Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот denislavahristova » 05 Юни 2018, 14:02

Малко са истинските :) така че ги оценявайте!
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот Monika_Spasova » 05 Юни 2018, 15:46

неведнъж съм казвала, че имам проблем с приятелите си, може би защото нямам време. така или иначе, каквото такова, не мога да угаждам постоянно на всички.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот Jully » 11 Юни 2018, 11:28

МНого е трудно да се създават такива приятелства, които остават за цял живот. хората малко по малко почват да се отдръпват един от друг и да се отчуждават, което е и нормалното. Приятелствата за цял живот са нещо много по-различно и другно се съхраняват.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот Роуз » 19 Ное 2018, 14:00

Той въпроса не е Кога, а дали ги има вече такива.
Имам точно една такава приятелка. И то не от детството ми. Запознахме се на предишната ми работа. Вече десетина година приятелство. Ами, такива хора са рядкост. И проблемите, натовареното ежедневие още повече отдалечават хората. Мислех си че проблемът е в мен, за да нямам приятели, но като се огледах - повечето хора са така. Всеки сам за себе си.
Благодарна съм че имам поне нея. Предпочитам качество пред количество...
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот m0n4eto » 19 Ное 2018, 19:28

То или ги има или ги няма. Ако ги трудностите само ще заздравят приятелството.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот blaze » 20 Ное 2018, 11:29

Не ми останаха такива. Разни познати имам, обаче приятели като тези по филмите - дори и един да е, нямам. Това е тъжната истина.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот Вив » 25 Фев 2019, 13:24

Отговорът се съдържа и във въпроса. Времето само тества приятелствата. Времето във всеки негов аспект - когато нямаш време, но намираш за едно "Как си". Когато не се виждате дълго време, но се отзоваваш, ако другият има нужда от помощ. Ето това е приятелството.
Вив
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Яну 2019, 12:23

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот ivan.stoqnov » 26 Фев 2019, 18:01

Вярно е, че времето и пространството разделят хората, но мисля, че приятелствата истинските не могат да се повлияват от такова неща. Нали истинските приятели са точно тия, с които въпреки че не си се виждал и чувал отдавана, като го направиш, все едно ей сега сте се разделили. Аз имам много такива приятели и най-вече тези от студентските ми години, с които съм делил и хляб и сол. На всеки един от тях, когато и да се обадя винаги имаме какво да си споделим. Много съм благодарен, че дори и след толкова години, повече от 20 вече, тези хора са част от живота ми дори и само като телефонни разговори или разговори в социалните мрежи.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта