Ходили ли сте в Замъка Равадиново?

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Ходили ли сте в Замъка Равадиново?

Мнениеот PasDeDeux » 16 Май 2014, 11:17

Времето става все по-топло и на нас ни е все по-трудно да се задържаме вкъщи, дори в града. Започнах да се ровя за интересни места, които можем да посетим и попаднах на нещо, което не зная колко е известно като забележителност, но на мен ми се стори изключително като идея и изпълнение - Замъка Равадиново!

Все още не сме стигнали до там планираме го за идните уикенди, в които знаем, че времето със сигурност ще е хубаво. Искам да събера малко повече инфо за Замъка Равадиново, понеже всичко, което изчетох беше публикувано 2011/2012 год.

Предполагам, че замъкът вече е завършен и спокойно можеш да потънеш в магията му. Слагам снимки, за да не кажете, че реклама, просто си е приказен света му - буквално, от където и да го погледнеш!
137035066587952.jpg
137035066587952.jpg (11.92 KiB) Прегледано 13534 пъти

Може ли някой да спомене цената на входа, както и в какво състояние е пътят до там, харесало ли ви е и всички впечатления и хубави, и лоши за Замъка Равадиново...
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Ходили ли сте в Замъка Равадиново?

Мнениеот MollyDolly » 16 Май 2014, 11:23

Предполагам говориш за този, който е в близост до Созопол, все пак няма много замъци в България :lol: името му е "Влюбен във вятъра".. колко поетично, нали? Ами за съжаление и аз не мога да дам много инфо, понеже само сме минавали от там и съм чела из нета за него. Със сигурност го има отбелязан на картата, така че поне ще ти стане ясен маршрута, що се отнася до пътя преди години от едната страна минаваше един, който беше кошмарен, но разбрах, че имало и друг, надявам е някой ще упъти по-добре от мен :oops:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Ходили ли сте в Замъка Равадиново?

Мнениеот lemanzaim » 16 Май 2014, 12:27

ходила съм,странна смесица
lemanzaim
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Май 2014, 12:25

Re: Ходили ли сте в Замъка Равадиново?

Мнениеот niya_mazova » 16 Май 2014, 13:16

lemanzaim написа:ходила съм,странна смесица

Виж колко въпроси има в темата, няма смисъл от подобни отговори, кажи повече...
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Ходили ли сте в Замъка Равадиново?

Мнениеот Мурка » 16 Май 2014, 18:29

предполагам автора на мнението има предвид, че е има красиви неща, но всичко е на ръба на кича, а на моменти и кичозно.
Мутра си сбъдва детския блян да има замък, малко готически стил на моменти....абе хубави снимки стават там
Два зетя ще ме люлеят и една снаха ще ми пее..само да остарея
Изображение
Аватар
Мурка
 
Мнения: 23
Регистриран на: 19 Фев 2013, 16:52

Re: Ходили ли сте в Замъка Равадиново?

Мнениеот lussy » 19 Май 2014, 11:55

За кого има значение, че е на мутра, всяко второ нещо е на мутри във Варна, например и какво? :?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Ходили ли сте в Замъка Равадиново?

Мнениеот plovdivchanche » 30 Май 2014, 15:54

Здравейте! Посетих Замъка миналата година. Ще се опитам да дам най-обща информация. Моля да вземете предвид, че тя може да не е съвсем актуална към настоящия момент.
Пътят до там не е много добър, имам предвид от отбивката до самата забележителност. Не е асфалтиран, а е чакълест. Въпреки това, отсечката не е толкова дълга и при бавно каране, е приемливо.
Цената на билета беше 10 лв. Няма преференции за деца, пенсионери или учащи.
Строежът е доста мащабен и е планувано изграждането му да продължи години. Замъкът е построен, предстои мебелиране и т.н.
Градините са огромна част от цялата площ - наистина са наслада за очите и душата.
Има и параклис. Разхождайки се ще стигнете до мини зоо кът, намиращ се до езерото. Има възможност да седнете за почивка в кафето (ако функционира).
Обиколката отнема между час-час и половина.
Мястото е спокойно, хората са учтиви и любезни.
Бих Ви препоръчала, ако имате възможност, да го посетите. Заслужава си!
plovdivchanche
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Май 2014, 15:42

Re: Ходили ли сте в Замъка Равадиново?

Мнениеот donni » 02 Юни 2014, 13:13

Много благодаря за инфото, наистина изглежда интересна местността, като се прибираме от морето или пък още на отиване може да минем да огледаме от там ;) ;) ;) ;)
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Ходили ли сте в Замъка Равадиново?

Мнениеот Kaya » 06 Фев 2015, 11:56

Не съм ходила но със сигурност ще е атрактивно за сина ми :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Ходили ли сте в Замъка Равадиново?

Мнениеот annydance » 08 Юли 2015, 14:54

След седмица тръгваме и ни е по път, така че ще съобщя какви промени има и дали има някакви въобще, въпреки че не съм го виждала преди, ще се ориентирам по вашите описания! ;)
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Следваща

Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron