За или Против веганството?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

За или Против веганството?

а) За
1
11%
б) Против
4
44%
в) За, но не мога да стана веган
4
44%
 
Общо гласове : 9

За или Против веганството?

Мнениеот MGB » 14 Май 2014, 14:32

Вегетарианството е по-широко разпространено и по-добре се приема от обществото, но що се отнася до веганството нещата не стоят точно така!
Според мен, природата е била достатъчно благосклонна към всички видове и включително и нашият, за да се справяме успешно с прехраната си без да избиваме други животни! :!: :!:

Аз съм За вегетарианството, относно веганството имам известни опасения и те съвсем не са свързани с липсата на витамини и минерали, но в никакъв случай не мога да кажа, че съм Против! А и всичката храна, която се продава за ваган, не съм убедена до колко е чиста и до колко цената й е оправдана!

Ще дадете ли своето мнение и глас – За или Против веганството и какви са мотивите ви за това, също ако имате деца - как процедирате с тяхното хранене? :?
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: За или Против веганството?

Мнениеот Ginger » 14 Май 2014, 14:36

От едно известно време спрях да ям месо, но беше от само себе си, не съм си налагала, не мисля, че това би станало и с млечните продукти, а и не мисля, че е от най-полезните менюта!
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: За или Против веганството?

Мнениеот donni » 31 Юли 2014, 16:47

Всеки има право на избор и живее така, че да се чувства добре психически и физически, така че напълно подкрепям веганството. Когато става дума обаче за хора, които се чувстват една идея по-добре на гърба на другиго, някак не е честно, а?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: За или Против веганството?

Мнениеот Kaya » 27 Ное 2014, 11:09

Личния избор наистина е от значение - в него вярвам. Сега единственото, което не харесвам във веган режима е - не знам от глад ли от неволя ли - адски озлобени тези хора и постоянно навикват месоядните! После твърдят, че не били гладни... :lol: :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: За или Против веганството?

Мнениеот Anka » 15 Дек 2014, 16:49

donni написа:Всеки има право на избор и живее така, че да се чувства добре психически и физически, така че напълно подкрепям веганството. Когато става дума обаче за хора, които се чувстват една идея по-добре на гърба на другиго, някак не е честно, а?

Какво имаш предвид с това???


А моето мнение е, че ми е обидно и някак си... как да ви кажа, тъпо, като започнат да се превъзнасят като някакви богоизбрани и да подбират приятелите си според храната, един месояден не би се правил на такъв измислен светец, вместо като "различни" да бъдат по-толерантни, веганите са точно обратното. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: За или Против веганството?

Мнениеот Burborino » 15 Дек 2014, 17:14

Anka написа:
А моето мнение е, че ми е обидно и някак си... как да ви кажа, тъпо, като започнат да се превъзнасят като някакви богоизбрани и да подбират приятелите си според храната, един месояден не би се правил на такъв измислен светец, вместо като "различни" да бъдат по-толерантни, веганите са точно обратното. :roll:


Точно!
Аз съм "за" това, човек да избира сам с какво да се храни, но съм против да ми се налагат някакви неща било то и мнение. Или някой си да ме нарича лицемер или чудовище понеже ям месо.
Аз съм много толерантна с всеки. За мен няма значение кой какво яде, това си е негова работа.
Аз ям предимно постна храна, но мисля за себе си, че организмът ми има нужда от всичко. Обичам и месо и млечни продукти. Имам си своите бариери... не мога да ям всякакво месо.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: За или Против веганството?

Мнениеот silver933 » 15 Дек 2014, 18:15

Веганите наистина прекаляват, защо е така не мога да си го обясня, от глад ли освирепяват не съм на ясно. На мен ми се е случвало веган да започне да ме избягва, щото съм месояден, без никакъв конфликт да е имало между нас, това сега нормално ли е?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: За или Против веганството?

Мнениеот Andrey » 06 Фев 2015, 14:30

Прпотив съм, особено като става въпрос за малки деца, родителите им направо ги разрушават.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: За или Против веганството?

Мнениеот Lollipop » 10 Фев 2015, 11:14

Аз съм на принципа, че всеки си знае, но не разбирам, след като е толкова полезно защо налага приемането на витамини чрез таблетки? Не е ли най-лесно да се хапва всичко, правилно и по здравословен начин, отколко да се ограничаваме така?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: За или Против веганството?

Мнениеот mix_twix » 11 Фев 2015, 11:50

Имал съм период, в който съм бил вегетарианец, но чак до веганство не мога да стигна, вижда ми се твърде крайно и твърде ограничаващо, та това значи, че дори пица не можеш да ядеш :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Следваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron