Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот MGB » 29 Апр 2014, 14:21

Наскоро започнах да осъзнавам колко голям е процента на патологичните лъжци? :o :o :o А кои са патологичните лъжци? Нали се сещате има една приказка: Като ти каже добър ден и се обръщаш да погледнеш къде е слънцето, именно :!: за тези хора говоря, които често (според мен) не се усещат кога и защо всъщност лъжат, но го правят!

Имам поне десетина подобни познати, говорят много и все небивали истории, е, как да им повярваш?! :roll: А какво се случва ако човека до теб се окаже патологичен лъжец? :shock: Как бихте се справили в подобна ситуация?

Всъщност се оказва, че преди години съм била с такъв човек, но чак сега разграничавам патологичния лъжец от обикновения :mrgreen: , който гледа да скрие къде е бил снощи, например! Вие имате ли такива приятели, режете ли ги, когато разберете, че ви лъжат или ги оставяте да се филмират и живеят в техния си свят? :?
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот dDedov » 29 Апр 2014, 14:24

За мене това си е убийствено его, точно този тип лъжци, с всичките си усилия се напъват да направят впечатление, но накрая излизат смешни, жалки направо! Ама какво да им бера кахъра :?: оставям ги да си живуркат както сметнат за правилно!
dDedov
 
Мнения: 71
Регистриран на: 27 Фев 2014, 13:28

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот Krum » 27 Ное 2014, 17:57

Познавам, познавам... не е лесно, особено като пийнат и айде - не можеш да им хванеш вяра и за две думи, такава комплексарщина, думи нямам просто... :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот Pipilota » 04 Дек 2014, 17:35

Krum написа:Познавам, познавам... не е лесно, особено като пийнат и айде - не можеш да им хванеш вяра и за две думи, такава комплексарщина, думи нямам просто... :roll:

Те като пийнат половината се превръщат в лъжци, а тези които са по-податливи направо избухват! :P
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот Elica » 11 Дек 2014, 16:44

мисля, че такива тежки случаи не познавам, за щастие ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот silver933 » 16 Дек 2014, 13:10

Не познавам много такива, или поне не усещам, че ме лъжат :mrgreen: Явно се справят добре, щом вие говорите за такива големи бройки лъжци. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот kalinka-kuku » 14 Апр 2015, 14:19

Не съм срещал такива хора, за щастие, но не мисля, че има начин да се справи човек с тях, а и е много изморително - постоянно и всяка дума да подлагаш на съмнение и да се налага да проучваш, много трудоемко. :roll:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот Andrey » 16 Апр 2015, 10:33

Нека си лъжат хората бе, какво ви пречат, вие пък и вие сте едни! :mrgreen: Голяма работа, че лъже някой, просто не си го слагайте на сърце и ги пускайте покрай ушите си думите им. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот qwerryyy » 16 Апр 2015, 11:02

Andrey написа:Нека си лъжат хората бе, какво ви пречат, вие пък и вие сте едни! :mrgreen: Голяма работа, че лъже някой, просто не си го слагайте на сърце и ги пускайте покрай ушите си думите им. :)

Те нека да си лъжат, но ако лъжат на твой гръб е много гадно! :(
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Познавате ли патологични лъжци и как се справяте с тях?

Мнениеот Malina » 16 Апр 2015, 13:02

Аз познавам такъв и ми е много трудно да се разправям с него, затова имам нова тактика, която е главно да повтарям "добре" И да се съгласявам с всичко, което казва и твърди. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта