Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот mangusta » 29 Май 2014, 14:17

Поредното пролетно почистване на междублоковите пространства ме ядоса, разяри и отчая за поред път. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Сещате се, че тези, които са свикнали да хвърлят боклуците си направо през балкона, няма да се сетят да се хвърлят след тях, та да почистват. Съответно, за да ни е чисто и що-годе приветливо, за да не се ровят децата ни в боклуци като слезнат да играят се налага ние да почистваме след тях!

А какво ли е предназначението на кошчетата по улиците? :o Тази тема ми стана болна и всеки път когато видя, как някой хвърля фас или търкалящи се боклуци по улиците се ядосвам наново и се чудя, абе българинът дали може да използва по предназначение кошовете по улицата? :roll:

Интересно ми е, тези от вас, които ще си признаят, че изхвърлят боклуци и фасове по улиците да си кажат защо го правят – мързи ги да си носят фаса още 20 крачки до коша, който им е по път или какво? :shock: :?
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназнач

Мнениеот red_eyes » 29 Май 2014, 14:28

Никога не съм изхвърляла боклуци по улиците, а най-много ме дразни като видя шофьорите като го правят, все едно си нямат цяла кола да я тъпчат с хартии от вафли и все едно колите им не са произведени с пепелници вътре :evil: :evil:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Ное 2014, 17:40

Че за какво да ги използваме, аз си нося боклука и до нас, но не хвърлям на земята, дори и билет от автобуса!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот Burborino » 26 Ное 2014, 19:07

Много ми се ще повечко хора да ги ползват по предназначението им защото е безумие някои като нас да си мъкнат боклука и до вкъщи по джобове и чанти, а други без никаква свян да хвърлят всичко по улицата. Лошото е, че съм виждала и много родители да не правят забележка на децата си като изхвърлят опаковката от нещото, което ядат/пият.
Моята фризьорка веднъж ми каза, че видяла от салона как едно дете изхвърля на земята обелка от банан. И тя направила забележка на майката. И онази й казала "Ти какво, да не си от чистотата". И се врътнала. Фризьорката ми излезнала и прибрала обелката...
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Ное 2014, 12:58

Да, чести са такива случаи, това е истината! Възрастните пък особено, са свикнали с идеята, че щом не е у нас - значи е чисто, масово хвърлят различни неща през терасата или през прозореца на колата. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот Burborino » 28 Ное 2014, 14:32

Оооо, аз не бях се сблъсквала с хвърлянето от балкона от много години. Живея в къща по принцип от много много години, но от 3 години през по-голяма част от времето живея в малка кооперация с вътрешен двор. Знам за какво иде реч по големите блокове от разкази на познати и приятели и от това, което виждам с очите си. (съседа на един познат пикае през балкона си и оттам си хвърля боклука, даже доколкото знам са подали оплакване в общината от него)
Мислех си обаче, че нещата са по различни при кооперациите. Тук сме 9 апартамента. Ние сме партерен.
Един ден излязох навън за да си прибера прането и какво да видя... разпльокани спагети със сос пред моя простор :O
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот Andrey » 01 Дек 2014, 13:32

Burborino написа:Оооо, аз не бях се сблъсквала с хвърлянето от балкона от много години. Живея в къща по принцип от много много години, но от 3 години през по-голяма част от времето живея в малка кооперация с вътрешен двор. Знам за какво иде реч по големите блокове от разкази на познати и приятели и от това, което виждам с очите си. (съседа на един познат пикае през балкона си и оттам си хвърля боклука, даже доколкото знам са подали оплакване в общината от него)
Мислех си обаче, че нещата са по различни при кооперациите. Тук сме 9 апартамента. Ние сме партерен.
Един ден излязох навън за да си прибера прането и какво да видя... разпльокани спагети със сос пред моя простор :O

Ооо, да по големите блокове е чудо направо, а аз живея в такъв. Най-странното е, че освен, че от една страна всички твърдят колко са чисти и подредени и прибрани, от друга страна от къде идва тази кочина никой не знае. Главен проблем така да се каже са възрастните хора, колкото и да твърдят, че младите правят боклуци, всъщност възрастните са тези, които цапат най-много.. :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот Kaya » 24 Яну 2015, 11:29

НИкога не ми се е случвало да не използвам кошовете по различен начин от този по предназначение :)))
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот Lollipop » 30 Яну 2015, 11:28

въпрос на манталитет и на това как сме научени. Масова практика пък е да се хвърлят нещата през прозорците на колите, ужасно е! Караш и и лети един банан насреща!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Колко от вас използват кошовете по улиците по предназначение

Мнениеот S_Milenska » 30 Яну 2015, 13:29

Проблемите идват и от там, че ромите като ровят в "мола" и после отавят половината боклук около контейнерите и вятъра и животните разнасят всичко...
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron