Кога спортът става навик?

Състезания, актуални теми от света на спорта, спорта като здраве, забавни теми, полезни съвети

Кога спортът става навик?

Мнениеот Nightmare » 08 Май 2014, 13:07

Много се възхищавам на хората, които редовно си ходят на зала, тренират, прибират се добре освежени с тонус! :o
От години се опитвам да направя спорта част от ежедневието си, така че да се превърне в навик, не в задължение! :oops: За съжаление не мога да преодолея себе си :oops: в студените дни, след като съм се прибрала на топло вкъщи от работа да излезна отново навън и да отида до залата, за да спортувам, нито да си го причиня същото в летните горещини! :oops:

Започвам да спортувам обикновено в междинните сезони с голям ентусиазъм, но всичко приключва до нетърпимия ми цикъл, а след това мноого рядко продължавам :oops: , така че не може да се каже, че някога съм имала този навик!

Като повечето хора, животът ми е доста заседнал, така че нямам нужда толкова да слабея, колкото да се стегна и да се сдобия с тонус! Можете ли да ме посъветвате как да превърна спорта в навик или просто разкажете как сте го постигнали вие :roll:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Кога спортът става навик?

Мнениеот penny » 08 Май 2014, 13:14

Според мен не си открила нещото, което ти създава удоволствие, затова и не можеш да превърнеш спорта в навик. Ако правиш това, което наистина ти харесва няма да имаш търпение да приключи работния ден, независимо времето навън - виелици или жега. Тука хватката е да пробваш различни спортове, за да откриеш своя, този който те пали, така че да искаш да повишаваш нивото си и да постигаш все по-добри резултати! ;)
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13


Re: Кога спортът става навик?

Мнениеот Andrey » 25 Ное 2014, 11:31

Не е лесно, но трябва да си го наложиш, ако трябва изобщо не се прибирай до вкъщи, а от работа отивай направо във фитнеса, аз правя така, това е част от работата ми така да се каже, свършвам я и се прибирам след това. :idea:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Кога спортът става навик?

Мнениеот silver933 » 10 Дек 2014, 10:06

И аз го чакам този момент, спортът да се превърне в навик за мен, обаче като гледам няма да е скоро, хаха :lol: :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кога спортът става навик?

Мнениеот Burborino » 10 Дек 2014, 10:20

Когато спортът на който си се спрял ти е приятен предполагам.
Аз обикновено чакам с нетърпение топлите сезони за да мога да тичам. Зарежда ме с толкова енергия, че повече не знам накъде.
Дори когато ми беше позволено тае бо-то нямах търпение да си пусна видеото и да тренирам. Даже си спомням когато вече ми беше забранено си пусках клиповете за надъхване.
Имам приятелка, която хич не й се занимаваше със спортуване. Вече цяла година е супер зарибена. Някак успях да я убедя да пробва няколко пъти и да е постоянна и да види, че нещата ще се променят. Вече казва, че не може без да тренира няколко пъти седмично.
Просто опитай след цикъл да не се отказваш. Аз също съм с много тежък цикъл и винаги през тази седмица си почивам и не правя нищо защото съм много зле. Обикновено обаче нямам търпение да приключа с цикъла и да започна отново да си тренирам.
От миналата седмица вече започнах и да плувам сама и сега нямам търпение да отида пак на басейна :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Кога спортът става навик?

Мнениеот Pipilota » 10 Дек 2014, 11:21

Burborino написа:Когато спортът на който си се спрял ти е приятен предполагам.
Аз обикновено чакам с нетърпение топлите сезони за да мога да тичам. Зарежда ме с толкова енергия, че повече не знам накъде.
Дори когато ми беше позволено тае бо-то нямах търпение да си пусна видеото и да тренирам. Даже си спомням когато вече ми беше забранено си пусках клиповете за надъхване.
Имам приятелка, която хич не й се занимаваше със спортуване. Вече цяла година е супер зарибена. Някак успях да я убедя да пробва няколко пъти и да е постоянна и да види, че нещата ще се променят. Вече казва, че не може без да тренира няколко пъти седмично.
Просто опитай след цикъл да не се отказваш. Аз също съм с много тежък цикъл и винаги през тази седмица си почивам и не правя нищо защото съм много зле. Обикновено обаче нямам търпение да приключа с цикъла и да започна отново да си тренирам.
От миналата седмица вече започнах и да плувам сама и сега нямам търпение да отида пак на басейна :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ооо, много е яко да се плува! Обаче от друга страна, като помисля за себе си, че съм на 30г и не мога да плувам ми става срамно да отида, та да се уча. Спомням си, че като дете родителите ми ми предложиха да се запиша на плуване, ама аз бях много срамежлива и отказах, да ме пита човек защо! :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кога спортът става навик?

Мнениеот Burborino » 10 Дек 2014, 11:32

Аз съм на 32 :lol: Мъжът ми от 9 години се опитва да ме научи, но според мен просто не е бил тогава момента... Защото аз обичам много да съм във водата, но изпитвах панически страх от това да остана без "почва" под краката или да се отпусна. В неделя стана така, че сама пожелах да ми асистира и в един момент лежах във водата по гръб без той да ме държи. След този опит пожелах да опитам да плувам. Естествено съм супер смешна защото като се изморя започвам да махам с ръце, не мога да се обръщам или да стъпвам на краката си след като съм плувала, но и това ще стане. много съм доволна... Още повече, че имам сериозни проблеми с кръста и не мога да тренирам някои неща, а плуването е препоръчително при такива проблеми и помага за заздравяването на гръбните мускули.
Та никога не е късно човек да опита. Иначе аз досега винаги съм си лежала и плувала с възглавничка.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Кога спортът става навик?

Мнениеот Lollipop » 10 Дек 2014, 11:50

Плуването наистина е супер спорт, разтоварва и същевременно ни държи в добър тонус, защото не е силно физическо натоварване! Не съм се сетила да ходя на басейн да плувам ;)))
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кога спортът става навик?

Мнениеот red_eyes » 10 Дек 2014, 12:01

За съжаление не обичам да плувам и аз така, защото не мога, а и в повечето басейни водата е ужасно студена, вярно е, че съм зиморничава, но крайниците ми се сковават и да искам не мога, просто ме задушава студената вода, затова и все още търся своя спорт, :D но смятам, че не е добре да става навик, навиците на са хубаво нещо, а винаги трябва да се търси тръпката :idea:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Следваща

Назад към Спортни теми и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron