Защо българинът е толкова тънкообиден, според вас?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Защо българинът е толкова тънкообиден, според вас?

Мнениеот MGB » 21 Май 2014, 16:17

Примерите са всекидневни, със сигурност се убеждавате ежедневно, няма какво да ви онагледявам с примери, колко всъщност е тънкообиден българина!

Въпросът ми е защо – взимаме се прекалено на сериозно, имаме голямо его и просто няма как да се разминеш без да го засегнеш или просто трудно понасяме и леки шеги, което мисля е в следствие на предните две?

Каква е вашата теория, защо сме така тънкообидни или пък като повечето все още си живеете заблудата, че всичко българско и родно е най-хубавото, просто защото е наше, включително манталитетът на хората?
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Защо българинът е толкова тънкообиден, според вас?

Мнениеот Мади Ранчева » 21 Май 2014, 16:23

Има само два варианта или приемаш хората и всичко това минава около ушите ти, явно не си такъв човек, за да станеш като тях, затова не го включвам това като вариант, или изчезваш от тук, както направиха много млади хора, които останаха неразбрани като теб! Иначе съм съгласна с всичко от темата, работата е там, че не можем да го изкореним или променим по някакъв начин!
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Защо българинът е толкова тънкообиден, според вас?

Мнениеот Joy_ » 29 Май 2014, 19:14

Според мен е защото сме комплексари... защото си мислим, че сме недостатъчно добре оценени. И като кажеш на някой, че е мързелив той се засяга, и започва да изрежда коооолко работа е отметнал днес, и как еди си кой колега цяял ден нищо не е направил. А истината е, че ако първия наистина беше свършил толкова работа колкото казва, изобщо нямаше и да забележи какво не е направил втория.
Joy_
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Май 2014, 12:19

Re: Защо българинът е толкова тънкообиден, според вас?

Мнениеот Andrey » 27 Ное 2014, 11:54

Тънкообидни сме, защото се мислим за повече от това, което сме. Ако се оценяваме правилно ще сме наясно за какво става въпрос ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Защо българинът е толкова тънкообиден, според вас?

Мнениеот Kaya » 01 Дек 2014, 15:08

Защото в повечето случаи не можем да понесем истината за това, което ни казват, а ако ни засегнат пък на родолюбие и става страшно :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Защо българинът е толкова тънкообиден, според вас?

Мнениеот Mon_ton » 08 Дек 2014, 16:14

Все още не можем да свикнем с истината. Най-тънкообидни сме на тема история сякаш... живеем в едно забравено славно време, пък сега сме на дъното на всякакви класации...
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Защо българинът е толкова тънкообиден, според вас?

Мнениеот Andrey » 09 Дек 2014, 12:54

Joy_ написа:Според мен е защото сме комплексари... защото си мислим, че сме недостатъчно добре оценени. И като кажеш на някой, че е мързелив той се засяга, и започва да изрежда коооолко работа е отметнал днес, и как еди си кой колега цяял ден нищо не е направил. А истината е, че ако първия наистина беше свършил толкова работа колкото казва, изобщо нямаше и да забележи какво не е направил втория.


Добре го каза. Много гледаме в чуждата паничка и вечно сме сърдити на нашето си положение и после, когато ни кажат, че в действителност не струваме и се почва едно ужасно мрънкане!
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Защо българинът е толкова тънкообиден, според вас?

Мнениеот Snejna » 09 Яну 2015, 17:46

Най ми е смешно, като започнат да мрънкат за писането на български език в мрежата, защо се пишело с латински букви, ужасно е. Сякаш е по-важно това, как изглежда, пред това дали е написано грамотно :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Защо българинът е толкова тънкообиден, според вас?

Мнениеот Kaya » 09 Яну 2015, 18:12

Snejna написа:Най ми е смешно, като започнат да мрънкат за писането на български език в мрежата, защо се пишело с латински букви, ужасно е. Сякаш е по-важно това, как изглежда, пред това дали е написано грамотно :)

По-четливо и по-красиво е да се пише на български с нашите си букви, но си права, че понякога става преиграване, което много натоварва. Все пак е много важно какво казваме, твърде възможно е, а и го виждаме ежедневно, въпреки че нещо е написано на български, то да бъде неразбираемо и неграмотно.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Защо българинът е толкова тънкообиден, според вас?

Мнениеот Malina » 12 Яну 2015, 17:30

Мисля, че осъзнаваме колко са ни нас**ни гащите и все пак не искаме да ни го казват! Сякаш миришем, ама другите са длъжни да се правят, че не го усещат! :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта