Как да обясним на тийнейджърка, че е с нормален ръст?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Как да обясним на тийнейджърка, че е с нормален ръст?

Мнениеот maminka » 20 Май 2014, 14:28

От известно време дъщеря ми има невероятен комплекс – ръста й! Търся всевъзможни начини да й обясня, че е все още само на 15 години, а и аз не съм кой знае колко висока, баща й е около 175см., така че има достатъчно време да порасне.

Искам да й помогна най-малко да се справи с неувереността, понеже тя е с нормално телосложение, не е с наднормено тегло, дори си е слабичка, но казва, че е „тапата” на класа. :( Помогнете ми да обясня на една тийнейджърка, че ръста и е нормален, а и има достатъчно време, за да порасне още, а и не може да се бори срещу гените! :roll:

Дайте ми съвети, как да обяснявам на тийнейджърка в тежък пубертет, че си е повече от нормална, от къде тази суетност, направо не знам…
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Как да обясним на тийнейджърка, че е с нормален ръст?

Мнениеот MGB » 20 Май 2014, 14:35

Бих й дала пример със звездите, които са дребнички, например Ева Лонгория, Кайли Миноуг, Ники Минаж, но пък каква кариера, трябва да черпи опит от подобни хора и да не се хваща за нещо, което не е толкова забележимо, само и само да бъде в лошо настроение. Или другото, което можеш да направиш, ако това не подейства е да й кажеш, че е по-подходящо на нейната възраст да се забавлява, а не да се депресира излишно за глупости, сложи на масата глобалните проблеми пред нейния, за да разбере, колко е смешен, всъщност!
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Как да обясним на тийнейджърка, че е с нормален ръст?

Мнениеот may-may » 19 Юни 2014, 09:30

maminka написа:От известно време дъщеря ми има невероятен комплекс – ръста й! Търся всевъзможни начини да й обясня, че е все още само на 15 години, а и аз не съм кой знае колко висока, баща й е около 175см., така че има достатъчно време да порасне.

Искам да й помогна най-малко да се справи с неувереността, понеже тя е с нормално телосложение, не е с наднормено тегло, дори си е слабичка, но казва, че е „тапата” на класа. :( Помогнете ми да обясня на една тийнейджърка, че ръста и е нормален, а и има достатъчно време, за да порасне още, а и не може да се бори срещу гените! :roll:

Дайте ми съвети, как да обяснявам на тийнейджърка в тежък пубертет, че си е повече от нормална, от къде тази суетност, направо не знам…


Ако си под 160 не си в сила да обясняваш. :) Предлагам ти да и помогнеш да израсне : рибено масло през депресивните зимни сезони, според вуйчо ми помага, разтягащи упражнения за фигурата, самовнушения рано сутрин и хайде да я пратиш на море :) или планина- вървете заедно /по възможно/ и общувайте основно с хора с височината на баща й
may-may
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Юни 2014, 08:47

Re: Как да обясним на тийнейджърка, че е с нормален ръст?

Мнениеот silver933 » 19 Ное 2014, 17:57

Да не ви отчайвам, но на 15 години момичето е стигнало вече възрастта, с която ще се гордее цял живот ;) не знам колко е на ръст, сега,но не очаквайте да порасне, трябва да свикне с идеята,че ще е по-ниска. Повярвайте ми, има и много момичета, които са много високи и пак не са особено щастливи.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да обясним на тийнейджърка, че е с нормален ръст?

Мнениеот Andrey » 27 Ное 2014, 12:07

silver933 написа:Да не ви отчайвам, но на 15 години момичето е стигнало вече възрастта, с която ще се гордее цял живот ;) не знам колко е на ръст, сега,но не очаквайте да порасне, трябва да свикне с идеята,че ще е по-ниска. Повярвайте ми, има и много момичета, които са много високи и пак не са особено щастливи.

Как да не се отчайва, ти я закопа направо, няма да расте повече и това е :lol: :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да обясним на тийнейджърка, че е с нормален ръст?

Мнениеот Lisica » 17 Апр 2015, 13:11

Е, той баща ѝ като не е особено висок, какво може да очаква, всички сме и по-малки и по-големи. :) Това е положението.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как да обясним на тийнейджърка, че е с нормален ръст?

Мнениеот fawla » 17 Апр 2015, 14:34

Lisica написа:Е, той баща ѝ като не е особено висок, какво може да очаква, всички сме и по-малки и по-големи. :) Това е положението.

Нали. :)) А и иначе рибено масло на 15 години... :lol:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как да обясним на тийнейджърка, че е с нормален ръст?

Мнениеот Lili_pili » 17 Апр 2015, 15:14

Е все пак могат да се направят някои неща, има и спортове, които биха помогнали за да се издължи, но все пак гена е много важен точно за ръста. :roll:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как да обясним на тийнейджърка, че е с нормален ръст?

Мнениеот Rali_hr » 21 Апр 2015, 11:42

Всичко е относително, има ниски, има и високи, няма причини за притеснение ;))
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да обясним на тийнейджърка, че е с нормален ръст?

Мнениеот Bass » 21 Апр 2015, 13:55

Джобно гадже. Те много високите, особено пък ако се качат на разни кокили... Тъкмо ще си носи обувките на токове спокойно. ;)
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron