Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот mamina » 25 Мар 2016, 11:11

Gold написа:Единици са онези, които ще се хванат сами да си правят градинка и после ще са пазят стриктно поддръжката и ще живеят цивилизовано. Няма ли кой да подканя и да санкционира, за съжаление нещата все стават мърляви.


Да не са овце, че да ги подканя някой? :grin: Не се ли сещаш сам какво да направиш и нямаш ли желание и в ухото да ти викат същата работа.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот m0n4eto » 28 Мар 2016, 15:11

за съжаление много хора са си баш като овце и нямат против да живеят като в обор. трябва да се намира начин как да спазват нормални ред, все пак живеем в 21 век и уж сме цивилизовани
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот Kremiliya » 28 Мар 2016, 16:14

m0n4eto написа:за съжаление много хора са си баш като овце и нямат против да живеят като в обор. трябва да се намира начин как да спазват нормални ред, все пак живеем в 21 век и уж сме цивилизовани

то май имаме против да живеем като овце и да ни е мръсно, но ако има койд руг да върши нещата вместо нас, а ние да с****м дето сварим, а някой да ни ходи след задн*ците. :mad:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Мар 2016, 10:25

Има нещо вярно, че сме големи мизерници. И това се вижда ежедневно. Да си призная, разбирам да си хвърлиш билетчето, но някоя голяма хартия или друго е вече абсолютна простотия.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот black » 29 Мар 2016, 10:34

Аз пък не разбирам защо трябва да чистя боклуците на другите. Тези кампании, които правят всяка година, ми изглеждат глупави и излишни. Сигурен съм, че едната година като са изчистили конкретно място, на другата ще е същия батак. Да се заринат от боклуци тези, които хвърлят. Като искат да живеят така, да плуват сред тях. Моето си го поддържам. Насила не можеш да набиеш акъл в главата.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот Neven498 » 29 Мар 2016, 14:48

А не мислиш ли, че ако всеки е на принципа, че е отговорен само за своето и не се интересува от там нататък какво се случва, накрая няма как всичко да не тъне в безредие. Аз съм по-склонна да мисля, че всички сме отговорни.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Мар 2016, 16:17

Neven498 написа:А не мислиш ли, че ако всеки е на принципа, че е отговорен само за своето и не се интересува от там нататък какво се случва, накрая няма как всичко да не тъне в безредие. Аз съм по-склонна да мисля, че всички сме отговорни.

Oтговорни сме, но по-скоро такива трябва да бъдем, да отговорни сме пред планетата, пред децата ни,но сме безотговорни в действията си.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот pavleta » 30 Мар 2016, 09:23

Neven498 написа:А не мислиш ли, че ако всеки е на принципа, че е отговорен само за своето и не се интересува от там нататък какво се случва, накрая няма как всичко да не тъне в безредие. Аз съм по-склонна да мисля, че всички сме отговорни.


Да мислиш само за своето си не винаги върши работа, защото всички са отговорни за общото и сме зависими малко или много от него. Но особено при нас се получава така, че тези, на които им е зор за общото, се хвърлят да работят за него, а другите удобно си пасуват и разчитат на първите. И затова се получава това, за което говори black - изчистят, а следващия път е същата кочина.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот m0n4eto » 31 Мар 2016, 11:54

ако вкъщи мърляш и навън мърляш. въпросът е защо има хора дето вкъщи не мърлят чак толкова, щом прекрачат прага обезателно го правят (започват още с фаса или дъвката в асансьора )
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот miron » 31 Мар 2016, 12:35

m0n4eto написа:ако вкъщи мърляш и навън мърляш. въпросът е защо има хора дето вкъщи не мърлят чак толкова, щом прекрачат прага обезателно го правят (започват още с фаса или дъвката в асансьора )

Аз съм останал с точно обратно впечатление на това: "ако вкъщи мърляш и навън мърляш." Точно най-големите мърлячи навън, които познавам, са абсолютно педантични вкъщи. :shock:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта