Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот Gold » 01 Апр 2016, 15:01

Чак педантични вкъщи надали ще са. За да си педант, трябва да има вътрешна необходимост. Ако мърля навън, значи грам не изпитва такава жизненоважна необходимост да е заобкръжен от ред и чистота.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот Rali_hr » 01 Апр 2016, 15:05

miron написа:
m0n4eto написа:ако вкъщи мърляш и навън мърляш. въпросът е защо има хора дето вкъщи не мърлят чак толкова, щом прекрачат прага обезателно го правят (започват още с фаса или дъвката в асансьора )

Аз съм останал с точно обратно впечатление на това: "ако вкъщи мърляш и навън мърляш." Точно най-големите мърлячи навън, които познавам, са абсолютно педантични вкъщи. :shock:

Мироне и аз я имам една такава приятелка. :) У тях всичко е изпънато по конец, за прашинка ще пусне прахосмукачка. Навън чопли семки дето свари. :lol: Аз се опитвам да пазя еднакъв ред и чистота на двете места. :roll: Не знам каква е тая сбъркана философия...
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот Gold » 04 Апр 2016, 12:23

Здрави глоби трябва.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот black » 04 Апр 2016, 12:39

Това си е шизофрения направа, как така вкъщи ти е безупречно, а навън хвърляш където ти падне? Или навсякъде цапаш, или навсякъде пазиш чисто! Големи глоби трябват, но кой ще ги начислява? На всеки ъгъл ще слагат човек ли? Сега както се млатят за едно напсуване, тоя човек със събирането на глобите не го виждам. Още на втория ден ще е пребит.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот Gold » 04 Апр 2016, 12:48

Въпрос е и на колективно съзнание. Като казвам глоби, не означава да се прехвърли отговорността на онзи, които ще му се налага да дебне по задължение.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот balsam » 05 Апр 2016, 18:28

Колективното ни съзнание куца отсякъде по тоя въпрос. :evil:
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот m0n4eto » 13 Апр 2016, 11:06

на мен лично ми е неудобно да не си хвърля боклука в кошче, но много пъти кошчета липсват или пък са потрошени
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот Lollipop » 13 Апр 2016, 15:00

m0n4eto написа:на мен лично ми е неудобно да не си хвърля боклука в кошче, но много пъти кошчета липсват или пък са потрошени

Да, и аз съм много често в същата ситуация, нямам избор и чантата ми се превръща в едно импровизирано сметище. Дори съм научила и малката да събират боклуците в раницата си и всяка вечер чистя. Много се дразня като видя една шайка майки седнали в някой парк или в двора на някое училище и чоплят семки и хвърлят където им видят очите, направо побеснявам, ама какво мога да им кажа.. :mad:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот tinkerbell » 14 Апр 2016, 10:36

Не са само по градинките тези със семките. Аз се дразня, че и пред блока, хора от входа вече почнаха заради хубавото време да сядат на приказки и сутрин гледам не само семки, ами празни бутилки от бира зарязани така.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот kauda » 14 Апр 2016, 14:00

tinkerbell написа:Не са само по градинките тези със семките. Аз се дразня, че и пред блока, хора от входа вече почнаха заради хубавото време да сядат на приказки и сутрин гледам не само семки, ами празни бутилки от бира зарязани така.

Такива най=често са младежи, дето се събират да си лафят и пред нашия блок е същата работа, събират се викат, кошмар, а на слдеващия ден е кочина. Не са хора от блока. С такива можеш да се справиш само със сигнал на 112.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron