За или Против използване на техника от деца?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот Pipilota » 17 Фев 2016, 11:08

penelopa написа:Не знам двегодишните, но моят десет годишен каквото му попадне в ръцете задължително и човъркнато, разглобено, за да види какво има вътре и как работи. Така ми съсипа един тостер. Вярно, че беше стар и за смяна, но не е в това въпроса :mrgreen: .

Явно трявба да го научиш детето, че тези неща струват пари и не се разглабят.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот klara » 22 Фев 2016, 16:06

Pipilota написа:
penelopa написа:Не знам двегодишните, но моят десет годишен каквото му попадне в ръцете задължително и човъркнато, разглобено, за да види какво има вътре и как работи. Така ми съсипа един тостер. Вярно, че беше стар и за смяна, но не е в това въпроса :mrgreen: .

Явно трявба да го научиш детето, че тези неща струват пари и не се разглабят.


Малките майсторчета ги знаем :grin: . Ама и големите като се силят, че могат да оправят някой уред вкъщи и той после за нищо не става, те са по-опасни :grin: .
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот Mon_ton » 23 Яну 2017, 13:01

До голяма степен всичко зависи от родителите, моя приятелка, която винаги е обсъждала методите на възпитание на друга приятелка с по-голямо дете, как то имало таблет, как гледало телевизия, сега дъщеря и на 2 години е дори по-зле, постоянно е пред телевизор, използва си телефона както я кефи. Накрая стана пресмял се хърбел на щърбел. Всичко трябва да има граници и нищо не трябва да се отрича. Техниката е основна част от ежедневието ни и само глупак би ограничил децата си от ползването на нещо, което може да се окаже жизнено важно за бъдещото им развитие.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот viking » 08 Фев 2017, 16:24

Няма нужда от строго забрани, преследвания и силни ограничения. Казва се кога е позволено, по колко часа на ден и готово. Като се правят оглушки, съответните мерки се вземат. :mrgreen:
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот S_Milenska » 20 Фев 2017, 17:03

viking написа:Няма нужда от строго забрани, преследвания и силни ограничения. Казва се кога е позволено, по колко часа на ден и готово. Като се правят оглушки, съответните мерки се вземат. :mrgreen:

Винаги се правят оглушки при нас, винаги се караме и си обещаваме, че от утре нещата ще се променят, не знам вече какво да правя! :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот уморена » 23 Фев 2017, 15:39

Просто от родителите се изисква едно нещо, което е да си ограничат времето на децата, но в такова технологично време, като сегашното, ползването на различните джаджи е предимство за децата в бъдещето им.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот Nightmare » 01 Мар 2017, 14:17

S_Milenska написа:
viking написа:Няма нужда от строго забрани, преследвания и силни ограничения. Казва се кога е позволено, по колко часа на ден и готово. Като се правят оглушки, съответните мерки се вземат. :mrgreen:

Винаги се правят оглушки при нас, винаги се караме и си обещаваме, че от утре нещата ще се променят, не знам вече какво да правя! :roll:


В такива случаи аз взимах съответното устройство и то не се ползваше определено време :smile: .
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот Jully » 05 Юни 2017, 13:05

Използването на техника не е толкова лошо у нас знаят, по 30 минути нан ден таблет, четене на книга поне по 2 часа дневно, останалото време може да гледат телевизия, макар че те не обичат много, но за компания, особено,когато са сами вкъщи.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот Chalmers » 26 Мар 2018, 17:34

Както в повечето случаи важи - всичко с мярка :thumbup: Друг е въпросът дали мярката може да се приложи от съответното родителско лице :idea:
Аватар
Chalmers
 
Мнения: 29
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:09

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот Frac » 26 Мар 2018, 17:42

Chalmers написа:Както в повечето случаи важи - всичко с мярка :thumbup: Друг е въпросът дали мярката може да се приложи от съответното родителско лице :idea:

В свят на технологии не бива да се ограничават децата, но и не бива да се прекалява. Аз по моите съм забелязала, че ако гледат повече време детски или игри стават по нервни. Преди време обаче имаше период, в които много ги бях ограничила. Случи се така, че други деца играят на някаква игра пред блока и говориха с имена на герои - с моите не искаха да играя, защото не я знаели. Много ми се натъжиха малките. От тогава имат възможност да ползват телефони и таблет, но ограничено.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта