Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот Pipilota » 02 Сеп 2015, 14:38

Точно и това го има, че вече съществува риск за бебето и майката, но понякога не зависими от нас фактори налагат късно забременяване.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот Lollipop » 03 Сеп 2015, 10:24

Мсиля, че е най-важното да се доверим на тялото си. :) Останалото е лесна работа, децата не се гледат трудно, трябва им само любов. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Сеп 2015, 11:12

Lollipop написа:Мсиля, че е най-важното да се доверим на тялото си. :) Останалото е лесна работа, децата не се гледат трудно, трябва им само любов. :)

Така е, но в наши дни колкото се е променил начина на живот по-скоро е рядкост да се става родител преди 30 години, и смятам, че е напълно нормално. Аз съм на 28 без приятел и се чувствам добре, не мисля, че съм закъсняла нито се притеснявам за това, как ще износя детето си един ден. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот Rali_hr » 23 Сеп 2015, 15:36

Monika_Spasova написа:
Lollipop написа:Мсиля, че е най-важното да се доверим на тялото си. :) Останалото е лесна работа, децата не се гледат трудно, трябва им само любов. :)

Така е, но в наши дни колкото се е променил начина на живот по-скоро е рядкост да се става родител преди 30 години, и смятам, че е напълно нормално. Аз съм на 28 без приятел и се чувствам добре, не мисля, че съм закъсняла нито се притеснявам за това, как ще износя детето си един ден. :)

Наистина зависи как се чувстваш добре, а и около 30-35 е също съвсем нормално да се ражда в наши дни, така че няма големи поводи за притеснения, но смятам, че след 40 вече е късно, особено за първо дете.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот svetlozara » 05 Окт 2015, 16:01

В момента е много нормално да се ражда над 30 години, даже и над 35, което преди се е смятало за направо недопустимо, тъй че не е страшно, а и нали казват, че продължителността на живота е по-голяма. :)
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот LaCoquine » 05 Окт 2015, 16:42

svetlozara написа:В момента е много нормално да се ражда над 30 години, даже и над 35, което преди се е смятало за направо недопустимо, тъй че не е страшно, а и нали казват, че продължителността на живота е по-голяма. :)

Моля :?: :!: :?: като родиш по-късно, живееш по-дълго?! :D
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот Lollipop » 27 Окт 2015, 15:20

svetlozara написа:В момента е много нормално да се ражда над 30 години, даже и над 35, което преди се е смятало за направо недопустимо, тъй че не е страшно, а и нали казват, че продължителността на живота е по-голяма. :)

И аз съм го чувала това твърдение, нещо беше свързано със стволовите клетки и като цяло подмладява огранизма и т.н. :) Всички следствия от това са по-дълъг живот. Разбира се нищо гарантирано няма в тоя живот.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот balsam » 26 Фев 2016, 12:42

Възприемам граница 40 г. , над нея ми изглежда вече като руска рулетка. Вярно, че продължителността на живота се увеличи, но не си представям на 60-65 години да издържам студент, например. В България с тези жалки пенсии някак не ми се връзва картинката. На Запад може би спокойно могат да си го позволят.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот Anka » 29 Мар 2016, 14:56

balsam написа:Възприемам граница 40 г. , над нея ми изглежда вече като руска рулетка. Вярно, че продължителността на живота се увеличи, но не си представям на 60-65 години да издържам студент, например. В България с тези жалки пенсии някак не ми се връзва картинката. На Запад може би спокойно могат да си го позволят.

По-лошото е, че на тези години може и да не си нито пенсионер, нито да си с работа, а просто безработна и няма да има кой да те вземе на работа. Много кофти стана с това увеличение на годините за пенсиониране.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот Neven498 » 29 Мар 2016, 15:17

И все пак нещата май са си до голяма степен индивидуални. Вярно, че статистиката казва, че след 40 шансовете за успех рязко намаляват, заради редица физиологични неща. Но пък, ако жената физически е здрава, има методи, има инвитро, има начини, с медицинска помощ да се случи по безопасен начин.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron