За диспенсърите за вода и тяхната чистота – чия отговорност

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: За диспенсърите за вода и тяхната чистота – чия отговорност

Мнениеот miron » 17 Май 2017, 12:44

По принцип, фирмите, които доставят диспенсъра и ти го отдават за ползване, трябва да минават поне 1 път месечно да почистват със спирт и разни други разтвори. А отделно, би трябвало, при смяна на шишето да се чисти отново със спирт, но това никой не го прави.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: За диспенсърите за вода и тяхната чистота – чия отговорност

Мнениеот Malina » 23 Юни 2017, 13:28

Ако някой от вас е челкакво пише по диспенсъра, то там е упоменато, че дори след всяко сменяне на шишето, трябва да се избърсва гърлото със спирт. Промивките не съм сигурна как се правят, но най-вероятно се пуска спирт да мине по тръбите на диспенсъра. Ако се почиства редовно няма притеснения. Хубаво е човек винаги да си има студена и топла вода под ръка.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: За диспенсърите за вода и тяхната чистота – чия отговорност

Мнениеот vanusha » 23 Юни 2017, 13:55

На работа сме с диспенсър у дома нямам. Мислих с хладилника каот го купувам да взема такъв с диспенсър, но точон това ме спря, че не може да се почиства лесно.Затова предпочетох добрите стари бутилки. В офиса идва фирма, която всеки месец го почиства.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: За диспенсърите за вода и тяхната чистота – чия отговорност

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Юни 2017, 16:07

Почистването и мен ме притеснява и сега като купуваме хладилник изрично ще гледам да е без диспенсър, че няма изчистване. В офиса не съм виждала да го почистват, на предишната ми работа идваше редовно човек, който се грижеше за поддръжката.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За диспенсърите за вода и тяхната чистота – чия отговорност

Мнениеот Mon_ton » 26 Юни 2017, 11:41

Голямо удобство сме. У нас имам диспенсър и го почиствам всеки път с малко спирт. Идват 1 път в месеца от фирмата, която ни заредждат с вода да го чистят. Много съм доволна.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: За диспенсърите за вода и тяхната чистота – чия отговорност

Мнениеот vanusha » 14 Юли 2017, 09:20

Да, но във фирмите диспенсъра обикновено е предоставен за ползване от фирми, за да си купуваш от тях водата, като вкъщи няма кой да ти даде на такъв принцип, защото домакинството не използва много вода. А един диспенсър е около 200 лева. После обаче чистенето е на наш гръб, пък дали ще се справим...
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron