За диспенсърите за вода и тяхната чистота – чия отговорност

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

За диспенсърите за вода и тяхната чистота – чия отговорност

Мнениеот niya_mazova » 16 Май 2014, 13:18

Като почти във всяка административна или офис сграда и на моето работно място има диспенсър за вода. Сещате се, че дори и водата да е хубава, след като престои в резервоара започва да мирише на жабуняк!

Ами и при нас се получи така, но проблемът е друг! Като се замислиш по всички детски градини се използват тези диспенсъри :shock: и бас държа, че никой не се сеща за чистотата им отвътре! :idea:
В нашия случай се обърнахме към дистрибуторите на водата, които каза, че ще го подменят, но колко чист ще бъде този, който сложат – не се знае!

Според вас, как трябва да бъде контролирана чистотата на диспенсърите и чия отговорност е, ние ли трябва да сигнализираме, за да бъде почистван или те сами трябва да имат график, така че да бъдат подменяни периодично? :?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: За диспенсърите за вода и тяхната чистота – чия отговорн

Мнениеот julianne » 16 Май 2014, 13:23

най-малко хигиенични са диспенсърите, щом е минерална най-добре е с помпа или малките разфасовки, в нашия район чешмяната за нищо не става!
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: За диспенсърите за вода и тяхната чистота – чия отговорност

Мнениеот Kremiliya » 21 Яну 2015, 15:05

Вчера си купих минерална вода с надеждата, че ще е по-добре от чешмяната. Знам, че минералната вода не трябва да образува балончета по чашата или шишето, е познайте дали е така.. ;))
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: За диспенсърите за вода и тяхната чистота – чия отговорност

Мнениеот Krum » 21 Яну 2015, 15:15

Напротив, всеки месец минават да почистват диспенсърите със спирт, така че не си мисли, че никой не се грижи за тях, а вече е отговорност да го правят и ползвателите на диспенсър машините, редно е при всяка смяна на водата да се чисти със спирт около гърлото на шишето. А що се отнася до детските градини, мисля, че от РИОКОЗ са забранили ползването на диспенсъри :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: За диспенсърите за вода и тяхната чистота – чия отговорност

Мнениеот LaCoquine » 27 Май 2015, 16:38

Krum написа:Напротив, всеки месец минават да почистват диспенсърите със спирт, така че не си мисли, че никой не се грижи за тях, а вече е отговорност да го правят и ползвателите на диспенсър машините, редно е при всяка смяна на водата да се чисти със спирт около гърлото на шишето. А що се отнася до детските градини, мисля, че от РИОКОЗ са забранили ползването на диспенсъри :)

Не във всички градини, а глупавото е, че дори и отвън да се почисти, то вътре резервоарите си жабясват! :D
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: За диспенсърите за вода и тяхната чистота – чия отговорност

Мнениеот draga.mihova » 29 Май 2015, 11:11

Колко пък да жабясват, чак не ви разбирам, като не ви харесва пийте от чешмата, все пак колкото и да ви се иска не можете да живеете в изцяло стерилна среда :lol:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: За диспенсърите за вода и тяхната чистота – чия отговорност

Мнениеот moni.sparrow » 29 Май 2015, 13:35

По-тази причина не уважавам толкова диспенсърите, отколкото помпите за вода :!:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: За диспенсърите за вода и тяхната чистота – чия отговорност

Мнениеот miron » 29 Май 2015, 13:49

moni.sparrow написа:По-тази причина не уважавам толкова диспенсърите, отколкото помпите за вода :!:

Мда и аз предпочитам помпите, макар че с помпа на работа няма как да си стоплиш водата за кафето :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: За диспенсърите за вода и тяхната чистота – чия отговорност

Мнениеот Malina » 29 Май 2015, 15:10

Ако диспенсъра се чисти редовно и се спазват всички указания за употреба няма как да е опасен. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: За диспенсърите за вода и тяхната чистота – чия отговорност

Мнениеот Krum » 02 Юни 2015, 09:09

LaCoquine написа:
Krum написа:Напротив, всеки месец минават да почистват диспенсърите със спирт, така че не си мисли, че никой не се грижи за тях, а вече е отговорност да го правят и ползвателите на диспенсър машините, редно е при всяка смяна на водата да се чисти със спирт около гърлото на шишето. А що се отнася до детските градини, мисля, че от РИОКОЗ са забранили ползването на диспенсъри :)

Не във всички градини, а глупавото е, че дори и отвън да се почисти, то вътре резервоарите си жабясват! :D

Нали се прави промивка със спирт, ако се почиства редовно никой не жабясва. У нас имам диспенсър, който се чисти редовно, имам го вече 2 години и не съм имал проблем с него.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта