Солта, от която сте доволни

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Солта, от която сте доволни

Мнениеот nushi.kisyova » 08 Май 2014, 12:15

От известно време постоянно изхвърлям различни видове сол! Бясна съм! :evil: Купувам, приготвям ястие с нея и изхвърлям, просто защото не е сол - не соли!

Дълги години съм ползвала нормална бяла сол, напоследък забелязах, че слагам по няколко супени лъжици, за да стане солено. :!: :!: Реших да пробвам с морска сол, купих ситно смляна, понеже нямам мелничка – същата история! :evil: :evil:
Кажете от коя сол сте доволни, а морската, която се предлага всичката ли е менте, не попаднах на качествена! :?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Солта, от която сте доволни

Мнениеот PasDeDeux » 08 Май 2014, 12:18

От години не ползвам бяла сол, това, от което се оплакваш го забелязах отдавна. Главно готвя с морска на големи кристали, когато ми трябва ситна ползвам хималайска, понеже ми излиза малко нерентабилно имам винаги една заредена мелничка с хималайска ;) мисля, че това е твоята сол! ;)
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Солта, от която сте доволни

Мнениеот zagrijena » 11 Яну 2017, 14:22

Аз рядко се заглеждах в марки и фирми, които предлагат обикновена сол, защото солта си е еднаква. Но вече не мисля така. Има едни лилави пакети, тази сол е отвратителна, имам чувството, че не се разтопява докрай и остава като пясък на дъното на съда. От обикновената сол често има такава вече.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Солта, от която сте доволни

Мнениеот Ernestina » 12 Яну 2017, 18:16

Хималайска. Даже розова :)
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: Солта, от която сте доволни

Мнениеот dejavu » 13 Яну 2017, 10:17

Сигурно и хималайската, която наводни пазара, не е съвсем хималайска и може човек да попадне на фалшива, но и аз я предпочитам пред обикновената.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта