Помощ за отглеждането на декоративно плъхче!

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Помощ за отглеждането на декоративно плъхче!

Мнениеот lini_leni » 27 Май 2014, 14:53

Искам съвети за отглеждането на декоративно плъхче. Преди много време сме гледали хамстери у дома, но почти нищо не помня, нямахме добри чувства един към друг, а и ме беше гнус от тях! Сега е различно, много се обичаме с малката ми гадинка, едва от няколко часа сме заедно, но си принадлежим завинаги! :lol:

Малко ме притеснява въпроса с отглеждането на плъхчето. Човека в магазина ни каза, че трябва да й даваме освен плодове и зеленчуци, гранули за котки и кучета, освен това и месце от време на време. Надявам се някои от вас да споделят страстта ми към декоративните плъхчета и да ми помогнат и моето да бъде един щастлив мишок!

Кажете ми какви са хранителните навици на вашето плъхче и какви са любимите му занимания, за да се подготвя, ако е решил да изгризва нещо! :mrgreen:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Помощ за отглеждането на декоративно плъхче!

Мнениеот YoLindi » 27 Май 2014, 14:56

Имах приятел, който беше горд собственик на джербили, като основното им и най-любимо занимание беше да бягат от терариума :D така, че бъди нащрек :lol:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Помощ за отглеждането на декоративно плъхче!

Мнениеот Lollipop » 24 Ное 2014, 16:45

Много са сладки мишлетата, имах приятел, който гледаше декоративно плъхче и в един момент му станаха доста, не знам какво се случи с тях, но бяха големи сладурчета. Не са обаче сякаш животни за домашен разплод,защото не всеки ги приема добре за домашни любимци. :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Помощ за отглеждането на декоративно плъхче!

Мнениеот Andrey » 04 Мар 2015, 13:52

Не бих си гледал такова, макар че е сладко, ама все си е мишка, не мога да ги приема тези мишоци да са ми в къщата.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Помощ за отглеждането на декоративно плъхче!

Мнениеот waleed030 » 31 Мар 2015, 08:32

Току-що се прибираме от разходка, но още щом го изведох започна да яде настървено трева! Сутринта след като се прибрахме, сякаш започна да хълца, да се облизва странно и да преглъща често. Влизайки в къщата се насочи към вратата на верандата и след като изскимтя и му отворих, излезна и отново започна да яде трева!
waleed030
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Мар 2015, 08:13

Re: Помощ за отглеждането на декоративно плъхче!

Мнениеот Pipilota » 31 Мар 2015, 10:02

Не знаех, че декоративните плъхчета се водят на разходка, няма ли опасност да го загубиш? :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Помощ за отглеждането на декоративно плъхче!

Мнениеот Neven498 » 08 Апр 2015, 15:22

Pipilota написа:Не знаех, че декоративните плъхчета се водят на разходка, няма ли опасност да го загубиш? :)

Когато бях тинейджърка, имахме инцидент с едно морско свинче, което водехме на разходка пред блока. Внимавайте с плъхчето, да не свърши под нечия подметка в суматохата.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Помощ за отглеждането на декоративно плъхче!

Мнениеот Локумът » 08 Апр 2015, 15:26

настъпали са ти морското свинче ли?! :shock: :shock: :shock:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Помощ за отглеждането на декоративно плъхче!

Мнениеот Neven498 » 09 Апр 2015, 14:23

Локумът написа:настъпали са ти морското свинче ли?! :shock: :shock: :shock:


Мхм. Тъжно беше.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Помощ за отглеждането на декоративно плъхче!

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Апр 2015, 15:13

Neven498 написа:
Локумът написа:настъпали са ти морското свинче ли?! :shock: :shock: :shock:


Мхм. Тъжно беше.

Е това е жестоко, но да си призная, малко и на смях ме напушва, макар че със сигурност е било голям шок за теб ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта