Редовно или задочно обучение, кое бихте предпочели?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Редовно или задочно обучение, кое бихте предпочели?

Мнениеот Грохот » 26 Май 2014, 14:19

Привет, студенти, бивши, настоящи, предстоящи, тази дилема не може да ме остави на мира – редовно или задочно!
За радост специалността, за която ще кандидатствам я има и в редовна, и в задочна форма на обучение! Но вече не знам дали е за радост или по-скоро за съжаление. Не мога без никога да съм била студент да преценя, коя форма на обучение е по-добра! :roll:

Моите разсъждения са следните: ако запиша редовно, това означава, че поне първата година ще трябва да ме издържат нашите, за което ще се чувствам адски неудобно, съответно ще ходя на лекции и упражнения, както в училище общо взето само дето издръжката ми ще е в пъти по-скъпа.
Ако запиша задочно, предполагам няма да се преместя в София (където и ще уча), ще мога да работя, съответно да се издържам сама, но пък какъв е смисъла, те ще ме карат да си купувам учебниците им и да чета от тях, за да изпея същото на изпита, това за мене не е обучение, а зубрене! :idea:

Ох, пред голяма дилема съм изправена, моля ви, дайте ми съвет, вие коя бихте предпочели – задочна или редовна форма на обучение и защо? :?
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Редовно или задочно обучение, кое бихте предпочели?

Мнениеот Nightmare » 26 Май 2014, 14:26

Учила съм редовно и си бях доволна, но сега повечето неща опират до финанси, та ако вашите имат възможността да те издържат по-добре е да запишеш редовно и в последствие като видиш как потръгнат нещата да си намериш и работа, подходяща за теб и програмата ти ;) Що се отнася до задочното - съгласна съм, купуваш си учебниците им, за да ти дадат една хартийка накрая! ;)
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Редовно или задочно обучение, кое бихте предпочели?

Мнениеот pepa1974 » 28 Май 2014, 14:45

щом не трябва да издържаш семейство, виж дали ще те приемат и двете форми и ако вашите могат да те издържат- квартири, храна и всичко, запиши редовна форма, но само ако ще го учиш сериозно с перспектива да го работиш.Поинтересувай се и дали има възможност след първи курс да се прехвърлиш задочна форма, ако решиш че така предпочиташ, ще ти е по -лесно от редовна в задочна.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Редовно или задочно обучение, кое бихте предпочели?

Мнениеот sofi_black » 28 Май 2014, 15:38

pepa1974 написа:щом не трябва да издържаш семейство, виж дали ще те приемат и двете форми и ако вашите могат да те издържат- квартири, храна и всичко, запиши редовна форма, но само ако ще го учиш сериозно с перспектива да го работиш.Поинтересувай се и дали има възможност след първи курс да се прехвърлиш задочна форма, ако решиш че така предпочиташ, ще ти е по -лесно от редовна в задочна.

В първи курс всички си мислят, че това, което са записали е много готино, като изключим вариантите, в които мама и татко са казали, че детенце трябва да учи еди-какво си, да това е един от най-добрите варианти, който е предложила Пепи ;) ;)
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Редовно или задочно обучение, кое бихте предпочели?

Мнениеот Kaya » 25 Ное 2014, 17:31

Мисля, че в началото е добре да е редовна форма, после може да се преместиш задочно, ако специалността позволява. ;) А така може да се намери време и за работа.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Редовно или задочно обучение, кое бихте предпочели?

Мнениеот Mon_ton » 17 Апр 2015, 10:31

Предпочитам да уча редовно, все пак така се срещаш с истинския студентски живот, отделно, че по този начин отлагаш започването на работа, хаха :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Редовно или задочно обучение, кое бихте предпочели?

Мнениеот Локумът » 17 Апр 2015, 11:34

Важно е да се учи, пък как няма значение, но трябва да наддаваш по едно ухо, има някои, които не толерират задочното учене..
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Редовно или задочно обучение, кое бихте предпочели?

Мнениеот Lisica » 17 Апр 2015, 13:29

Много ми се иска като отида да уча да уча редовно, сто пъти по-яко е и усещаш студентския живот, иначе защо да уча?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Редовно или задочно обучение, кое бихте предпочели?

Мнениеот kalinka-kuku » 20 Апр 2015, 14:33

Учила съм задочно и работя от както съм завършила училище, на мен този вариант ми харесва много повече. :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Редовно или задочно обучение, кое бихте предпочели?

Мнениеот Krum » 20 Апр 2015, 15:52

И двете си имат предимства. Но пък за задочното учене, работодателите не всеки път наемат студенти, което обезмисля задочното учене. :(
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта