За или Против веганството?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

За или Против веганството?

а) За
1
11%
б) Против
4
44%
в) За, но не мога да стана веган
4
44%
 
Общо гласове : 9

Re: За или Против веганството?

Мнениеот viking » 14 Юли 2016, 09:50

Monika_Spasova написа:
fairy написа:Чухте ли за този случай, където двама родители вегани подложили малкото си дете на режим и сега то било в болницата с усложнения? Съжалявам, но това не мога да го оправдая! Като искат да го приучат на този начин на живот и хранене, да го направят в подходяща възраст или да го оставят да реши само дали иска по този начин да се храни. Как можеш да налагаш на млад организъм такъв драконовски режим? Децата се нуждаят от всичко, от всякаква храна.

Все пак, когато живееш под някакъв режим, вярваш, че ти даваш най-полезното и най-доброто на детето си, както и на себе си. Не е логично ти да "тровиш" детето си с месо и всичко, а ти да подбираш, за да пазиш здравето си. За мен такива хора са болни! Съгласна съм, че не може дете на година, да тежи колкото новородено. Детето най-вероятно ще има проблеми за цял живот, от глупостта на родителите му. МНого вегани мислят разумно и оставят децата им да консумират месо, докато се захранват, за да получават необходимите им витамини и минерали за да растат здрави деца.


Защо да не е логично да позволяваш на детето си или мъжа си да ядат "обикновена" храна, докато ти си решила, че ще си веган и така ще се храниш? Това просто е съобразяване с хората до теб и личен избор. Познавам такова семейство. Жената не вкусва нищо животинско, а детето и мъжът й се хранят нормално. Тя е преценила, че на сина й в тази възраст не трябва да му налага режими. Беше ходила на профилактичен преглед и лекарят й беше казал, че костите й са много крехки и може да има страхотни проблеми в по-късни години. Това е защото тя не употребява мляко и млечни продукти.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: За или Против веганството?

Мнениеот mix_twix » 19 Яну 2017, 12:24

След като едно семейство е от крайни вегани или суровоядци, което често събира хората в семейство и смятат животинските прподукти за ВРЕДНИ то е логично да мислят и за най-доброто на детето си, като изключат тях и от неговото меню, въпреки че е новородено.
А сега как ни убеждаваш, че млечните продукти са най-доброто е друг въпрос и избора на твоята приятелка и нейното семейство. :) Мисля, че в тоя случай и в поста отгоре, ставаше въпрос за съвсем различно, ама как да е....
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: За или Против веганството?

Мнениеот Mauritius » 19 Яну 2017, 15:30

Аз се съобразявам дали нещо ми допада или не, защо трябва да съм против веганството? Като преценявам, че това не е за мен и не бих се подложил на такова нещо, защото нито ми се налага, нито виждам смисъл да го спазвам този режим, не го правя. За другите не е така и си го спазват. Мен не ме бърка. Нито ще тръгна да убеждавам някого колко е лошо, нито ще агитирам. Те тия работи не стават с плюене и агитация.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: За или Против веганството?

Мнениеот vanusha » 20 Яну 2017, 10:05

Mauritius написа:Аз се съобразявам дали нещо ми допада или не, защо трябва да съм против веганството? Като преценявам, че това не е за мен и не бих се подложил на такова нещо, защото нито ми се налага, нито виждам смисъл да го спазвам този режим, не го правя. За другите не е така и си го спазват. Мен не ме бърка. Нито ще тръгна да убеждавам някого колко е лошо, нито ще агитирам. Те тия работи не стават с плюене и агитация.

Така е, права си, но ти, от друга страна, веганите агитират постоянно, че те самите са прави. Но когато те питат за твоето лично мнение, зададено със ЗА или ПРОТИВ се предполага, че все трябва да имаш мнение от твоя гледна точка.
Аз съм лично ЗА веганството, макар че не го спазвам. Мисля, че дава големи плюсове на тялото и на здравето на тялото, но ако не е в крайности, т.е. да са суровояди, да не ядат дори мед, това е прекалено. :mrgreen:
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: За или Против веганството?

Мнениеот qwerryyy » 20 Яну 2017, 11:31

Смятам, че има огромни ползи за здравето,но не и крайното веганство, но да речем 5 дни седмично веган диета и останалите 2 дни с животински прподукти би било най-добре за здравето! Ако може само на веган, страхотно!
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: За или Против веганството?

Мнениеот dinkog » 18 Апр 2017, 12:29

За всеки е различно, аз не мога да го кажа за някой друг, всеки трябва да следва това, което му казва тялото, аз не ям месо от 10 години, от скоро се опитвам да откажа и млечните, не че ми коства големи опити,но от време на време хапвам. Може би ще стана и веган. :mrgreen:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: За или Против веганството?

Мнениеот qwerryyy » 23 Май 2017, 09:36

dinkog написа:За всеки е различно, аз не мога да го кажа за някой друг, всеки трябва да следва това, което му казва тялото, аз не ям месо от 10 години, от скоро се опитвам да откажа и млечните, не че ми коства големи опити,но от време на време хапвам. Може би ще стана и веган. :mrgreen:

А защо трябва да се определиш като веган и по този начин сам да си наложиш ограничения, ако ти се преяде някой ден месо, или ти се преяде кашкавал, яйца, вече категорично ще откажеш, защото така трябва... Не може ли да не си слагаш никакви граници и просто да следваш сигналите на тялото ?
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: За или Против веганството?

Мнениеот Lili_gagarin » 05 Сеп 2017, 12:49

Не мога да съм ЗА или ПРОТИВ нещо такова. :roll: Все пак всеки познава тялото си и сам може да реши как се чувства в неговата компания. Някои хора се чувстват по-добре, когато ядат повече месо, мазнини, не ядат въглехидрати, други пък предпочитат да ядат по-малко месо, трети изключват всичко животинско от менюто си.Ако не се превръща във фанатизъм, всичко е в рамките на разумното - разбирайте, не чак да не ядеш мед и да си правиш клизми всеки ден, няма причина да не съм съгласен с него. Най-важното е да се научим да следваме сигналите на тялото си, от там нататък всеки ще реши и ще прецени какво да прави.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: За или Против веганството?

Мнениеот Kaya » 05 Сеп 2017, 14:17

Нека всеки да решава какво да направи с тялото и здравето си.Но не е тайна, че много помагат например постите, най-добре е да се правят поне два пъти в годината. Постоянна веган диета не е за всеки да. Нека всичко се случва плавно.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: За или Против веганството?

Мнениеот Lollipop » 26 Окт 2017, 12:15

нНай-много мразя убеждаването в една теза, теория, начин на живот и т.н. ако другия просто не проявява интерес. Веганите искат да се изтопосат пред света като най-праведните, най-умните, най-добрите и с най-добрия начин на живот, просто, защото са такива, а останалите, логично са грешници.Ако не натрапват нищо , не ми пречи кой какъв е.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта