Избора на раница за първокласник?!

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Избора на раница за първокласник?!

Мнениеот maminka » 28 Апр 2014, 14:49

Избора е особено труден! Догодина и ние сме в първи клас и съм много притеснена за раниците на първокласниците ми! Вярно всяко второ дете, предполагам има гръбначно изкривяване, но не искам и моите деца да стават част от този списък! :(

Затова много се чудя каква раница да избера! Не знам какво трябва да гледам, всичките са едни шарени, а фукнционалността? Виждам, че на някои пише, че се ортопедични, но какво означава това, гърба е твърд, но какво означава това? :?: И двете ми деца са доста слабички и не зная как ще се оправят с големите и тежки раници, не е ли по-добре да им купя такива с колелца? :?:

Кажете с каква раница пратихте вашия първокласник на училище и как я избрахте? :?
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Избора на раница за първокласник?!

Мнениеот lussy » 28 Апр 2014, 14:55

Първоначално бяхме купили раница на Булдозер, понеже мъжа ми си беше взел такава, като ходи на тича и знаем, че е издръжлива - нищо подобно! Миналата година я ших поне 5 пъти и тази година купихме ортопедична на Херлиц и сме доста доволни! Не мисля, че има смисъл от колела, тъй като децата по цял ден са в една стая и така или иначе до 4-ти клас трябва да ги водиш и взимаш от училище, така че всичко се обезсмисля!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Избора на раница за първокласник?!

Мнениеот Mon_ton » 03 Дек 2014, 16:01

Децата като постоянно си хвърлят раниците и ги сурнат по земята какво очаквате? :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Избора на раница за първокласник?!

Мнениеот mimeto90 » 03 Дек 2014, 17:24

И братчето ми сменя постоянно раници, но проблема му е в това, че циповете са постоянно разпорени, явно му купуват такива модели, при които цялата тежест пада назад и ципа се къса за нула време, до сега не мисля, че е случил на раница!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Избора на раница за първокласник?!

Мнениеот S_Milenska » 04 Дек 2014, 09:56

Голям проблем са тези раници! Не знам цената им е жестока, а качеството почти нулево... :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Избора на раница за първокласник?!

Мнениеот nadqta » 04 Дек 2014, 17:14

До колкото разбирам на децата, които остават на занималня по цял ден, тази раница им трябва в понеделник и в петък, през останалото време защо им е, като ще е така да се прибера в някакво шкафче или родителя да я вземе след като детето няма работа с нея :idea:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Избора на раница за първокласник?!

Мнениеот Andrey » 16 Дек 2014, 14:15

nadqta написа:До колкото разбирам на децата, които остават на занималня по цял ден, тази раница им трябва в понеделник и в петък, през останалото време защо им е, като ще е така да се прибера в някакво шкафче или родителя да я вземе след като детето няма работа с нея :idea:

Не е така, ако си мислиш, че в занималнята ги учат на нещо и разбират всичко - жестоко се лъжеш.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Избора на раница за първокласник?!

Мнениеот Rali_hr » 21 Дек 2014, 15:02

Честно да си призная не знам вече дали и цената би била от значение за раницата, дори и да купим по-скъпо не е гаранция, че ще е качествено. Раницата май най-добре да бъде на колелца, че да се пренася по-лесно от децата. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Избора на раница за първокласник?!

Мнениеот Pipilota » 30 Дек 2014, 16:56

Сега има с колелца, тя е най-добрия вариант, без друго чантата тежи повече от самите деца.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Избора на раница за първокласник?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Яну 2015, 17:15

Сега раниците са много скъпи, не знам наистина дали са толкова качествени. Защо раницата струва 100+лв> не е ли прекалено?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта