Умеете ли да се радвате на чуждото щастие?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Умеете ли да се радвате на чуждото щастие?

Мнениеот donni » 30 Май 2014, 12:19

Забелязвам все повече хора, които когато виждат, че някои е щастлив омаловажават факта и това какво го прави щастлив, това май се казваше злоба. :roll:
Искрено ме натъжава това, затова исках да пусна тази тема с целта да разбера дали има все още хора, който чистосърдечно се радват на чуждото щастие, без капка завист! :!:

Не съм сигурна, но много се надявам да има повече коментари в тази тема, тъй като всеки, който прочете заглавието със сигурност ще си отговори наум, важното за мен е да го заявим – да, умея да се радвам на чуждото щастие!

Вярвам, че са останали хора със сърца, а вие за какво последно се зарадвахте искрено? :?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Умеете ли да се радвате на чуждото щастие?

Мнениеот red_eyes » 30 Май 2014, 12:21

Мисля, че всеки умее да се радва на чуждото щастие! Последното нещо, което ме разплака от щастие, когато моя приятелка ми каза, че е бременна, това до сега не съм го чувала лично от близък човек и истински ме развълнува и направи щастлива! :)
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Умеете ли да се радвате на чуждото щастие?

Мнениеот Nightmare » 20 Авг 2014, 16:24

Мисля, че да, разбирам, че всеки би си го казал, но мисля, че наистина умея! Няма как да кажа друго!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Умеете ли да се радвате на чуждото щастие?

Мнениеот mangusta » 27 Авг 2014, 12:08

Не мисля, че има хора, които да не умеят това, замислете се, кой не е щастлив да вижда майка си или баща си, брат, сестра, съпруг, дете щастливи :? това е заложено в нас, вярно е, че има и такива, които не го изразяват, но не мисля, че остават безразлични :!:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Умеете ли да се радвате на чуждото щастие?

Мнениеот Морски ястреб » 10 Окт 2014, 10:23

Оскар Уайлд е казал: "Всеки може да е съпричастен със страданията на приятел, но е необходима много фина душа, за да си съпричастен и с успехите му". :)
Той е познавал в детайли точно тези неприятни нюанси на човешкото съзнание, които дори в детските приказки биват осмивани и осъждани.
Всеки трябва да се радва на чуждото щастие, стига, разбира се, то да не се основава на нещастието на друг.
Морски ястреб
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Окт 2014, 09:16

Re: Умеете ли да се радвате на чуждото щастие?

Мнениеот chesnan » 22 Окт 2014, 13:09

Аз лично да, но много от българите не. От там идват и много от проблемите ни!
chesnan
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Окт 2014, 12:47

Re: Умеете ли да се радвате на чуждото щастие?

Мнениеот donni » 22 Окт 2014, 16:15

chesnan написа:Аз лично да, но много от българите не. От там идват и много от проблемите ни!

Това до някъде е така, но по-скоро си мисля, че умеят това нещо, а всъщност не е така, самоосъзнаване му се казва, но българин - дали да ще разбере :roll:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Умеете ли да се радвате на чуждото щастие?

Мнениеот Lollipop » 18 Ное 2014, 17:05

Според мен всички показваме,че можем,но в действителност от вътре хич не ни е весело на душите. Това си е от завист, но какво да се прави,едни успяват-други не. Важното е да се борим за собственото си щастие. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Умеете ли да се радвате на чуждото щастие?

Мнениеот Krum » 02 Дек 2014, 15:38

Понякога, но ми се случва понякога да се чудя защо пък на някои хора от раз им се случва всичко, а аз сякаш все се мъча и мъча и нищо накрая, та в такъв случай не мога да се радвам искрено, колкото и да ми се иска. :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Умеете ли да се радвате на чуждото щастие?

Мнениеот Pipilota » 09 Дек 2014, 09:55

Ако кажа, че подскачам от радост - ще излъжа. Радвам се само на най-близките си и наистина могат да ми напълнят сърцето с добри чувства, но по принцип не си падам много по радостите на чужд гръб, предпочитам си моите :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта