Мислите ли, че конкурсите за деца са вредни за психиката?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Мислите ли, че конкурсите за деца са вредни за психиката?

Мнениеот Krum » 14 Яну 2015, 15:56

Аз съм против всякакви конкурси, защото това може да попречи на дете с потенциал да се развива, ако не е спечелилло въпросен конкурс, по-добре да ги няма.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Мислите ли, че конкурсите за деца са вредни за психиката?

Мнениеот Elica » 14 Яну 2015, 16:38

Аз съм на същото мнение, че не трябва да има никакви конкурси, дали ще са за красота, дали за детска рисунка дали за талант, не е времето децата да се съревновават помежду си.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Мислите ли, че конкурсите за деца са вредни за психиката?

Мнениеот Kremiliya » 19 Яну 2015, 12:56

Сигурна съм дори, че могат да промият мозъка на децата, не бих записала детето си на конкурс ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Мислите ли, че конкурсите за деца са вредни за психиката?

Мнениеот Krum » 14 Юли 2015, 10:06

Kremiliya написа:Сигурна съм дори, че могат да промият мозъка на децата, не бих записала детето си на конкурс ;)

Много правилно! Когато имам деца и аз не бих ги записал на подобни конкурси, не знам какво е това желание на майките постоянно да си показват децата и да ги съревновават.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Мислите ли, че конкурсите за деца са вредни за психиката?

Мнениеот fairy » 10 Фев 2016, 12:40

Бих го записала на такъв, който е свързан с учение или с талант, който притежава детето. Защо да не изпробва силите си? Не очаквам супер постижения от него, просто да види как се движи спрямо другите деца или да удовлетворя желанието му.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Мислите ли, че конкурсите за деца са вредни за психиката?

Мнениеот Ваня Стойчева » 10 Фев 2016, 14:01

fairy написа:Бих го записала на такъв, който е свързан с учение или с талант, който притежава детето. Защо да не изпробва силите си? Не очаквам супер постижения от него, просто да види как се движи спрямо другите деца или да удовлетворя желанието му.

защо мислиш, че точно там ще направиш съпоставката с това,как се движат другите деца? ПО-скоро ако искаш съпоствака трябва да е състезание с училището, а не на олимпиада да речем, там децата са надарени и по-сериозни в това отношение.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Мислите ли, че конкурсите за деца са вредни за психиката?

Мнениеот roksana » 11 Фев 2016, 12:07

Ваня Стойчева написа:
fairy написа:Бих го записала на такъв, който е свързан с учение или с талант, който притежава детето. Защо да не изпробва силите си? Не очаквам супер постижения от него, просто да види как се движи спрямо другите деца или да удовлетворя желанието му.

защо мислиш, че точно там ще направиш съпоставката с това,как се движат другите деца? ПО-скоро ако искаш съпоствака трябва да е състезание с училището, а не на олимпиада да речем, там децата са надарени и по-сериозни в това отношение.


Няма значение дали е олимпиада или обикновено състезание между съученици нивото, на което е детето, си личи. Иначе как ще направиш съпоставка как се движи в учението детето ти без да има такива надпревари. Конкуренцията в днешно време изяжда глави :mrgreen:
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Мислите ли, че конкурсите за деца са вредни за психиката?

Мнениеот Andrey » 11 Фев 2016, 13:57

roksana написа:Няма значение дали е олимпиада или обикновено състезание между съученици нивото, на което е детето, си личи. Иначе как ще направиш съпоставка как се движи в учението детето ти без да има такива надпревари. Конкуренцията в днешно време изяжда глави :mrgreen:

Искаш да кажеш, че едно дете, което усилено се подготвя за олимпиади и едно, което си ходи на училище могат изобщо да се състезават и да провериш дали твоето, което учи по обикновената програма може да му стъпи на малкия пръст? По-скоро самото дете ще се почувства доста кофти.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Мислите ли, че конкурсите за деца са вредни за психиката?

Мнениеот black » 12 Фев 2016, 13:47

Детето в началото имаше голям мерак да ходи по състезания, няма значение по математика ли, по български ли. Сега нещо му мина желанието, не знам защо. Не сме го натискали с майка му да се явява, явно му омръзна.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Мислите ли, че конкурсите за деца са вредни за психиката?

Мнениеот Lollipop » 15 Фев 2016, 15:14

black написа:Детето в началото имаше голям мерак да ходи по състезания, няма значение по математика ли, по български ли. Сега нещо му мина желанието, не знам защо. Не сме го натискали с майка му да се явява, явно му омръзна.

Ако няма страст към дадено нещо, то резултатът ще е такъв, разбираемо. Но въпросът по-скоро не е в състезанията в училище, а в тези, свързани с танци, модели, музика, пеене и състезания, подлагащи децата на стрес и разграничаване.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта