Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот Bambaa » 23 Май 2014, 16:57

Тази тема ме жегна, когато ставаше въпрос за майката, която е родила на 50+ вижда ми се прекалено! :o :o :shock: :shock: :shock: :shock: Вярно е, че децата не са заченати по нормален път, но все пак мисля, че е прекалено късно да се сещаш, че искаш да отгледаш дете и то такова, което си износила ти!

За себе си съм наясно, не съм съгласна с това, но вие какво мислите, коя според вас е пределната възраст, за забременяване, било то по естествен път или чрез инвитро?! :?

Но не е ли и вярно, че колкото по-възрастни са родителите, толкова се и увеличава шансът детето да се роди с аномалии, още една причина да не подкрепям късната желана бременност! :idea:
Вие коя възраст смятате за пределна за забременяване?
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот Ginger » 23 Май 2014, 16:58

Това никой няма право да го казва, абсолютно никой! Все пак природата си знае работата и ако на 45 год. можеш да забременееш - защо не? :roll:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот pepa1974 » 23 Май 2014, 19:31

Може би над 40 все пак има повече опасности от болести като Даун например.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот Pipilota » 26 Ное 2014, 11:39

Мисля, че пределната възраст зависи от това, че когато детето порасне и стане студент, ти ще си този, който ще му помага, а не то на теб. Смятам, че до към 40г. е нормално да приключиш с ражданията, защото тези деца имат нужда от гледане, все пак, а е неприятно, ако се наложи детето ти на 16г. да гледа една възрастна баба....
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот Mon_ton » 26 Ное 2014, 21:01

И аз съм на мнение, че природата си знае работата, може ли пък на 50+ години да родиш дете и да си мислиш, че можеш да го отгледаш, то има нужди, най-малкото представяш ли си как се превиваш и се тътриш докато то се мъчи да проходи, тъжна картинка. :shock:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот Krum » 28 Ное 2014, 14:15

Аз като един чичко да се изкажа, че ще се радвам, ако няма такава, сега съм на 40- без жена и без деца, но ми се ще нали да имам семейство. И все пак смятам, че до около 45г. може да се хване така да се каже последният влак, след това е късно и наказание за самото дете. :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот Jully » 23 Юни 2015, 09:47

Аз съм на мнение, че докато природата го позволява е нормално да се раждат деца, но вече когато дойде времето с промените в цикъла, симптомите на остаряването е времето да се сложи край.
Отнася се и за мъжете, не е нормално някой на 50г. да направи деца, там трябва да се мисли повече!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот kalinka-kuku » 23 Юни 2015, 11:37

Не повече от 40г. да не кажа, че и това е много. Иначе вече става въпрос за разни бабички ,тръгнали да раждат. Нито е здравословно за жената, нито е здравословно за бъдещото дете, нито е здравословно за бъдещето им. Отделно, че една възрастна жена как ще се грижи за детето си, то има нужда от енергия, от тичане, от забавления, жена на 40+г. иска да стои на кафе и да си говори с приятелки, има изградени навици, които е невъзможно да бъдат променени.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот maminka » 23 Юни 2015, 14:21

marsu написа:Не повече от 40г. да не кажа, че и това е много. Иначе вече става въпрос за разни бабички ,тръгнали да раждат. Нито е здравословно за жената, нито е здравословно за бъдещото дете, нито е здравословно за бъдещето им. Отделно, че една възрастна жена как ще се грижи за детето си, то има нужда от енергия, от тичане, от забавления, жена на 40+г. иска да стои на кафе и да си говори с приятелки, има изградени навици, които е невъзможно да бъдат променени.

Съгласна съм, но има хора, които осъществяват мечти в една по-късна възраст, просто тогава им се отдава тази възможност :roll: не мога да кажа дали има пределна възраст за деца :roll:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Коя е пределната възраст за забременяване, според вас?

Мнениеот kauda » 23 Юни 2015, 14:27

Не знам, аз съм на 28 и още нямам деца, не мисля и това да се случва скоро, засега смятам да устроя живота си и след това да мисля за поколението, надявам се да не закъснея твърде много.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron