Остър сърбеж при кожата около ануса и перинеума

Остър сърбеж при кожата около ануса и перинеума

Мнениеот killerose » 22 Май 2014, 18:29

Здравейте,

На 20 години съм. Имам сериозен проблем със сърбеж по кожата около ануса и перинеума. Първите симптоми се появиха преди около 3 седмици. Четох за проблема в интернет и това, което намерих като най-вероятно е диагнозата "jock itch". Има някакво подобие на обрив на самото място. Купих си крем Ламизил преди седмица и започнах да се мажа всяка вечер преди лягане, но няма подобрение. Сърбежа е ужасен, а кожата започва да се разранява от почесването, което изглежда неизбежно в дадени моменти. Как мога да спра сърбежа и да заздравя кожата си? Направих и снимки на мястото, ако са нужни мога да ги изпратя. :(
killerose
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Май 2014, 18:22

Re: Остър сърбеж при кожата около ануса и перинеума

Мнениеот pepa1974 » 23 Май 2014, 19:41

ходи на дерматолог, може да е хемороиди, ако не знаеш специалист, мога да ти препоръчам
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Остър сърбеж при кожата около ануса и перинеума

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Май 2014, 13:12

killerose написа:Здравейте,

На 20 години съм. Имам сериозен проблем със сърбеж по кожата около ануса и перинеума. Първите симптоми се появиха преди около 3 седмици. Четох за проблема в интернет и това, което намерих като най-вероятно е диагнозата "jock itch". Има някакво подобие на обрив на самото място. Купих си крем Ламизил преди седмица и започнах да се мажа всяка вечер преди лягане, но няма подобрение. Сърбежа е ужасен, а кожата започва да се разранява от почесването, което изглежда неизбежно в дадени моменти. Как мога да спра сърбежа и да заздравя кожата си? Направих и снимки на мястото, ако са нужни мога да ги изпратя. :(

Здравейте, killerose!

Съветвам Ви да посетите лекар. Малко вероятно е Ламизил да Ви помогне по какъвто и да е начин. Необходимо е да Ви прегледат, а най-вероятно и да се направи изследване. Възможно е да имате, както хемороиди, така и инфекция или екзема.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта