Детето, което краде – как да го спрем?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Детето, което краде – как да го спрем?

Мнениеот klara » 14 Ное 2016, 09:28

Много ми хареса идеята да плаче пред детето този, който е изгубил нещо. Мисля, че безотказно ще подейства. Малките деца са много състрадателни и ще има ефект.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Детето, което краде – как да го спрем?

Мнениеот Pipilota » 27 Юни 2017, 14:51

Сега едно комшийче с което играят и моите деца краде, всички се съмняват, че е той, а и случайно сме намирали наши неща да игаре по-късно с тях и да твърди, че са негови. Нерядко е разполагало и с повече пари, вместо с лев, да речем е имало 3-4 лева... не големи суми, но на останалите им липсва все по нещо. Няма как да говорим и с родителите, защото не можем да докажем, че ние сме прави.. ограничаваме игрите и не даваме играчки на него, но все придърпва нещо..
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Детето, което краде – как да го спрем?

Мнениеот Jolene » 29 Юни 2017, 10:12

Няма какво да направите, освен да говорите с родителите колкото и да ви се струва неприятен разговора. Просто някой път се налага да дадеш да разберат на другите това, което те притеснява. Може да го обсъдите и да изкажете притесненията си, а вече майката на това дете, ако е човек и ако е разбрана, ще обърне внимание и ще следи по-строго. А и съм сигурна, че тя вече има нещо предвид и може би чака да се потвърдят опасенията й.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Детето, което краде – как да го спрем?

Мнениеот skyfly » 06 Юли 2017, 11:15

С разговори и обяснения. Ние имахме такава случка, не мога да я нарека кражба, но използвах тази дума.Дъщеря ми получаваше джобни всяка седмица, една седмица пропуснахме и тя сама взе левче от портмонето ми. МНого го търсих, защото имах само 3 лева, така че това левче беше важно в момента. Питах я 2 пъти дали ги е взела, отрече, отново я попитах и си призна, че си ги е взела като джобни. Обясних й, че е откраданал от мен и че това не е правилно. Никога от нищо не сме я лишили и няма основания да ни краде и да ни лъже по такъв грозен начин. Детето разбра и повече не се е случвало. Децата са малки и се учат в различни ситуации и в различни случки. А и нима всички ние не сме си вземали някой път по някой лев от портмонето на родитлеите ни без да ни надушат :)
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Детето, което краде – как да го спрем?

Мнениеот Jully » 26 Юли 2017, 10:26

Трябва да им се говори на тези деца, особено ако е по-малко и все още не е осъзнало правилно грешката си. Вече при тийновете трябва много по-различен разговор, на съвсем по-различно ниво, отколкото ако се говори с едно дете на 9-10 години.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Детето, което краде – как да го спрем?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Юли 2017, 15:54

МНого е неприятно,особено ако не разбира. Моя сега взе да се пазари за всяко нещо и парите са му много важни, за всяко нещо иска пари. Иди до магазина - дай ми рестото, измий си чинията, плати ми.. ужас е направо. Усетих го, чем и бърка в портфейла и го наказах жестоко. Най ме хвана яд, че ме и лъжеше накрая. Сега съм му сърдита и не му купувам нищо.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта