Бебето се хипнотизира от реклами – само така се храни!

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Бебето се хипнотизира от реклами – само така се храни!

Мнениеот Pipilota » 22 Апр 2016, 15:28

balsam написа:Аз винаги спирах телевизора, когато го хранех мушмурочето. Давах му някакъв предмет да го занимава или му правех интересни муцунки :lol: . Но като стана голям, наруши правилото, за което и аз имам вина :oops: . Сега мъж за женене и не сяда да се храни, без да е включено нещо, добре поне, че повечето пъти е музика.

У нас е същата работа, не виждам какво толкова може да стане, като е пуснат телевизора, докато яде, сякаш ние сме по-различни. :) ядат и блеят и двамата и толкова, но от както им връчих метлата два три пъти след ядене се научиха поне да си гледат през повечето време чиниите. :jumprope:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бебето се хипнотизира от реклами – само така се храни!

Мнениеот pavleta » 27 Апр 2016, 16:35

Pipilota написа:
balsam написа:Аз винаги спирах телевизора, когато го хранех мушмурочето. Давах му някакъв предмет да го занимава или му правех интересни муцунки :lol: . Но като стана голям, наруши правилото, за което и аз имам вина :oops: . Сега мъж за женене и не сяда да се храни, без да е включено нещо, добре поне, че повечето пъти е музика.

У нас е същата работа, не виждам какво толкова може да стане, като е пуснат телевизора, докато яде, сякаш ние сме по-различни. :) ядат и блеят и двамата и толкова, но от както им връчих метлата два три пъти след ядене се научиха поне да си гледат през повечето време чиниите. :jumprope:


Това с метлата ми хареса :lol: . Само така, няма да блеят, а после някой да ходи след тях! За мен гледането на телевизия и хранене същевременно си е много прилепчив навик. Няма отърваване, даже някой път и ние големите не се усещаме.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Бебето се хипнотизира от реклами – само така се храни!

Мнениеот Роуз » 08 Ное 2018, 12:10

Храненето пред телевизор е отвратително и може да изиграе лоша шега. Като се хранят децата, те трябва да осъзнават че е момент да се хранят. Играта, телевизията са по друго време. Иначе ядат машинално, без да се наслаждават на храната.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Бебето се хипнотизира от реклами – само така се храни!

Мнениеот Дороти » 14 Яну 2019, 10:32

Грешката е в родителите, няма какво да се заблуждаваме.
Нито за възрастните, нито за децата е ок да се хранят, зяпнали телевизора. Телевизията по друго време. В един момент е нормално малкото дете да привикне само така да се храни. А рекламите е доказано, че действат хипнотизиращо за по-податливи и лесно повлияващи се хора.
Просто спрете да пускате телевизора и в един момент ще се храни заради самата храна, а не заради рекламите, тоест машинално.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Бебето се хипнотизира от реклами – само така се храни!

Мнениеот Дони_ка » 06 Мар 2019, 13:04

И ние имахме такъв период, обаче мъжа ми ме свали бързо на земята и я отучихме, докато е време. Наистина е зарибявка и трябва да се внимава. Започват да дъвчат машинално и въобще не ги е грижа какво и колко поемат.
Дони_ка
 
Мнения: 30
Регистриран на: 06 Мар 2019, 10:20

Re: Бебето се хипнотизира от реклами – само така се храни!

Мнениеот Story_teller » 11 Апр 2019, 10:20

Забелязах го и при моето момиче. Затова времето за телевизия е ограничено. Пускаме телевизор или само за новини, любимо предаване, или да погледа малко детско. Не върви постоянно.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Бебето се хипнотизира от реклами – само така се храни!

Мнениеот Таня Иво » 23 Апр 2019, 12:54

Тъй като бях чула, че децата много бързо свикват да се хранят на пуснат телевизор, реших въобще да не си вкарвам този автогол и не съм го пускала по време на хранене. Иначе сигурно щеше да продължи с часове храненето, а определено не искам.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Предишна

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта