Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот dessiblond » 16 Май 2014, 16:02

Осъзнаваме, че е много по-добре да купуваме различни видове риба и морски дарове, от колкото месо, не че няма боклуци и в рибата :oops: , но като че ли е по-чист вариант :? от месото, което продават.

Останала съм с впечатление, че риба се яде в нормалните семейства или по празниците, или колкото да разнообразят менюто си състоящо се от пържоли и кюфтета! :lol: :lol: :lol: :lol: Както и да е, това са мои наблюдения, какви са вашите, често ли ядете риба и ако не - защо? :roll:
А как я обичате най-много и как я приготвяте най-често? Дайте малко рецепти за разнообразяване на менюто! :!:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот lussy » 16 Май 2014, 16:05

Опитвам се поне един или два пъти седмично да готвя риба и без това се опъват на мръвчици моите деца. Най-често я печем на скара или във фурната с домати, лимон, кис. краставички, лук или я мариновам с лимонов сок, мазнина и чесън и пак я пека - става неотразима ;) ;)
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот pepa1974 » 19 Май 2014, 19:52

редовно се храним с риба, приготвям я на скара, плакия във фурна, печена във фолио, панирана бяла, като предястие за гости -тогава с майонеза, на чорба и други варианти, експериментирай, каквото обичат твоите
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот Kremiliya » 21 Яну 2015, 14:52

И ние ядем рядко риба, но се учим сега да я ядем по-често, старая се поне веднъж седмично да ядем риба. Правя я или на скара или печена върху хартия за печене, поръсена с малко зехтин, пипер, сол. ;) става много вкусна, а ако сложа и малко гъбки покрай нея става още по-добре, защото става още по-сочна рибата. Имаме и любима риба - хек. Не обичам скумрията, има много кости и много бавно се яде. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот Krum » 21 Яну 2015, 15:16

Рибена чорба искам да изпробвам, някой знае ли как се прави?
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот Lili_pili » 18 Фев 2015, 15:45

Много обичам риба и ям почти всяка седмица, но ми идва малко скъпо де. Най-често ям цаца- пържена. това е любимата ми риба :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Фев 2015, 15:03

У дома сме си научени от едно време - всяка сряда или петък ядем риба. Най-често скумрия, печена във фолио, или пък пастърва по същия начин. Избягвам да пържа рибата, или във фурната във фолио, или на скарата. А салатата винаги се старая да бъде свежа - маруля, зеле, краставици, домати.:)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот dinkog » 26 Мар 2015, 12:39

Старая се поне веднъж в седмицата да ям риба, като се има предвид, че иначе съм вегетарианец де, но риба си позволявам. :)) Обичам я най-много приготвена във фолио с резени лимон покрай нея ;)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот Elica » 26 Мар 2015, 13:53

Не мога и не мога да се науча да ям риба, но на сила се старая да си хапвам, защото е много полезна. Не съм яла досега риба на скара, колкото и да е смешно, но не знам как да я направя. :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Колко често ядете риба и как я приготвяте?

Мнениеот silver933 » 30 Мар 2015, 12:03

Elica написа:Не мога и не мога да се науча да ям риба, но на сила се старая да си хапвам, защото е много полезна. Не съм яла досега риба на скара, колкото и да е смешно, но не знам как да я направя. :roll:

Зависи каква ти е скарата, че да ти кажем как да я правиш ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта