Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот ramimni » 27 Май 2014, 11:43

Моята история е много банална, но зная, че доста хора след подобно преживяване се чудят какво не е наред, затова пускам историята си на всеослушание!

Срещнах се с едно момиче, което от гимназия бяхме първи дружки. След тези 5 години, дойде време за студентство и си останахме до към третата година, все така близки. Чувахме се, прибирахме се в родния ни град по едно и също време, за да можем да излизаме заедно.

В един момент приятелството ни секна, обажданията, вижданията също. Скоро се засякохме без да искаме по улицата и решихме да излезем, както преди.
На пръв поглед нищо не се беше променило, пак си бяхме приятелки, но явно времето беше изваяло един по-строг и сдържан човек :o , а аз я чувствах толкова близка, все едно не сме се разделяли.
Тъжно се получиха нещата, не вярвах, че времето променя толкова хората, а дали променя всички хора или просто това е изключение? :roll: Имали ли сте случки, в които приятелите, макар и след много време, в което сте били разделени са си останали такива? :roll:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот red_eyes » 27 Май 2014, 11:49

Мисля, че много зависи от начина на живот, който сте избрали да водите. Имах приятелка, която реши във втори курс, че иска да има дете и го имаше, но моите интереси са доста по-различни от това да създавам поколение и тогава, и в този момент, така че нормално да няма какво да си кажем, както когато сме били дружки! ;) и вашето приятелство, предполагам се е стекло по сходен начин.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот Elica » 01 Дек 2014, 16:49

Наистина е много неприятно така, но нещата се променят и интересите, когато спрете да се виждате с някой. Но има и надежда, гледам и по себе си, имам приятелка, с която бяхме много близки, но последните 2-3 години почти не се виждахме и чувахме. До скоро, когато излезнахме и двете осъзнахме, че сме се променили и вече не сме онези безгрижни девойки, които си говориха с часове, но решихме, че няма да оставим нещата така, започнахме пак да се виждаме често и отново се разбираме толкова леко, както и преди :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот Pipilota » 01 Дек 2014, 17:31

Не е лесно да останеш приятел с някой, когато се менят самите хора и интересите им.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Дек 2014, 17:31

Мисля, че връзката с тези хора е много важна и това, което се преживели преди заедно.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот Slavena » 16 Мар 2015, 13:02

Не мисля, че приятелите се запазват, ако мине време, в което не се виждат изобщо. :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот LaCoquine » 12 Май 2015, 16:43

Зависи най-вече от това как се стича живота им, дали върви в една посока и така, все едно си имаш гадже, само дето не спиш с него, същото е и с приятелите!
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот rabotnata pchela » 14 Май 2015, 14:34

Slavena написа:Не мисля, че приятелите се запазват, ако мине време, в което не се виждат изобщо. :)

Не е така, има приятели за цял живот! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот dinkog » 14 Май 2015, 15:38

Зависи от хората и от приятелствата, някои се запазват, понякога се получава онова, за което пишат по книгите, да си мълчиш с някой и да ти е приятно, тоав си е то приятелството, за имам такива приятели.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Кога приятелите си остават такива, въпреки времето?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Май 2015, 10:35

dinkog написа:Зависи от хората и от приятелствата, някои се запазват, понякога се получава онова, за което пишат по книгите, да си мълчиш с някой и да ти е приятно, тоав си е то приятелството, за имам такива приятели.

Точно, аз имам много такива приятели! Въпреки че не се виждаме почти, не сме загубили връзката помежду си.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron