Велоремаркета за деца – бихте ли опитали?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Велоремаркета за деца – бихте ли опитали?

Мнениеот maminka » 30 Май 2014, 14:19

Взех велоремарке преди няколко години за децата преди няколко години. Търсихме си детска количка, но намерихме такава, която става и за велоремарке бях изключително щастлива, когато го открихме, тъй като до момента не бяхме виждали да се продават, но много искахме! ;) ;) ;)

Понеже живеем в по-малък град и това ни позволява да се придвижваме по-свободно и необезпокоявано, както и да не мислим от къде ще изскочи поредната кола! :!:
Мислите ли, че велоремаркетата имат бъдеще, вие бихте ли опитали да возите децата си в такова. :? Велосипедите с детска седалка също са удобни, но стават само за едно хлапе, а когато имаш две, това е перфектно, според мен, а според вас? :?
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Велоремаркета за деца – бихте ли опитали?

Мнениеот valiopaf » 30 Май 2014, 14:21

Сигурно е много приятно и забавно, особено в парка, защо не, бих опитал, но не и ако живея в голям град! :!:
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Велоремаркета за деца – бихте ли опитали?

Мнениеот djudjanka » 30 Май 2014, 14:39

Ооо това ще е много яко! Със сигурност, ако има подходящи условия, бих опитала. Но и според мен не е подходящо за големия град. Въпреки, че в много големи градове в чужбина масово се използват велосипеди. Дано скоро и тук стане практика! :P
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Велоремаркета за деца – бихте ли опитали?

Мнениеот moni.sparrow » 31 Май 2014, 11:53

djudjanka написа:Ооо това ще е много яко! Със сигурност, ако има подходящи условия, бих опитала. Но и според мен не е подходящо за големия град. Въпреки, че в много големи градове в чужбина масово се използват велосипеди. Дано скоро и тук стане практика! :P

Интересното е, че в чужбина много хора ползват велосипеди, съответно движението е много по-натоварено и на велоалеите, има агресивни шофьори, както и по нашите улици и все пак хората използват преспокойно велоремаркенцата без да се страхуват за живота и здравето на децата си. :idea:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Велоремаркета за деца – бихте ли опитали?

Мнениеот djudjanka » 10 Юли 2014, 11:35

moni.sparrow написа:
djudjanka написа:Ооо това ще е много яко! Със сигурност, ако има подходящи условия, бих опитала. Но и според мен не е подходящо за големия град. Въпреки, че в много големи градове в чужбина масово се използват велосипеди. Дано скоро и тук стане практика! :P

Интересното е, че в чужбина много хора ползват велосипеди, съответно движението е много по-натоварено и на велоалеите, има агресивни шофьори, както и по нашите улици и все пак хората използват преспокойно велоремаркенцата без да се страхуват за живота и здравето на децата си. :idea:


Не знам дали са агресивни, но си има обозначени места за пешеходци и велосипедисти. Всеки трябва да си спазва зоната, защото колоездачите се движат бързо и може да пометат някой, но това всеки го знае и си внимават.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Велоремаркета за деца – бихте ли опитали?

Мнениеот donni » 10 Юли 2014, 11:41

djudjanka написа:
moni.sparrow написа:
djudjanka написа:Ооо това ще е много яко! Със сигурност, ако има подходящи условия, бих опитала. Но и според мен не е подходящо за големия град. Въпреки, че в много големи градове в чужбина масово се използват велосипеди. Дано скоро и тук стане практика! :P

Интересното е, че в чужбина много хора ползват велосипеди, съответно движението е много по-натоварено и на велоалеите, има агресивни шофьори, както и по нашите улици и все пак хората използват преспокойно велоремаркенцата без да се страхуват за живота и здравето на децата си. :idea:


Не знам дали са агресивни, но си има обозначени места за пешеходци и велосипедисти. Всеки трябва да си спазва зоната, защото колоездачите се движат бързо и може да пометат някой, но това всеки го знае и си внимават.


Така де, става въпрос, че самите велосипедисти са агресивни, особено в пиковите часове, но това ми е направило впечатление, че има полицаи, които спират и глобяват при нарушение, нещо като катаджии, но за велосипедисти :)
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Велоремаркета за деца – бихте ли опитали?

Мнениеот Andrey » 28 Ное 2014, 13:03

Аз да си призная го намирам за опасно, за мен е нормално да виждаш детето през цялото време... :roll: Но не знам де, може да е удобно за майките ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Велоремаркета за деца – бихте ли опитали?

Мнениеот Burborino » 01 Дек 2014, 17:56

Вижда ми се опасно. Май не бих ползвала. :roll:
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Велоремаркета за деца – бихте ли опитали?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Дек 2014, 15:35

И според мен е супер опасно, не знам колко смел авантюрист трябва да си, за да закачиш детето зад гърба си, където няма да го виждаш през цялото време, не бих си взела !
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Велоремаркета за деца – бихте ли опитали?

Мнениеот Elica » 04 Дек 2014, 16:38

Ами ако падне от там, как ще го оставя детето така? Аз не бих се качила дори в подобно нещо, че да го причиня един ден на детето ми :!:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта