Oтслабване с човешки хорионгонадотропен хормон

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Oтслабване с човешки хорионгонадотропен хормон

Мнениеот sky » 25 Авг 2011, 22:50

Здравейте!
Много бих искала да получа компетентно лекарско мнение относно американският препарат за отслабване "HCG drops Diet", представляващ хорионгонадотропен хормон, предлагащ се под формата на капки, който прилаган по схема подтиска апетита. В представянето му (http://www.hcgdirect.com) не се споменават противопоказания, нито странични ефекти, не се уточнява механизма на действие, а се показват само положителни резултати.
Знаейки, че количеството на този хормон се продуктира усилено по време на бременност, както и при при наличието на туморни образования, искам да попитам приемането му не би ли отключило някаква патология? Какво може да се случи при наличието на по-голямо от нормалното количество в организма на този хормон, освен доказаното подтискане на апетита? Същевременно някъде четох, че има забрана за продажбата му в аптечната мрежа извън България, а същевременно рекламата му е доста помпозна. Ефект има (мой близък го е приемал) и това доста ме изкушава да си го поръчам, но се притеснявам от евентуални патологични промени в бъдеще.
Ако някой има мнение по въпроса, нека да го сподели.
sky
 
Мнения: 18
Регистриран на: 25 Авг 2011, 22:25

Re: Oтслабване с човешки хорионгонадотропен хормон

Мнениеот FramarAdmin2 » 26 Авг 2011, 09:12

sky написа:Здравейте!
Много бих искала да получа компетентно лекарско мнение относно американският препарат за отслабване "HCG drops Diet", представляващ хорионгонадотропен хормон, предлагащ се под формата на капки, който прилаган по схема подтиска апетита. В представянето му (http://www.hcgdirect.com) не се споменават противопоказания, нито странични ефекти, не се уточнява механизма на действие, а се показват само положителни резултати.
Знаейки, че количеството на този хормон се продуктира усилено по време на бременност, както и при при наличието на туморни образования, искам да попитам приемането му не би ли отключило някаква патология? Какво може да се случи при наличието на по-голямо от нормалното количество в организма на този хормон, освен доказаното подтискане на апетита? Същевременно някъде четох, че има забрана за продажбата му в аптечната мрежа извън България, а същевременно рекламата му е доста помпозна. Ефект има (мой близък го е приемал) и това доста ме изкушава да си го поръчам, но се притеснявам от евентуални патологични промени в бъдеще.
Ако някой има мнение по въпроса, нека да го сподели.

Препаратът не се продава в България, а както прочитам и написаното от вас и в други страни. Вероятно има много странични ефекти за това продажбата му е забранена.
Администратор на forum.framar.bg
Аватар
FramarAdmin2
 
Мнения: 245
Регистриран на: 18 Мар 2011, 11:17

Re: Oтслабване с човешки хорионгонадотропен хормон

Мнениеот sky » 27 Авг 2011, 17:42

Самият факт, че може да се поръча чрез сайта който го рекламира, говори, че не навсякъде е забранен за употреба. Моят близък си го е поръчал по този начин. Но мен ме интересува медицинското обяснение за изкуствено завишеното му количество в организма на човек и последствията от това. Както например при производство на хормони на щитовидната жлеза по-голям от нормално необходимия, се наблюдава тиреотоксикоза, която може да даде усложнения като тиреотоксична криза с дехидратация, сърдечна недостатъчност и др. Въпроса ми е какви вероятни усложнения биха възникнали при завишено наличие на ЧХГ, приемайки рекламираният препарат за отслабване? Затова търся мнение на лекар, който би споделил какви са евентуалните рискове от приемането на продукта. Надявам се да се намери такъв.
sky
 
Мнения: 18
Регистриран на: 25 Авг 2011, 22:25

Re: Oтслабване с човешки хорионгонадотропен хормон

Мнениеот Ivaylo » 27 Авг 2011, 22:33

Въпроса ми е какви вероятни усложнения биха възникнали при завишено наличие на ЧХГ, приемайки рекламираният препарат за отслабване? Затова търся мнение на лекар, който би споделил какви са евентуалните рискове от приемането на продукта. Надявам се да се намери такъв.

Аз не съм лекар, но мога да ти кажа няколко думи. Да, отслабването е много хубаво нещо, но сам разбираш, че има 1 добър начин за това - естественият.
Шофьор ли си? Представи си, че както си караш колата, изведнъж спираш, наливаш самолетно гориво и вместо с 120, подемаш по пътя с 320 км/час. Да, ще стигнеш до крайната цел доста бързо, но на цената на счупена кола и риск за живота ти. Това ще ти кажа за всички продукти, които ти обещават чудеса.
Търсиш мнение на лекар за продукт, който не е тестван, който вероятно се произвежда в Индия или Китай, никой не знае какво има вътре точно, какво очакваш да чуеш? Все едно да те карам да познаеш какво имам в чекмеджето на бюрото ми. А познай... :lol:
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Oтслабване с човешки хорионгонадотропен хормон

Мнениеот sky » 29 Авг 2011, 18:27

Точно защото не си лекар, не търся мнение като твоето. И понеже не си компетентен по въпроса, ще е по-добре да не се опитваш да ми обясняваш, тъй като просто не си разбрал въпроса ми. Търсейки мнение на лекар, аз не очаквам някой да ми обясни как действа лекарството. Ако имаше нужната квалификация да даваш подобни съвети, щеше да разбереш, че се опитвам да си изясня какво би станало, ако се натрупа по-голямо от нормалното количество от споменатия хормон в организма, без да има наличие на споменатите от мен бременност или туморни формации. Задавам въпрос от позицията на медицински работник и очаквам отговор от квалифицирано лице, което би разбрало какво питам. Така че от теб не научих нищо, което да не знам, затова по-добре отговаряй на въпроси, които са в сферата на твоите знания.
sky
 
Мнения: 18
Регистриран на: 25 Авг 2011, 22:25

Re: Oтслабване с човешки хорионгонадотропен хормон

Мнениеот Ivaylo » 29 Авг 2011, 21:46

Много заядливо ми отговори, ей... :lol:
Този хормон да не действа заядливо?
Интересно ми е, откъде един лекар би знаел какво става с този хормон, без да има адекватни клинични изследвания и на продукта и на групи пациенти, които го приемат и се изследват резултатите? Ако говорим на база стари изследвания, вероятно там може да се открие нещо, но то може да е адекватно, ако имаш точната рецептура на продукта...
И ако умираш да се заяждаш, аз пък умирам да отговарям... :P
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Oтслабване с човешки хорионгонадотропен хормон

Мнениеот Margo » 30 Авг 2011, 11:37

sky написа:Здравейте!
Много бих искала да получа компетентно лекарско мнение относно американският препарат за отслабване "HCG drops Diet", представляващ хорионгонадотропен хормон, предлагащ се под формата на капки, който прилаган по схема подтиска апетита. В представянето му (http://www.hcgdirect.com) не се споменават противопоказания, нито странични ефекти, не се уточнява механизма на действие, а се показват само положителни резултати.
Знаейки, че количеството на този хормон се продуктира усилено по време на бременност, както и при при наличието на туморни образования, искам да попитам приемането му не би ли отключило някаква патология? Какво може да се случи при наличието на по-голямо от нормалното количество в организма на този хормон, освен доказаното подтискане на апетита? Същевременно някъде четох, че има забрана за продажбата му в аптечната мрежа извън България, а същевременно рекламата му е доста помпозна. Ефект има (мой близък го е приемал) и това доста ме изкушава да си го поръчам, но се притеснявам от евентуални патологични промени в бъдеще.
Ако някой има мнение по въпроса, нека да го сподели.

Аз също не съм лекар, но смятам, че бих била полезна! Ето статия за човешкия хорионгонадотропен хормон. Смятам, че информацията е достатъчно пълна на отговори на въпроса ти!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Oтслабване с човешки хорионгонадотропен хормон

Мнениеот sky » 30 Авг 2011, 18:12

Съжалявам за заяждането, но нали знаеш - каквото повикало, такова отговорило. В крайна сметка не съм имала такова намерение.
Относно продукта, би трябвало да има предварителни клинични изпитания, за да се пусне на пазара. Иначе би било прекалено дръзко да се рекламира и продава, без страх от отговорност. Моето питане беше най-вече за размера на риска, който би поел човек, приемайки хормона, превишавайки по този начин необходимото количество за организма. Един лекар вече ми каза, че е възможно да се отключи по този начин някакво онкологично заболяване в неопределено бъдеще, и че риска не е оправдан. Исках да чуя други предположения, базирани на медицински познания, защото в BG може да не са правени тестови изпитания, но при добра компетентност в тази област, не би трябвало да е трудно да се даде някаква прогноза. Например най-лесно е да се каже, че при предозиране с Аналгин настъпва отравяне. Това всеки ще го знае. Но не всеки би знаел, че могат да се нарушат реакциите и вниманието при шофиране, че могат да настъпят промени в кръвотворната с-ма, хипотония, астматични пристъпи, кома и др.
Ето, затова търся отговор на въпроса си. По този начин най-малкото бих се опитала да променя решението на моя близък, както и на неговото семейство да ползват този продукт.
sky
 
Мнения: 18
Регистриран на: 25 Авг 2011, 22:25

Re: Oтслабване с човешки хорионгонадотропен хормон

Мнениеот sky » 30 Авг 2011, 18:38

Марго, съжалявам, но не мога да отворя статията ти. Има ли друг начин да я отворя?
sky
 
Мнения: 18
Регистриран на: 25 Авг 2011, 22:25

Re: Oтслабване с човешки хорионгонадотропен хормон

Мнениеот Ivaylo » 30 Авг 2011, 20:29

Съжалявам за заяждането, но нали знаеш - каквото повикало, такова отговорило. В крайна сметка не съм имала такова намерение.
-----------------------------------------------
Дано, че съвсем се разочаровах от хората.

Относно продукта, би трябвало да има предварителни клинични изпитания, за да се пусне на пазара. Иначе би било прекалено дръзко да се рекламира и продава, без страх от отговорност.
---------------------------------------------------------------
Да де, ама никой не се опира на тях и никой не ги споменава. Нетът е пълен с хвалби, които си приличат и са катоклакьорщина. Няма го в нито един сериозен медицинкски сайт.


Моето питане беше най-вече за размера на риска, който би поел човек, приемайки хормона, превишавайки по този начин необходимото количество за организма. Един лекар вече ми каза, че е възможно да се отключи по този начин някакво онкологично заболяване в неопределено бъдеще, и че риска не е оправдан. Исках да чуя други предположения, базирани на медицински познания, защото в BG може да не са правени тестови изпитания, но при добра компетентност в тази област, не би трябвало да е трудно да се даде някаква прогноза. Например най-лесно е да се каже, че при предозиране с Аналгин настъпва отравяне. Това всеки ще го знае. Но не всеки би знаел, че могат да се нарушат реакциите и вниманието при шофиране, че могат да настъпят промени в кръвотворната с-ма, хипотония, астматични пристъпи, кома и др.
Ето, затова търся отговор на въпроса си.
-------------------------------
Да де, то е така, ама имаш ли състава на този продукт? Къде е произведен? Твърди се, че е американски, ама...ако е правен в Кения или в Пакистан? С това трябва да започнеш...


По този начин най-малкото бих се опитала да променя решението на моя близък, както и на неговото семейство да ползват този продукт.
------------------------------------------------
Дано успееш, дано....според мен си губят парите и си вредят на здравето!
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта