В бизнес ли се е превърнало това да бъдеш приемен родител?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

В бизнес ли се е превърнало това да бъдеш приемен родител?

Мнениеот Bambaa » 07 Май 2014, 13:11

Преди известно време се запознах с възрастна двойка (50+), които бяха приемни родители на едно дете. На пръв поглед много благородна постъпка, но каква всъщност е целта?! :o

Нещо, което ми направи впечатление още с влизането е, че домът им е нехигиеничен, на където и да погледнеш тънеха в мръсотия, беше задушно и студено, една стая се използваше за кухня, спалня, всекидневна…
Преди седмица се видях отново с тези приемни родители, англичани бяха осиновили детето, а възрастната двойка искат ново дете! По-голямо впечатление ми направи това, че говориха с озлобление, как държавата няма да им даде дете, защото няма да имат доходи без него и щала да ги остави гладни! :o :o :shock:

Много силно се надявам тази двойка да е едно огромно изключение и приемането на дете у дома да не е бизнес! :!: Не мога да разбера, как правят подбора при приемните родители, при положение, че изцеждат до последно хората, които искат да осиновят дете? Не би ли трябвало да има и същите критерии и за приемните родители, на които доверяват дете? :roll:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: В бизнес ли се е превърнало това да бъдеш приемен родите

Мнениеот ramimni » 07 Май 2014, 13:18

Съвсем не е изключено това да си е тенденция в по-малките градчета, където безработицата да е на ниво! За щастие не познавам такива хора, всички приемни родители, за които се сещам са изключително загрижени към децата, които са взели!
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: В бизнес ли се е превърнало това да бъдеш приемен родите

Мнениеот Golfie » 07 Май 2014, 20:43

За съжаление, това е неприятна тенденция при социално слаби роми и българи...държавата не проявява необходимия контрол. Ако го има, няма да има и злоупотреби.
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: В бизнес ли се е превърнало това да бъдеш приемен родите

Мнениеот pepa1974 » 10 Май 2014, 16:46

Май не само приемното родителство, а и при някои и самото родителство си е бизнес, но това си е явно политика на държавата, която не престава да дава детски в многодетни семейства, които от ясно по-ясно не са създали деца, за да се осмислят, а за да се възползват от това. Единственото условие е детето да ходи на училище, ама то е ясно, че и това условие не се спазва. От друга страна толкова млади жени не могат да имат деца, а процедурата по осиновяване е ужасно бавна и обезкуражаваща.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: В бизнес ли се е превърнало това да бъдеш приемен родите

Мнениеот ivoblinc » 21 Май 2014, 11:27

pepa1974 написа:Май не само приемното родителство, а и при някои и самото родителство си е бизнес, но това си е явно политика на държавата, която не престава да дава детски в многодетни семейства, които от ясно по-ясно не са създали деца, за да се осмислят, а за да се възползват от това. Единственото условие е детето да ходи на училище, ама то е ясно, че и това условие не се спазва. От друга страна толкова млади жени не могат да имат деца, а процедурата по осиновяване е ужасно бавна и обезкуражаваща.

Съзнанието трябва да се промени за тези неща, съгласен съм, но как да обясниш на едни цигани да работят, когато е много по-изгодно да правят деца, а и на тях не им пречи да живеят в мизерия, те сами така го правят. Много примери има за семейства роми вкарани в чисто нови жилища, обзаведени до ключ и какво се случва година по късно - не можеш да познаеш мястото :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: В бизнес ли се е превърнало това да бъдеш приемен родител?

Мнениеот S_Milenska » 24 Ное 2014, 17:31

Като нищо и това да е станало, нямам познати приемни родители, но като знам, че това се заплаща, а в България безработицата е толкова голяма, няма да се учудя, яко някой така изкарва хляба си :shock:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: В бизнес ли се е превърнало това да бъдеш приемен родител?

Мнениеот Кери » 14 Дек 2018, 12:21

Много е глупаво всички хора да се слагат под общ знаменател. Дори и да има такива приемни родители, които основно го правят, за да припечелят нещо, то има и много такива, които наистина искат да се грижат за някое детенце. Да не забравяме че парите, които получават не са толкова много, та да си живееш прекрасно и безгрижно. Да отглеждаш дете е ежедневен разход.
Кери
 
Мнения: 81
Регистриран на: 10 Дек 2018, 13:12

Re: В бизнес ли се е превърнало това да бъдеш приемен родител?

Мнениеот Валерия М » 17 Дек 2018, 15:18

Никой не може да е сигурен кой го прави за пари и кой-не. Предпочитам да вярвам че хората го правят от добри намерение и нямат користни цели.
Валерия М
 
Мнения: 79
Регистриран на: 07 Дек 2018, 10:13

Re: В бизнес ли се е превърнало това да бъдеш приемен родител?

Мнениеот Вив » 25 Фев 2019, 13:18

Не мисля. Вероятно има единици хора, които търсят И облага от цялата работа. Обаче да искаш да гледаш дете, за парите, е трудна работа. Никой не би си довел дете в къщата за не особено привлекателната заплата, при положение, че да отглеждаш дете изисква много внимание, грижи и търпение. Не е за всеки!
Вив
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Яну 2019, 12:23

Re: В бизнес ли се е превърнало това да бъдеш приемен родител?

Мнениеот ivan.stoqnov » 26 Фев 2019, 18:04

Дано не е така. аз лично винаги съм се чудил на тия хора, как го вземат туй дете, гледат го и един ден то си отива от тях. Аз лично не бих могъл да се справя в тази ситуация и не бих могъл да приемат това просто като работа, тък като много лесно и силно се привързвам, а тез малки невинни душички ще ми откраднат сърцето със сигурност.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Следваща

Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron