Тийнейджърът, който отказва да учи, помощ!!!

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Тийнейджърът, който отказва да учи, помощ!!!

Мнениеот Rali_hr » 12 Яну 2016, 11:44

Pipilota написа:Ами акто го оставиш без пари да разебре какво е да няма, ще видиш как добре ще седне да учи. щото без учене няма кинти.. :)
Децата ни са ужасни материалисти, мислят си, че да си батка значи д ане си учил и от небето да ти падат парите, ама в действителност хич не е лесна работа..
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Тийнейджърът, който отказва да учи, помощ!!!

Мнениеот Snejna » 13 Яну 2016, 16:44

Rali_hr написа:
Pipilota написа:Ами акто го оставиш без пари да разебре какво е да няма, ще видиш как добре ще седне да учи. щото без учене няма кинти.. :)
Децата ни са ужасни материалисти, мислят си, че да си батка значи д ане си учил и от небето да ти падат парите, ама в действителност хич не е лесна работа..

Аз не мисля, че ние сме били много по-различни на времето. :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Тийнейджърът, който отказва да учи, помощ!!!

Мнениеот pravilno » 12 Фев 2016, 17:36

Snejna написа:
Rali_hr написа:
Pipilota написа:Ами акто го оставиш без пари да разебре какво е да няма, ще видиш как добре ще седне да учи. щото без учене няма кинти.. :)
Децата ни са ужасни материалисти, мислят си, че да си батка значи д ане си учил и от небето да ти падат парите, ама в действителност хич не е лесна работа..

Аз не мисля, че ние сме били много по-различни на времето. :mrgreen:


Не бяхме чак така май. Не ни оставяха да се развяваме толкова. :mrgreen:
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Тийнейджърът, който отказва да учи, помощ!!!

Мнениеот Jully » 24 Окт 2017, 10:12

Много им е трудно, според мен и голям проблем са електронните джаджи! Синът ми последно време вечер се залепя за таблета и не мога да го накарам да направи каквото и да е било друго. :evil:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Тийнейджърът, който отказва да учи, помощ!!!

Мнениеот Guppy » 13 Май 2018, 09:24

На тийновете и копче не можеш да им кажеш. Опитваш се да им обясниш нещо, те не вдяват бе и правят пълни глупости! Толкова са пропаднали,т олкова са зле, че ми става лошо, само като си го помисля.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Тийнейджърът, който отказва да учи, помощ!!!

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Май 2018, 10:16

Синът ми още не е тийнейджър, но отсега отказва да учи и да прави каквото и да е било, винаги всичко става със заплахи, наказвания, разправии, кавги, много е неприятно
най ме е яд, че казва, че му е интересно, например да чете, но не го прави. Ограничили сме телевизията, явно ще се налага и телефона да му вземаме, той просто прекалява. Може да не гледа анимации, но пък се научи да си търси интересни неща по другите канали. Вече мисля и от кабелната да се откажем и да останем с 3-4 програми, дето се хващат по принцип.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Тийнейджърът, който отказва да учи, помощ!!!

Мнениеот Andrey » 14 Май 2018, 11:38

То кой тийнейджър иска да учи, до 7 клас биват и се надят да влязат в добра гимназия, после вече като си изпере хормона и почват да правят пълни глупости. После им идва акъла на около 25.., обаче от 15 до 25 е мъгла как оцеляват.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Тийнейджърът, който отказва да учи, помощ!!!

Мнениеот Буба Мара » 14 Май 2018, 15:44

То пък защото всички сме учили, учили, та сме се изучили като тийнове. Сигурно и аз ще се тревожа, когато вече е късно, не знам. Но порасналите деца не са почитатели на наливането на акъл за бъдещия им живот. Понякога те сами трябва да стигнат до истината колкото и да се опитваме да им я налеем с фуния в главите :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Тийнейджърът, който отказва да учи, помощ!!!

Мнениеот Stark » 14 Май 2018, 16:17

Всички преминаваме през различни периоди, а по време на тийн годините отричанаето е най-важното, кето трябва да правим. :mrgreen:
Мислим си, че всичко, което лети се яде. Сега съм студентка първа година и виждам, че сред моите колеги теянагласи ощше стоят, само пият, излизат, почти никой не учи. Изобщо много им е широко около врата и по някое време като шамар се сещат, че е време да вземат живота в ръцете си.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Тийнейджърът, който отказва да учи, помощ!!!

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Юни 2018, 13:57

Същият проблем имах с дъщеря си, добре, че в 11 клас се стегна и успшя да изкара прилични оценки, за да има що годе прилична диплома, за да кандидатства. И добре, че има много места по университетите, че всеки мързел могат да вземат.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron