Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот Elica » 16 Апр 2015, 14:10

Malina написа:Аз познавам такъв и ми е много трудно да се разправям с него, затова имам нова тактика, която е главно да повтарям "добре" И да се съгласявам с всичко, което казва и твърди. :)

Най-сигурния начин да се отървеш от тях и от тяхното внимание е да си безразличен :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот Neven498 » 16 Апр 2015, 14:11

Патологичните лъжци ще стават все повече и повече. И не мисля, че вината е в тях, а в обществото и условията на съществуване, които в момента живота ни предлага. Заобиколени сме от твърде много информация и пренасищането с всички факти, които ни попадат в полезрението в рамките на часовете, когато браузваме онлайн, правят реалността и настоящето доста замъглени. Колко от нас живеят в сега-то, а не се реят в миналото, правейки планове за бъдещето? В един момент самозаблудата се превръща в перманентно състояние. ;) Но, разбира се, предполагам някой квалифициран психолог/психиатър може да даде доста по-адекватно определение на "патологичен лъжец".

Имаше един TED talk по въпроса, може да си го потърсите в ютюб. :)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот mix_twix » 16 Апр 2015, 14:50

Бе не знам дали света около нас е определящ за това, че ще лъжеш за всяко нещо, то тогава що не го правим всички, а само някои индивиди? :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот Neven498 » 16 Апр 2015, 17:18

mix_twix написа:Бе не знам дали света около нас е определящ за това, че ще лъжеш за всяко нещо, то тогава що не го правим всички, а само някои индивиди? :)

Със сигурност има конкретни ситуации, в които дори не си се замислял и си изричал лъжа. Всички сме го правили. Моята теория е, че патологичната ситуация се отключва от неспособността на мозъка да абсорбира инфорамцията и в един момент започва да я предава по свой си начин. Това не задължително е лъжа, ако човекът си е повярвал.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Апр 2015, 09:25

Neven498 написа:
mix_twix написа:Бе не знам дали света около нас е определящ за това, че ще лъжеш за всяко нещо, то тогава що не го правим всички, а само някои индивиди? :)

Със сигурност има конкретни ситуации, в които дори не си се замислял и си изричал лъжа. Всички сме го правили. Моята теория е, че патологичната ситуация се отключва от неспособността на мозъка да абсорбира инфорамцията и в един момент започва да я предава по свой си начин. Това не задължително е лъжа, ако човекът си е повярвал.

Това си звучи като причина за диагноза :lol: То е ясно, че всички сме малко или много сме луди. :roll: Но ако си осъзнат и поне малко те слуша главата, то поне можеш да не лъжеш за абсурдни неща. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот Neven498 » 17 Апр 2015, 10:59

rabotnata pchela написа:
Neven498 написа:
mix_twix написа:Бе не знам дали света около нас е определящ за това, че ще лъжеш за всяко нещо, то тогава що не го правим всички, а само някои индивиди? :)

Със сигурност има конкретни ситуации, в които дори не си се замислял и си изричал лъжа. Всички сме го правили. Моята теория е, че патологичната ситуация се отключва от неспособността на мозъка да абсорбира инфорамцията и в един момент започва да я предава по свой си начин. Това не задължително е лъжа, ако човекът си е повярвал.

Това си звучи като причина за диагноза :lol: То е ясно, че всички сме малко или много сме луди. :roll: Но ако си осъзнат и поне малко те слуша главата, то поне можеш да не лъжеш за абсурдни неща. :roll:

По принцип. Но е много субективно и понятието "абсурдно нещо", знаеш. ;)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот Локумът » 17 Апр 2015, 11:26

Кое му е неабсурдното и непонятното на "добро утро, в момента пече слънце", докато навън е проливен дъжд? :Р
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот Neven498 » 17 Апр 2015, 14:12

Локумът написа:Кое му е неабсурдното и непонятното на "добро утро, в момента пече слънце", докато навън е проливен дъжд? :Р

Ами.. някъде по света е слънчево утро :lol:
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот fawla » 17 Апр 2015, 14:26

Вече ми се иска да излъжа някой, ама от сърце и душа! :lol:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот Локумът » 14 Май 2015, 14:01

fawla написа:Вече ми се иска да излъжа някой, ама от сърце и душа! :lol:
Давай, не се срамувай, лошо няма да послъгваш от време на време. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта