Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот svetlozara » 18 Яну 2017, 16:01

Fancy написа:Вкъщи преди правех само скумрия с доматен сос или във фолио, но напоследък минах на пъстърва. Скъпа е, но малко да сменим вкуса, не може все едно и също. Преди си поръчвахме в ресторант и с удоволствие си я ядяхме, сега вкъщи се опитвам да постигна ефекта :smile: .

Пастървата е много вкусна на скара с ми казвали, но аз риба не близвам. :front:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот irka » 18 Яну 2017, 16:10

Напоследък най-често приготвям панирана бяла риба с една специална салата, моите хора са се вторачили в нея и само това искат от рибните ястия.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот vanessa_ » 22 Яну 2017, 12:03

irka написа:Напоследък най-често приготвям панирана бяла риба с една специална салата, моите хора са се вторачили в нея и само това искат от рибните ястия.

Каква е тази специална салата, която толкова много искат у вас? :)
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот valiopaf » 23 Яну 2017, 11:39

Рибата я предпочитам на скара и така най-често я приготвям, подправя я с подправки и с кеф си я изяждам. Пържена ми е много тежка, на фурна ми става една размита със сос. Така ми е супер.
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот dinkog » 23 Яну 2017, 11:55

На мен много често рибата ми залепя за скарата и става една тотална лудница... само на грил тигана горе долу - става. :roll:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот Lili_pili » 24 Яну 2017, 10:47

На мен рибата ми харесва много завита във фолио с розмарин и лимон, запичам и става страхотна. Правя си много често така сьомга и пастърва и други бели риби. :) Със скумрия няма да се получи, тя е много ароматна.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот sofi_black » 24 Яну 2017, 10:52

Ям по-рядко риба, отколкото ми се иска. Харесвам я, не съм от тези, които не могат да я понасят, но не знам защо не я приготвям по-често. Във всякакви варианти я харесвам, зависи и от вида риба. Не всяка е подходяща за скара или за пържене например.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот svetlozara » 30 Мар 2017, 15:10

При рибите няма място за импровизации, не е като другото месо, коетоможеш да направиш всичко. Рибата си има за скара, има си за печене, има си за пържене.Например, за пържена скумрия никой не се сеща, нали? Или за шаран на пара..
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот silver933 » 10 Апр 2017, 13:53

svetlozara написа:При рибите няма място за импровизации, не е като другото месо, коетоможеш да направиш всичко. Рибата си има за скара, има си за печене, има си за пържене.Например, за пържена скумрия никой не се сеща, нали? Или за шаран на пара..

Може и някой да се е сетил, но опита да е бил тотален провал. :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот Yunona » 10 Апр 2017, 14:20

Снощи за Цветница пекох лаврак - със сол, черен пипер, кръгчета лимон и клонки босилек в коремите на рибите. Отвън ги мацнах с малко олио и ги метнах във фурната върху хартия. За 20 минути на 200 градуса при включен инфрачервен нагревател с вентилатор станаха просто перфектни - кожичката препечена, а месото - сочно и вкусно.
Обичам простите неща :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта