Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот irka » 27 Май 2016, 12:50

Ваня Стойчева написа:
iwoni написа:Абе в днешно време стана една обърквация! Млади измират я по пътищата, я от рак. Стари раждат, баби отглеждат внуците си, шашав свят!

Ми то някои неща не са се променили от време оно, кое е странното?! Бабите преди повече са си отглеждали внуците от сега.


Да, преди бабите рано се пенсионираха и през цялото лято дечурлигата при тях :lol: . Сега трябва да е над 65-70 години, за да видиш да води внуче :mrgreen: . След 10 години ще се чудим за повечето жени майки ли са или баби на децата.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот Anka » 02 Авг 2017, 11:15

Бабите преди гледаха внуците, сега е трудно да се намери баба, която да си гледа внуците, защото всички работят.
А за забременяването, нека всеки си гледа себе си, ако са имали дълги години проблеми, какъв е проблемът да се роди на 38-40 години? След като някой е преценил, че на тази възраст може да се справи с гледането на деца, то лошо няма да ги гледа.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот nefertiti » 02 Авг 2017, 17:09

Най-важното според мен е човек да се чувства готов за подобна стъпка, да го иска и да бъде с правилния човек.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот Pipilota » 03 Авг 2017, 10:30

nefertiti написа:Най-важното според мен е човек да се чувства готов за подобна стъпка, да го иска и да бъде с правилния човек.

Бих се съгласила до половината. Не е задължително да имамае половинка, че да си имаме бебе. ;) може бебето да е плод на случайност или просто да не искаме да бъдем с таткото, какво лошо има? Децата са си отделен човек и прекрасно преживяване. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот nefertiti » 04 Авг 2017, 15:13

Е ако се случи инцидентно да..
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот Malina » 01 Сеп 2017, 09:26

Познавам жена, която не инцидентно си направи бебе,напълно осъзнато. След това каза на мъжа, че иска да задъжи детето и в крайна сметка е и негово, но не желае нито неговото име, нито да има някаква отговорност за това дете, то ще е само нейно. Не знам как се разбраха, ама ей го на разбраха се. Детето вече е на 4 години, не е виждало баща си, носи фамилията на майка си. Майката е на 42 години. Реши, че иска да има дете, защото вече беше преминала някакви години. Аз ако съм в тази ситуация бих направила същото.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Сеп 2017, 12:54

И аз подкрепям такова "последно хващане на влака". Винаги може да се постигне разбирателство с някой мъж по въпроса.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Сеп 2017, 15:41

Аз й говоря на една моя приятелка така да направи, тя не иска. Чакала голямата любов. Ами хубаво я чака, ама тя вече е на 43 години.. колко още ще я чака?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот kalinka-kuku » 22 Май 2018, 11:00

rabotnata pchela написа:Аз й говоря на една моя приятелка така да направи, тя не иска. Чакала голямата любов. Ами хубаво я чака, ама тя вече е на 43 години.. колко още ще я чака?

Това не си го обяснявам, хората забременяват за по-малко, или поне може да се осинови детенце. за мен това е много важно - да имам дете, но има разбира се, различни хора, за които може и да нае е толкова важно да си имат наследник.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот qwerryyy » 06 Юни 2018, 14:37

Всеки има право на избор, някои пък не са готови така, може би вярват прекалено силно в любовта. Лошото е, че годинките си минават и старостта не прощава на никой. може би се примиряват в един момент, че няма да имат деца, или пък напротив, започват да правят различни процедури за зачеване, когато минат 40-те години и се опитват да хванат последния влак.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron