Инфрачервените лампи – как лекуват?

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Инфрачервените лампи – как лекуват?

Мнениеот Nightmare » 23 Май 2014, 12:00

Привет! Преди време помня, че децата в градините ги облъчваха с лампа, не знам каква е била, но сега ми направи впечатления инфрачервените, които продават! Пише, че ги използват за ставни и мускулни болки, при синузит, лечение на настинки и подобни!

Често ме болят ставите, особено при променливо и влажно време и мислих да си купя такава инфрачервена лампа, но ми е интересно как лекува или само облекчава моментно? :?
Много се двоумя, понеже знам, че за ставните и мускулни болки не е редно винаги да се нагрява, както прави инфрачервената лампа, понякога трябва да се слага и студен компрес, но нямам идея в кои случаи, вие чували ли сте това?

Какво можете да ме посъветвате, има ли смисъл да си купя инфрачервена лампа, как лекува и дали ще ми помогне в моя случай? :roll:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Инфрачервените лампи – как лекуват?

Мнениеот annydance » 23 Май 2014, 12:08

Студен компрес зная, че се слага само при натъртено, изкълчено, навехнато, а това за ставите, предполагам трябва да си направиш някои изследвания, за да разбереш дали си здрава, тъкмо ще питаш лекаря и за инфрачервените лампи и мен ме вълнува тази тема!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Инфрачервените лампи – как лекуват?

Мнениеот The_The_Ramone » 15 Юли 2014, 22:18

Някъде напоследък да сте виждали терапии с инфрачервена светлина?
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Инфрачервените лампи – как лекуват?

Мнениеот Kremiliya » 27 Ное 2014, 15:31

Тези нагревки не бяха ли модерни преди много години не съм чула сега да се прави това нещо :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Инфрачервените лампи – как лекуват?

Мнениеот Ginger » 11 Окт 2016, 16:13

Правят се нагревки, майка ми ходи миналата година, но не знам дали е с подобни лампи.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Инфрачервените лампи – как лекуват?

Мнениеот Alex_mor » 14 Окт 2016, 14:08

Това мислих, че е приключило като практика, от както аз бях дете. Като малък съм ходил на нагревки, изобщо не знам що са се правили и какъв им е бил ефекта.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Инфрачервените лампи – как лекуват?

Мнениеот Дороти » 29 Окт 2018, 16:06

Ние имаме от скоро инфрачервена лампа вкъщи, защото аз всяка година страдам от жесток синузит. С лампата, в комбинация с лекарства, доста по-бързо отшумява всичко.
Струва си всеки лев. Особено ако имате хронични оплаквания.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Инфрачервените лампи – как лекуват?

Мнениеот София » 07 Дек 2018, 13:08

И вкъщи се ползва за синузит. Определено облекчава положението, в комбинация например със Синулан или други подобни лекарства. Много хубаво затопля и отпуска.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Инфрачервените лампи – как лекуват?

Мнениеот Matilda » 10 Дек 2018, 12:41

Обмислям такава покупка, защото вече не се издържа тази болка в китките. Не знам от какво е, ходих на лекар - нищо тревожно и специфично, та да назначи лечение. Освен да опитам сама с инфрачервена лампа.
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14


Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта