Защо трябва да се цедя, когато храня на поискване?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Защо трябва да се цедя, когато храня на поискване?

Мнениеот mangusta » 08 Май 2014, 14:55

Привет! Пиша тук, понеже получавам странни съвети от педито и ми се иска да обменим опит.
В момента кърмя на поискване на около 4 – 6 часа, педито ми каза да го държа по 7-8 мин на гърда, след което да сменям и да дохранвам с изцедената кърма.

Кърма си имам, дори за замразяване, но не разбирам защо трябва да се цедя, когато храня на поискване и детето спокойно се храни :? , нито плаче да се дърпа, нито нищо! :!: Чувствам гърдите си травмирани от това механично изцеждане, но правя всичко по разписание на педи, тъй като не се чувствам достатъчно веща!
Някой може ли да ми даде съвет до колко е правилно това и защо трябва да се цедя, когато храня на поискване? :roll:
:roll:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Защо трябва да се цедя, когато храня на поискване?

Мнениеот Мади Ранчева » 08 Май 2014, 14:57

Това е напълно безсмислено, недей да слушаш всеки кой каквото каже и ти да го изпълняваш, вкарай малко интуиция и разум, щом не се чувстваш добре няма смисъл да правиш тези безсмислени гимнастики, освен ако не чувстваш напрежение в гърдите си, доста преди да поиска хлапето :!:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Защо трябва да се цедя, когато храня на поискване?

Мнениеот utro77 » 08 Май 2014, 15:21

Не разбрах на каква възраст е бебето. Първите месеци е нормално да има напрежение в гърдите и тогава се налага леко изцеждане, но само колкото да се намали напрежението. Лактацията трябва да се регулира сама според нуждите на бебето. Ако изцеждаш след всяко кърмене, има опасност да попаднеш в омагьосан кръг - да произвеждаш прекалено много мляко и непрекъснато да трябва да изцеждаш след кърмене. Същото важи и за кърменето от двете гърди. Ако едната е достатъчна за бебето, просто ги редувай.

Не засичай интервали! Нито между кърменията, нито за кърмене от всяка гърда. При кърменето на поискване води бебето, а не часовника. Също така при кърменето на поискване спазването на подобни интервали в повечето случаи не е възможно. Режимът е за бебетата на АМ.

Много е лесно кърменето и удобно. И полезно! Не се отчайвай. Ще свикнеш. Следвай бебето.
Suffer well!
Аватар
utro77
 
Мнения: 53
Регистриран на: 23 Май 2012, 15:56

Re: Защо трябва да се цедя, когато храня на поискване?

Мнениеот Pipilota » 01 Дек 2014, 17:37

Защо пък трябва да се изцеждаш и да даваш от тази кърма, идеята ад не да е да се откаже детето от кърмата и да иска ад си яде лесно от шишето?! Аз не бих слушала този съвет, детето след като се храни добре и наддава добре какво се иска още?! :shock:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта