Какви подаръци купувате за детските рождени дни?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Какви подаръци купувате за детските рождени дни?

Мнениеот Slavena » 13 Фев 2015, 17:24

Ходя в китайския и избирам нещо до 7-8 лева, дори са много. Купувам и зрънчо с играчка, колички разни или кукли, има избор, мога ли да давам пари за играчки за чуждо дете.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Какви подаръци купувате за детските рождени дни?

Мнениеот Pipilota » 16 Фев 2015, 13:22

Slavena написа:Ходя в китайския и избирам нещо до 7-8 лева, дори са много. Купувам и зрънчо с играчка, колички разни или кукли, има избор, мога ли да давам пари за играчки за чуждо дете.

Според мен ако няма да уважиш детето и да му вземеш нещо качествено, по-добре да не ходиш на детски рождени дни, тези играчки дори са опасни за здравето, а ако доведеш някоя алергична реакция, защото ти се е досвидяло?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви подаръци купувате за детските рождени дни?

Мнениеот Kaya » 16 Фев 2015, 15:30

Pipilota написа:
Slavena написа:Ходя в китайския и избирам нещо до 7-8 лева, дори са много. Купувам и зрънчо с играчка, колички разни или кукли, има избор, мога ли да давам пари за играчки за чуждо дете.

Според мен ако няма да уважиш детето и да му вземеш нещо качествено, по-добре да не ходиш на детски рождени дни, тези играчки дори са опасни за здравето, а ако доведеш някоя алергична реакция, защото ти се е досвидяло?

Правилно! Разбирам, че не всеки има възможност, но на мен ми е обидно, когато подарят на детето ми някой боклук! По-добре книга да вземат за тези пари, дори скромна, но поне не застрашават здравето на детето! А и според мен все пак трябва да си имаме някакво уважение, в крайна сметка едно дете на детско парти "струва" на родителя поне 16лева, а насреща получава опасна играчка за 4 лева! Вярно веселба и купон, но в крайна сметка като не можете да си позволите празник не ходете.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какви подаръци купувате за детските рождени дни?

Мнениеот silver933 » 16 Фев 2015, 15:33

Е не е точно така - в крайна сметка ти не каниш гости заради подаръците, а заради тяхното присъствие и купон! Но съм съгласен, че не бива да се подаряват боклуци, независимо от стойността им! Книги има до 6-7 лева, което е идеален подарък за децата! Евтино и здравословно :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какви подаръци купувате за детските рождени дни?

Мнениеот Kaya » 18 Юли 2015, 17:17

silver933 написа:Е не е точно така - в крайна сметка ти не каниш гости заради подаръците, а заради тяхното присъствие и купон! Но съм съгласен, че не бива да се подаряват боклуци, независимо от стойността им! Книги има до 6-7 лева, което е идеален подарък за децата! Евтино и здравословно :)

Така е, но никой не подарява книги, всичко живо се хвръля на играчките и аз съм същата, признавам си. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какви подаръци купувате за детските рождени дни?

Мнениеот Krum » 13 Авг 2015, 15:27

Най-добре дайте на хората 50лв и да се радват там и да си купят каквото преценят за подарък :Р
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какви подаръци купувате за детските рождени дни?

Мнениеот kauda » 13 Авг 2015, 16:21

Krum написа:Най-добре дайте на хората 50лв и да се радват там и да си купят каквото преценят за подарък :Р

50лв са сериозна сума за подарък на чуждо дете, никой не дава повече от 20-тина лева за подарък за рожден ден, така че ако родителите са близки и аз мисля, че подарък в плик е добър избор, а може да се комбинирате няколко човека и да купите по-голям подарък. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какви подаръци купувате за детските рождени дни?

Мнениеот Lollipop » 14 Авг 2015, 08:29

Не ми харесват евтините играчки от китайския, случвало ми се е приятелка да знам, че няма пари и все пак беше взела на малката такъв подарък, защото инцидентно дойде до нас на именния и ден, беше донесла нещо.
Но смятам, че когато каниш някой на рожден ден и планираш парти, то е обидно да ти цъфнат на вратата с нещо от левчето взето, по-добре наистина книга, пъзел, все неща, които могат да се вместят в тези пари и са по-безопасни.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какви подаръци купувате за детските рождени дни?

Мнениеот Pipilota » 14 Авг 2015, 10:47

Всички искаме да ни подаряват скъпи и качествени подаръци,но не се получава. Аз си мисля, че спокойно можем да приемем подаръка, а после като сме преценили, че не е подходящ, можем да скрием или да изхвърлим.
А що се отнася до сметката за партито, на мнение съм наистина, че е редно да си "избием" играта в детския кът, никак не е евтино да поканиш деца на рожден ден, аз ако не мога да подаря нещо прилично, не бих отишла на рождения ден, все пак детето очаква нещо хубаво насреща, а и е уважение към рожденика и родителите му.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви подаръци купувате за детските рождени дни?

Мнениеот Andrey » 14 Авг 2015, 11:00

Pipilota написа:Всички искаме да ни подаряват скъпи и качествени подаръци,но не се получава. Аз си мисля, че спокойно можем да приемем подаръка, а после като сме преценили, че не е подходящ, можем да скрием или да изхвърлим.
А що се отнася до сметката за партито, на мнение съм наистина, че е редно да си "избием" играта в детския кът, никак не е евтино да поканиш деца на рожден ден, аз ако не мога да подаря нещо прилично, не бих отишла на рождения ден, все пак детето очаква нещо хубаво насреща, а и е уважение към рожденика и родителите му.

Добре де, но трябва ли заради някой лев да ограничиш твоето дете от едно хубаво изживяване? :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта