За или Против използване на техника от деца?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот moni.sparrow » 23 Май 2014, 13:39

Под техника за деца имам предвид всякакви таблети , смартфони, компютри и подобни, не разбирам как е възможно да родителите да купуват всички тези неща, първо за тях, след това и за децата си, не се ли възпитава точно така консуматорското мислене у тях?

Другото, което не мога да проумея е защо родителите се оплакват, когато първо учат децата си да играят на всевъможни игри, а след това недоволстват от това, че детето им нямало детство и не играело, както тях на времето! :evil: :evil: :evil:
Разбирате, че съм Против да сложа детето да играе на компютъра, за да мога на спокойствие да сготвя една манджа или да седна и да си направя маникюр, т.е. съм Против и използваната от децата техника! :!:

Особено впечатлена ще съм от тези, които защитават, тезата, че децата задължително трябва да имат понятие от техника, все пак са в 21век и са За това да им се купува техника! Е, вие За или Против сте? :roll:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот M.Tasheva » 23 Май 2014, 13:42

Аз пък не разбирам защо децата трябва да затъпяват и да се изолират от нещата, които ги заобикалят! Както ти цъкаш по форуми и Фейсбук, а детето ти да не припарва компютър :o това не го намирам за нормално! Доказано е, че всичко това развива мисленето и въображението на децата, помага им в опознаването на света и каквото още се сетиш, разбира се, че тук става въпрос всичко да е в граници, нали :?:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот pepa1974 » 24 Май 2014, 08:43

Децата трябва да могат да боравят с модерните технологии, но съм против крайностите.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот S_Milenska » 24 Ное 2014, 17:33

Е, как трябва да са в час, но на 2г. дете да му дадеш подарък - таблет ми се вижда крайно. В рамките на нормалното съм съгласна.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот black » 20 Яну 2016, 16:31

S_Milenska написа:Е, как трябва да са в час, но на 2г. дете да му дадеш подарък - таблет ми се вижда крайно. В рамките на нормалното съм съгласна.


Е, това вече за мен е недопустимо!
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот zheleva212 » 20 Яну 2016, 17:02

S_Milenska написа:Е, как трябва да са в час, но на 2г. дете да му дадеш подарък - таблет ми се вижда крайно. В рамките на нормалното съм съгласна.

Е, да ама ти нали осъзнаваш нормата колко много се мени във времето, в момента се изменя изцяло до съзнанието на родителите, което в повечето случаи е на някакъв критичен праг до под минимума!
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот Jully » 21 Яну 2016, 11:02

black написа:
S_Milenska написа:Е, как трябва да са в час, но на 2г. дете да му дадеш подарък - таблет ми се вижда крайно. В рамките на нормалното съм съгласна.


Е, това вече за мен е недопустимо!

Толкова много има, които вземат от рано таблети на децата си да речем, или телефони. Друг е въпросът за контролируемото използване. Едно е да се изпозлва без ограничение, друго е да има ясни правила. Децата ми са с таблет от вече година и половина. синът ми беше на почти 6, когато го получи, а дъщеря ми беше на 8г. Използват го по 1 час на ден -общо!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот kauda » 27 Яну 2016, 11:16

Не знам на вас какво ви пречат решенията на хората? :mrgreen: Когато са преценили, тогава са дали такъв подарък на детето си и са му разрешили да го използва. Какво значение има, живеем в технологичен свят и да бягаш от техниките е по-скоро глупост, отколкото повод за похвала.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот zagrijena » 29 Яну 2016, 14:25

И в училище лека-полека започват да ползват компютри в учебния процес. Трябва да сме в крак. В някои държави даже само така се обучават.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: За или Против използване на техника от деца?

Мнениеот kalinka-kuku » 29 Яну 2016, 14:49

zagrijena написа:И в училище лека-полека започват да ползват компютри в учебния процес. Трябва да сме в крак. В някои държави даже само така се обучават.

Което за мен е супер правилно. Ако отричаш техниката, не искаш да я ползваш и вървиш срещу нея правиш лоша услуга на детето си. Всички, които сега сме на около 30 години можем да се похвалим с висока електронна култура, а какво остава за по-младите, при тях е задължително!
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron