С какви пердетата сте у дома?!

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

С какви пердетата сте у дома?!

Мнениеот draga.mihova » 30 Апр 2014, 17:21

Решила съм тази пролет, след основното пролетно почистване да си сложа нови пердета! Имам обаче известни съмнения, трябват ми такива, които да озаряват стаята, то се е видяло, че тази година ремонт няма да се прави! :oops: Ще махнем грозните алуминиеви щори – това е сигурно :!: , но за целта преди това трябва да сме купили по-плътни пердета! :idea:

Виждам, че в големите магазини се предлагат подобни, но не са това, което искам. В повечето случаи плътните завеси са с метални халки, на които да ги нанижеш, но ми изглежда прекалено студен този метал, не е като за вкъщи!
Бях харесала двоен корниз, който е за по-тънки и за по-дебели пердета, но не ми изглежда, че ще се закрепи така здраво! :? Имаме вече два неуспешни опита с единични корнизи :shock: , които падаха заради неправилно пробитите дупки, май :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Вие с какви пердета сте в хола и какви харесвате, надявам се, че ще успея да си изшия такива каквито искам аз, трудоемка задача ли е :? , дали ще се справя? :?
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: С какви пердетата сте у дома?!

Мнениеот Bambaa » 30 Апр 2014, 17:24

Моите съм ги купувала точно от магазини тип Бриколаж, на разпродажба, бяга останали единични бройки, но и прозорците не са големи вкъщи - много съм доволна, тънките ги купих от местен магазин, а за шиенето може и да си е трудоемко, зависи какви са!
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: С какви пердетата сте у дома?!

Мнениеот krasyto » 25 Юни 2014, 09:27

Според мен пердетата вече са демоде ... много малко хора слагат пердета в дома си. Щом имаш вътрешни щори защо са ти пердета? Целият ми апаратамент е с втрешни щори и съм много доволна. Почистват се супер лесно и правят дома много приветлив.
krasyto
 
Мнения: 14
Регистриран на: 11 Фев 2014, 14:53

Re: С какви пердетата сте у дома?!

Мнениеот lini_leni » 25 Юни 2014, 23:31

krasyto написа:Според мен пердетата вече са демоде ... много малко хора слагат пердета в дома си. Щом имаш вътрешни щори защо са ти пердета? Целият ми апаратамент е с втрешни щори и съм много доволна. Почистват се супер лесно и правят дома много приветлив.

Ххахахах, какво означава демоде, уютно ти е - имаш пердета, все ти е едно - нямаш пердета. Аз лично ненавиждам вътрешните щори каквито и да са те, прекалено офис изглежда дома с тях, никаква приветливост и топлина на внасят и все пак всеки с мнението си ;)
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: С какви пердетата сте у дома?!

Мнениеот black » 12 Яну 2017, 17:04

Дават друг вид на стаята пердетата, няма спор. Сега повече по тия широките щори са се захласнали, разноцветните, но и мен не ми харесват много, иначе са удобни.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: С какви пердетата сте у дома?!

Мнениеот Fury » 06 Дек 2018, 15:47

Пердетата са ефирни, но имаме блек аут щори и нощем ги пускаме.
Пердетата създават уют и не бих ги махнала.
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: С какви пердетата сте у дома?!

Мнениеот Dalia » 06 Дек 2018, 19:02

У дома пердетата ни са тюлени бели. Нямаме други и баща ми като ни дойде на гости само ми мрънка че всички комшии виждали, какво става вкъщи. Но на нас така ни харесва. Аз искам да ми влиза повече светлина в стаите и тези пердета идеално покриват тези ми условия.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: С какви пердетата сте у дома?!

Мнениеот Никол_20 » 07 Дек 2018, 12:46

У нас пердета няма. Малко аскетично изглежда, но поне щори имаме. Вечер ги пускаме и това е. Заложихме на щори с по-интересен десен просто.
Аватар
Никол_20
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:13

Re: С какви пердетата сте у дома?!

Мнениеот Боби_Тони » 12 Дек 2018, 13:38

И ние нямаме пердета, отдавам го на мързела си да ушием и да се налага да ги пера периодично :mrgreen: Ама поне нямаме съседи наблизо...
Аватар
Боби_Тони
 
Мнения: 81
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:11

Re: С какви пердетата сте у дома?!

Мнениеот Glow » 27 Мар 2019, 12:25

Вкъщи имаме завеси само в спалнята, другите стаи са само с щори.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта