За или Против добавките за натрупване на маса при тийнейджър

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

За или Против добавките за натрупване на маса при тийнейджър

Мнениеот JohnLocke » 26 Май 2014, 11:45

Покрай тези балове на моите приятели се стреснах, че моя е след само една година, а аз не съм в най-блестящата си форма! Казано честно съм много слаб, направо сух с никакъв релеф, макар че до преди месец тренирах, особено аматьорски, обаче. :(

Имах познати, които ми предлагаха добавки със силен анаболен ефект и подобни, :o но май държа повече на здравето си, от колкото на мускулите и релефа. :idea: Иска ми се да си направя ръце – бицепси, трицепси , по-широк гръб, плочки, сещате се. :idea:

Мислих си да си помогна с някои по-безвредни добавки, но ми се искаше да чуя мнения За или Против сте добавките, които са за натрупване на маса при тийнейджъри. :? За повечето, които съм чел не зная как действат и кои от тях са вредни и по какъв начин, при положение, че съм тийнейджър и все още се развивам, какво ще кажете За или Против? :roll:

Ако сте За, възможно ли е да ми предложите някои безвредни добавки, а ако сте Против – защо, как действат различните добавки и как вредят съответно на организма на тийнейджър?
JohnLocke
 
Мнения: 70
Регистриран на: 28 Окт 2013, 14:32

Re: За или Против добавките за натрупване на маса при тийней

Мнениеот Коцева » 26 Май 2014, 11:48

Имам син с няколко години по-голям от теб! Скоро ми разказваше за някакво момче десетина години по-голям от него, с който са си говорили, че преди години е взимал "анаболи и подобни" и сега си плащал с лихвите, поздравления, че не си се подвел. А що се отнася до различните добавки не мога да ти помогна, най-малко съм запозната, но каквото и да е прахче или хапче няма да ти помогне, както часовете в залата и силната храна, за да постигнеш желаното. Все пак това е лично мнение на невеж, успех! ;)
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: За или Против добавките за натрупване на маса при тийней

Мнениеот Radoslav88 » 26 Май 2014, 16:08

На тези години здраво ядене и трениране. Най-много 1 креатин монохидрат да си вземеш, защото е ефективен и в същото време не е скъп. Добри варианти са - Amix, Bulk Powders, ON и т.н.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Re: За или Против добавките за натрупване на маса при тийней

Мнениеот LEILA » 26 Май 2014, 16:28

Radoslav88 написа:На тези години здраво ядене и трениране. Най-много 1 креатин монохидрат да си вземеш, защото е ефективен и в същото време не е скъп. Добри варианти са - Amix, Bulk Powders, ON и т.н.

А как действа този креатин, предлагаха ги на приятеля ми, но той отказа, защото не знаеше нищо за него, можеш ли да обясниш?
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: За или Против добавките за натрупване на маса при тийней

Мнениеот choki_moki » 26 Май 2014, 16:39

Не мисля, че добавките биха навредили по някакъв начин, ако естествено се подберат подходящите и се взимат в разумни дози.
Според мен аминокиселините са важни за възстановяването и растежа и напълно безвредни за здравето. Наблегни на сериозни тренировки и качествена храна, добави доза незаменими аминокиселини по време на тренировка и всичко ще е 6. Мога да препоръчам BCAA на Mex.
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Re: За или Против добавките за натрупване на маса при тийней

Мнениеот pepa1974 » 28 Май 2014, 15:38

Джон Лок, не слушай търговците на добавки! Храни се правилно- не лишавай организма си от нищо, тренирай и резултатите ще дойдат, а това с безвредните добавки и храни -въобще не се поддавай, така се започва и влизаш в омагьосан кръг! Като дрога е!
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: За или Против добавките за натрупване на маса при тийней

Мнениеот choki_moki » 29 Май 2014, 11:53

pepa1974 написа:Джон Лок, не слушай търговците на добавки! Храни се правилно- не лишавай организма си от нищо, тренирай и резултатите ще дойдат, а това с безвредните добавки и храни -въобще не се поддавай, така се започва и влизаш в омагьосан кръг! Като дрога е!


:lol: Съвета ти няма как да е по-пошъл. В два реда си събрала един тон глупости. Протеина и аминокиселините са наркотик :roll: Наясно ли си какво представляват хранителните добавки изобщо ? Поинтересувай се малко преди да даваш мнение и за заклеймяваш неща, от които не разбираш.
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Re: За или Против добавките за натрупване на маса при тийней

Мнениеот Radoslav88 » 18 Юни 2014, 13:06

LEILA написа:
Radoslav88 написа:На тези години здраво ядене и трениране. Най-много 1 креатин монохидрат да си вземеш, защото е ефективен и в същото време не е скъп. Добри варианти са - Amix, Bulk Powders, ON и т.н.

А как действа този креатин, предлагаха ги на приятеля ми, но той отказа, защото не знаеше нищо за него, можеш ли да обясниш?

Креатинът е съставен от 3 аминокиселини - аргинин, глицин, метионин. Основната му действие е да дава повече енергия на клетките и да ги хидратира, реално това което се усеща при прием е увеличаване на силата и обема на мускулатурата.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Re: За или Против добавките за натрупване на маса при тийнейджър

Мнениеот Krum » 01 Дек 2014, 14:46

Аз не съм почитател на такива добавки.. мисля, че здравословно и само от храна може да се постигне ефекта ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: За или Против добавките за натрупване на маса при тийнейджър

Мнениеот red_eyes » 31 Яну 2017, 16:03

Точно когато ти се оформя организма и растеш да почне да се пият някакви странични неща не е много подходящо според мен.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта