Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот fairy » 31 Мар 2016, 11:51

Тесният таз си е предпоставка за проблемно раждане и когато лекарят прецени, че има прекалена опасност за родилката и детето, препоръчва секцио. Изобщо не е за подценяване тесния таз. Може майката да получи страхотни разкъсвания или бебето да се задуши.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот Lollipop » 14 Яну 2017, 09:55

Споре дмен в момента 99% от жените са с тесен таз, според лекарите, практика, да успеят да си накарат родилните да родят секцио, да не се занимава никой с това. Всички жени били с тесен таз, не знам си какво си, а такива момичета са по-скоро рядкост, отколкото да са задължително нещо. Раждането с тесен таз също е възможно, а и рядко тазът е чак толкова тесен, че да не може да се роди детето.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот S_Milenska » 14 Яну 2017, 11:49

По-добре секцио, отколкото излишно да се мъчиш и да застрашаваш живота и на бебето. Все пак сега, когато има начини, даняма толкова разкъсвания и да има по-сигурни раждания, защо и жените, които не могат да родят естествено, да се мъчат излишно, само за да докажаат, че са майки героини ли... По-добре спокойствие и секцио.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот YoLindi » 16 Яну 2017, 14:41

Това си е по преценка на лекаря. Каквото той каже.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот Ваня Стойчева » 10 Апр 2017, 14:45

Наистина трябва да се обърне внимание лекарите какво ще кажат, но и лекаря трябва да е човек, който НЕ предпочита секциото. В момента това е начин да се вземат повече пари и се предлагат на всеки.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот S_Milenska » 23 Окт 2017, 14:14

В наши дни повечето момичета биват набедени, като такива с тесен таз. В повечето случаи няма основание да бъде така - все пак тялото ни се променя. Но операциите са за предпочитане за лекарите, усложненията са малко вероятни,свършва бързо, не е като нормалното раждане да продължава часове наред.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот Mon_ton » 12 Апр 2018, 18:25

Всяка жена в наши дни е с тесен таз и всяка не може да роди! Моля ви се...
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот Kremiliya » 13 Апр 2018, 15:05

Mon_ton написа:Всяка жена в наши дни е с тесен таз и всяка не може да роди! Моля ви се...
Толкова познати имам с тесен таз, всички родиха секцио, познавам и супер фини малки дами, които са родили естествено..
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот radipetrova » 13 Апр 2018, 15:38

Всичко е индивидуално. Имам много приятелки, които родиха естествено, а са много дребни.
Аватар
radipetrova
 
Мнения: 81
Регистриран на: 13 Апр 2018, 15:33
Местоположение: Sofia

Re: Тесният таз и раждането – естествено или секцио?

Мнениеот Буба Мара » 13 Апр 2018, 15:58

Lollipop написа:Споре дмен в момента 99% от жените са с тесен таз, според лекарите, практика, да успеят да си накарат родилните да родят секцио, да не се занимава никой с това. Всички жени били с тесен таз, не знам си какво си, а такива момичета са по-скоро рядкост, отколкото да са задължително нещо. Раждането с тесен таз също е възможно, а и рядко тазът е чак толкова тесен, че да не може да се роди детето.

При първия преглед след установяването на моята бременност и аз се оказах с тесен таз според лекарката. Но тя не ми е правела никакви намеци да раждам секцио, просто и тя беше учудена от мерките, защото принципно имам голям ханш.. Но дори и с тесен таз, съгласна съм с горното мнение, че в по-голямата част от случаите лекари манипулират пациента като използват страха му от неизвестното, защото колкото и да е естествено едно раждане, предполагам, че всяко е за себе си и няма жена, която да го приема без съмнения и безспокойство. Помня, че преди време гледах филм, в който се обясняваше, че по време на бременността и преди раждането тялото се подготвя от него да излезе малко човече. Имам приятелка обаче с голям таз, висока, едра, второ раждане нормално (както и първото). Второто дете беше близо 5 килограма.. и в този случай нещата не бяха толкова розови.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта