За или Против веганството?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

За или Против веганството?

а) За
1
11%
б) Против
4
44%
в) За, но не мога да стана веган
4
44%
 
Общо гласове : 9

Re: За или Против веганството?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Фев 2015, 15:43

Мисля, че всеки има право да стои гладен! :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За или Против веганството?

Мнениеот silver933 » 28 Юни 2016, 14:52

rabotnata pchela написа:Мисля, че всеки има право да стои гладен! :mrgreen:

Абсолютно правилно казано, ама тея дето напоследък ходят да правят тарелки с хора си личат, че са умрели от глад и мозъчните им клетки са спрели да работят.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: За или Против веганството?

Мнениеот iwoni » 28 Юни 2016, 16:51

Аз се чудя защо вегетарианците и веганите са толкова крайни и се опитват да изкарат другите едва ли не престъпници? Техните кампании и агитации са все такива - тарелки с "живо" месо, не знам какво още. Дразни ме такова натякване, по-агресивни са от месоядните.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: За или Против веганството?

Мнениеот Andrey » 30 Юни 2016, 13:11

iwoni написа:Аз се чудя защо вегетарианците и веганите са толкова крайни и се опитват да изкарат другите едва ли не престъпници? Техните кампании и агитации са все такива - тарелки с "живо" месо, не знам какво още. Дразни ме такова натякване, по-агресивни са от месоядните.

Това с тарелките почна от скоро, като се появи тоз Никола Донев ли какъв е. :) за мен не е много в час момчето, много крайно приема нещата, бил то свърхчовек.. бе молЪ ти се.. :lol: :lol: :lol:
Всичко се провокира от глад, гладни са и откачат.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: За или Против веганството?

Мнениеот roksana » 01 Юли 2016, 13:16

Щом като не ядат мед, защото за тях е от животински произход, ясни са ми.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: За или Против веганството?

Мнениеот Kaya » 05 Юли 2016, 13:48

На мен не ми харесва това, че много от тях са агресивни и заплашват,обжидат и т.н. Иначе изборът е свободен за всички и това е нормално, защото живеем в доста свободни времена. Не може да налагаш мнението си и най-абсурдното е, че тези които искат толерантност и разбиране нямат това спрямо другите.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: За или Против веганството?

Мнениеот penny » 08 Юли 2016, 15:31

Не всички са такива, както знаем във всяко стадо има мърша. Всеки ги прави нещата както ги разбира.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: За или Против веганството?

Мнениеот Andrey » 13 Юли 2016, 15:03

penny написа:Не всички са такива, както знаем във всяко стадо има мърша. Всеки ги прави нещата както ги разбира.

Тъй ли пък 1 от 1000 ги разбира така нещата, че да не се кара с другите, да не им сочи и да не се прави на много важен.. :D
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: За или Против веганството?

Мнениеот fairy » 13 Юли 2016, 17:16

Чухте ли за този случай, където двама родители вегани подложили малкото си дете на режим и сега то било в болницата с усложнения? Съжалявам, но това не мога да го оправдая! Като искат да го приучат на този начин на живот и хранене, да го направят в подходяща възраст или да го оставят да реши само дали иска по този начин да се храни. Как можеш да налагаш на млад организъм такъв драконовски режим? Децата се нуждаят от всичко, от всякаква храна.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: За или Против веганството?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Юли 2016, 19:24

fairy написа:Чухте ли за този случай, където двама родители вегани подложили малкото си дете на режим и сега то било в болницата с усложнения? Съжалявам, но това не мога да го оправдая! Като искат да го приучат на този начин на живот и хранене, да го направят в подходяща възраст или да го оставят да реши само дали иска по този начин да се храни. Как можеш да налагаш на млад организъм такъв драконовски режим? Децата се нуждаят от всичко, от всякаква храна.

Все пак, когато живееш под някакъв режим, вярваш, че ти даваш най-полезното и най-доброто на детето си, както и на себе си. Не е логично ти да "тровиш" детето си с месо и всичко, а ти да подбираш, за да пазиш здравето си. За мен такива хора са болни! Съгласна съм, че не може дете на година, да тежи колкото новородено. Детето най-вероятно ще има проблеми за цял живот, от глупостта на родителите му. МНого вегани мислят разумно и оставят децата им да консумират месо, докато се захранват, за да получават необходимите им витамини и минерали за да растат здрави деца.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта