Кога мъжете са готови да станат бащи?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: Кога мъжете са готови да станат бащи?

Мнениеот mamina » 17 Мар 2016, 14:14

Някои мъже не се втурват много докато детето е бебе, не сменят пелени и подобни, но като поотраснат малчуганите започват да се втурват повече. В игри, в разкарване по тренировки, да стягат дисциплината.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Кога мъжете са готови да станат бащи?

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Юни 2016, 16:29

mamina написа:Някои мъже не се втурват много докато детето е бебе, не сменят пелени и подобни, но като поотраснат малчуганите започват да се втурват повече. В игри, в разкарване по тренировки, да стягат дисциплината.

Да, то минало най-сложното, но пък малко се решават да бъдат по-всеотдайни, като са пропуснали началото, или почваш отначало да бъдещ баша, или не се занимаваш изобщо. Това съди моя опит и наблюденията ми.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кога мъжете са готови да станат бащи?

Мнениеот Nightmare » 08 Юни 2016, 16:44

Един баща винаги присъства в живота на детето, но до каква степен зависи от самия баща. Според разбиранията му е и степента на включването му в отглеждането. Как можеш да принудиш някой да прави едно или друго, когато не е минало през главата му и той решава колко да участва в грижите?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Кога мъжете са готови да станат бащи?

Мнениеот Rali_hr » 05 Юли 2016, 15:03

Nightmare написа:Един баща винаги присъства в живота на детето, но до каква степен зависи от самия баща. Според разбиранията му е и степента на включването му в отглеждането. Как можеш да принудиш някой да прави едно или друго, когато не е минало през главата му и той решава колко да участва в грижите?

Не е ли логично да го принуждава, след като е извадил онова в гащите и е направил дете?! Защо една майка да няма право да "участва в живота на детето колкото си иска"!??!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кога мъжете са готови да станат бащи?

Мнениеот balsam » 06 Юли 2016, 10:30

Rali_hr написа:
Nightmare написа:Един баща винаги присъства в живота на детето, но до каква степен зависи от самия баща. Според разбиранията му е и степента на включването му в отглеждането. Как можеш да принудиш някой да прави едно или друго, когато не е минало през главата му и той решава колко да участва в грижите?

Не е ли логично да го принуждава, след като е извадил онова в гащите и е направил дете?! Защо една майка да няма право да "участва в живота на детето колкото си иска"!??!


Има и такива, които по различни причини не могат да бъдат постоянно до детето си било заради професия или друго. Но тях хората ги осъждат и коментират, че са еди какви си, а за един мъж сякаш е напълно нормално да не участва много в отглеждането на детето или му е "позволено" от всичките такива съдници да е далеч от него.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Кога мъжете са готови да станат бащи?

Мнениеот Alex_mor » 14 Мар 2017, 16:47

Защото, въпреки че толкова сме израснали като общество, все още смятаме, че грижата за децата е работа на майката, а на бащата е предостатъчно това действие, че ги е направил. После седят и се чудят, що децата им не са близки с тях и постоянно търсят майките си. Един ден, когато имам деца, аз няма да позволя да бъда този, който не търсят за нищо.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Кога мъжете са готови да станат бащи?

Мнениеот Lili_gagarin » 03 Окт 2017, 15:24

И да не е готов човек, той има ли си дете, ще неще влиза в ритъм и става родител, щом се налага. А колкото и да си мисли, че е готов някой, то няма гаранция, че ще е добър баща, за това не трябва подготовка, а му идва отвътре на човек.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Кога мъжете са готови да станат бащи?

Мнениеот qwerryyy » 09 Окт 2017, 15:29

Lili_gagarin написа:И да не е готов човек, той има ли си дете, ще неще влиза в ритъм и става родител, щом се налага. А колкото и да си мисли, че е готов някой, то няма гаранция, че ще е добър баща, за това не трябва подготовка, а му идва отвътре на човек.

:+1: Стане ли работата всеки влиза в ритъм, а и не всяка жена, която става майка е била готова, просто понякога се случват такива неща и после обаче се оказва, че е много хубаво и точно тези родители, които не са били подготвени, се справят най-добре.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Кога мъжете са готови да станат бащи?

Мнениеот vanessa_ » 25 Окт 2017, 14:38

Ако ги питаш м ъжете, когато имат достатъчно пари да гледат поне 10 деца, когато са пообиколили света, имат сигурна работа, много голяма къща и кола и жена им е в идеалните размери с обещанието да стане топ модел до 2 месеца след раждането.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Кога мъжете са готови да станат бащи?

Мнениеот Paladin » 26 Окт 2017, 08:53

Много добър мой приятел си намери жена и се ожени преди 2 месеца, вчера ми каза, че очакват бебе. Ама за тях си е напълно желано и осъзнат избор, пък е на 23 години, аз съм също на толкова и съм много далея от това нещо. Всеки си знае кога му е дошло времето.
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Предишна

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта