Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот m0n4eto » 08 Сеп 2017, 15:38

приятелите си остават приятели във времето, когато изпитват истинска приятелска обич помежду си и не се отказват един от друг, въпреки трудности, проблеми, смяна на семейно положение и интереси.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот Malina » 09 Сеп 2017, 10:03

m0n4eto написа:приятелите си остават приятели във времето, когато изпитват истинска приятелска обич помежду си и не се отказват един от друг, въпреки трудности, проблеми, смяна на семейно положение и интереси.

Така е, има и такива хора, с които можеш да си кажеш всичко и дори да не сте се виждали 2 години да сте си взе така близки. Имам две приятелки от училище, с които бяхме все заедно, те забременяха по едно и същ овреме изгледаха си децата заедон, а аз бях на работа, така се отчуждихме. Сега се виждаме по-често но все едно не сме се делили.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот Pipilota » 09 Сеп 2017, 23:20

не е невъзможно, но е трудно. каквоот и да си говорим хората са го казали - далече от очите, далече от сърцето. Нацеди ли се разстоянието иотчуждаването идва, може да се правим, че го няма, но никога наистина няма да знаем всичко за този човек така, както е било преди.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот rali06 » 28 Сеп 2017, 19:57

Човек може да има много малко истински приятели в живота. В повечето случаи става дума за един, двама и не повече за цял живот. А всъщност повечето хора наричат други хора свои приятели, а въобще не са такива..
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот Lollipop » 29 Сеп 2017, 11:38

Такива за цял живот имаме, които се бнроят на пръсти. А и все пак за всяко нещо важи правилото - далеч от очите, далеч от сърцето. Всеки се сближава с хората, които вижда ежедневно, дали ще са пряителства на работното място или нещо подобно. Винаги сме близки с тези, които виждаме и срещаме ежедневно. Трудно се създава истинско приятелство, което се задържа завинаги.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Окт 2017, 14:22

Остават приятелите, ако можеш да си ги съхраниш, ако можеш да говориш с тях когато имаш нужда. Но не може да се гради приятелство, само когаот имаш нужда. Трябва да показвша на тези хора, че се интересуваш от тях,въпреки че са заети.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот Malina » 04 Окт 2017, 15:46

Е, да не може да търсиш някой, само , защото ти трябва. Моя прителка така ми звъни,а ма не ме е чувала вече става 6-7 месеца и изведнъж тръгнала да ми звъни да ме пита дали ще и гледам детето, че било почивен ден и не било на училище...
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот Ваня Стойчева » 24 Апр 2018, 15:40

Приятелството трябва да се храни, като вяско едно нещо. Не може да очакваш само, пък да не се сещаш и в хубаво да потърсиш някой..
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот Frac » 24 Апр 2018, 17:36

С времето хората и приоритетите се променят. Приятелството е доста оскъдно и много ценно, но се разбира едва на зряла възраст. Останалото са детски спомени, макар и много хубави. Трудно е да се поддържа такова приятелство.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот Kremiliya » 30 Апр 2018, 10:26

С времето нещата наистина се променят, но приятелството е като всяко едно нещо - трябва да се храни. Не може да не се обаждаш на някой, да не го виждаш и да твърдиш, че сте приятели. А реално не е толкова трудно, поне 1 път седмично да се видиш с някой на едно кафе, или поне да си пишете да се чувате..
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта