В какви граници телевизията може да е полезна за теб и дете

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

В какви граници телевизията може да е полезна за теб и дете

Мнениеот moni.sparrow » 31 Май 2014, 11:58

Осъзнавам, че пускането на телевизора вкъщи, все по-често става стратегическа реакция от моя страна, когато приготвям вечеря или нещо подобно. Малко съм разочарована от себе си :oops: , въпреки че предоставям на детето информация, която само може да му бъде полезна. :idea:

Чудя се вашите деца по колко време гледат телевизия или филмчета? :? Що се отнася до мен, когато гледам телевизия пак правя същия избор, пускам канали като Дискавъри или НатДжио, но осъзнавам, че не е толкова полезно за мен, от колкото за детето, тъй като то поема в пъти повече информация от мен. :idea: От там идват и опасенията ми, след като порасне и започне да възпроизвежда видяното, тъй като с възрастта ще се увеличи и интереса към филмчета като Симпсън, които не са от най-детските! :!: :oops:

Всъщност и ние сме толкова психически лабилни, колкото и децата, когато става въпрос за телевизия така че…
По колко часа, според вас, на ден телевизията може да бъде полезна за детето и за вас, съответно? :?:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: В какви граници телевизията може да е полезна за теб и д

Мнениеот bojo_kolev » 31 Май 2014, 12:05

Съгласен съм, че майките трябва да имат заслужено време за почивка, както и да свършат домакинските си задължения, толкова до колкото се отнасят до тях, но според мен дори два часа на ден прекарани в гледане на телевизия са много, въпреки че често няма как да приключиш с делата за по-малко :?
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: В какви граници телевизията може да е полезна за теб и дете

Мнениеот silver933 » 04 Дек 2014, 18:11

То не е хубаво да се стои на телевизията, но задълженията на жените са много сложни и става наистина тъпо, мъжете трябва да помагат в грижите за децата :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: В какви граници телевизията може да е полезна за теб и дете

Мнениеот Kaya » 21 Яну 2015, 11:48

мисля, че по малко не вреди на никой, да изгледате любим филм, любимата анимация, всичко в границите на нормалното. Синът ми сега си има любимо детско и много обича да го гледа - всяка вечер след градина в 19ч. започва и сяда да го гледа без да му забранявам, след като свърши сменяме програмата с нещо,к оето иска да гледа друг. Не гледаме телевизия безцелно, пускаме за каквото искаме и спираме.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: В какви граници телевизията може да е полезна за теб и дете

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Яну 2015, 15:24

И как точно му пускаш неща, които са му полезни? :)) Имаш специални филмчета подбрани ли, защото шансът да уцелиш нещо полезно по телевизията е минимален,а не вярвам на 5 годишното си хлапе да му пускаш ANimal Planet :D
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: В какви граници телевизията може да е полезна за теб и дете

Мнениеот BeenieGal » 21 Май 2015, 14:59

Според мен детските филмчета се превръщат в проблем, когато друго не може да занимае децата и затова не трябва да стига дотам в никакъв вариант!
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: В какви граници телевизията може да е полезна за теб и дете

Мнениеот fawla » 21 Май 2015, 15:55

Може да бъде полезна доста, има много образователни филмчета, които учат децата на някои думички на английски, да броят, научават формите, поднесено е интересно и те самите се провокират да отговарят, докато родителите не винаги успяват да ги накарат да мислят.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: В какви граници телевизията може да е полезна за теб и дете

Мнениеот Monika_Spasova » 22 Май 2015, 09:19

Обичам да гледам телевизия, но за децата май не е полезно, истина е обаче, че много родители оставят децата си да гледат телевизия колкото пожелаят.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: В какви граници телевизията може да е полезна за теб и дете

Мнениеот S_Milenska » 25 Май 2015, 12:10

Има интересни предавания, които наистина могат да са полезни, а и отгоре на всичкото дори и развлекателните предавания са хубави, и филмите! Все пак не може само сериозно да стоим и да вършим разни неща, трябва да имаме и малко удоволствия, нали?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: В какви граници телевизията може да е полезна за теб и дете

Мнениеот Rali_hr » 25 Май 2015, 12:19

S_Milenska написа:Има интересни предавания, които наистина могат да са полезни, а и отгоре на всичкото дори и развлекателните предавания са хубави, и филмите! Все пак не може само сериозно да стоим и да вършим разни неща, трябва да имаме и малко удоволствия, нали?

Ние у дома обичаме да гледаме телевизия, децата също гледат добри предавания, не мисля че чак толкова вреди телвизията, ако остава време и за другите неща.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта