Килими, пътеки, мокети - пране, препоръки, почистване, подреждане

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Килими, пътеки, мокети - пране, препоръки, почистване, подреждане

Мнениеот Siss » 18 Юни 2013, 15:52

Да изберем подходящ килим за своя дом може да бъде доста забавно преживяване. Особено, ако забравите за традиционните цветове и шарки и се огледате за нещо по – шантаво. За да разберете за какво ви говоря, ще покажа някои от най - странните килими. Всъщност не само странни, защото те са създадени и с много чувство за хумор.

1. Игра на дама в детската стая
Hopscotch-Rug-Copie.jpg
Hopscotch-Rug-Copie.jpg (22.42 KiB) Прегледано 5215 пъти
Този килим е подходящ за малки и пораснали госпожици. Нима не ви върна в детските години? Не се поддавайте на носталгията. Този странен килим със сигурност ще допадне на децата, но съседите под вас едва ли ще прегърнат идеята с охота.

2. Турнир по футбол в детската
football_green_rug.jpg
football_green_rug.jpg (14.67 KiB) Прегледано 5215 пъти
Ако пък вашият малчуган е любител на футбола, защо не му постелите игрище в стаята?

3. Яйца на очи на пода, а не в чинията
eggs-rug_.jpg
eggs-rug_.jpg (14.94 KiB) Прегледано 5215 пъти
Ето това е вече нещо, което не се вижда всеки ден – килим, върху които апетитно се излежават яйца на очи. Всъщност жълтъците са меки възглавнички...как да не си поседнеш на тях.

4. Какво ще кажете за парче салам?
Sausage.jpg
Sausage.jpg (4.24 KiB) Прегледано 5213 пъти
Обичате ли да похапвате колбаси? Тези килими не са подходящи за вегетарианци, но любителите на месо вероятно вече са започнали да се облизват.

5. Килим - басейн
kilim-basein.jpg
kilim-basein.jpg (24.84 KiB) Прегледано 5213 пъти
В разгара на лятото няма как да пропуснем да се разхладим с килим, който доста реалистично наподобява басейн в центъра на стаята. Добре е, когато се почерпите с приятели, да не решите да поплувате.
Странни идеи, нали? Допадат ли ви? Бихте ли ги включили в интериора си?
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: 5 от най - странните килими, създавани някога

Мнениеот Dior » 19 Юни 2013, 11:56

Хихихи Ти да видиш! Бих експериментирала с такива килими...
Dior
 
Мнения: 161
Регистриран на: 05 Фев 2013, 13:15

Re: 5 от най - странните килими, създавани някога

Мнениеот ninars » 19 Юни 2013, 15:00

Бих включила дамата и успешната имитация на басеин...А защо не и яйцата на очи :P
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: 5 от най - странните килими, създавани някога

Мнениеот spring » 20 Юни 2013, 09:41

И аз си харесах яйцата на очи, но колбасите ще ги пропусна ;) И то не защото съм вегетарианка, а просто нещо не ме кефят.
spring
 
Мнения: 120
Регистриран на: 10 Апр 2013, 11:13

Килими, пътеки, мокети – за или против сте?

Мнениеот mangusta » 31 Май 2014, 14:48

И килимите, и мокетите, и пътеките ми създават особен уют вкъщи, обаче като стане време за чистене, просто откачам! :evil: :evil:

Имаме си и котенце, което по това време вече сменя кожухчето и става някакъв ад, в коридора имаме пътеки, в спалнята мокет, а в хола и кухнята килим, познайте за какво иде реч! :evil: Нямам възможност да ги нося всеки месец за пране, а и нищо няма да остане от тях, за едни сезон ще се скапят!

От друга страна въобще не ми се иска да ги махам, нито килимите, нито пътеките, да не говорим за мокета, прекалено голо става в къщата.
Вие какво си имте вкъщи – килими, пътеки, мокети, как се справяте с почистването им, за или против сте?
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Килими, пътеки, мокети – за или против сте?

Мнениеот donni » 31 Май 2014, 14:55

Много ми харесват и трита варианта, но да са в чужда къща, супер уютно е, но наистина прахосмученето им е ад, точно заради това предпочитам да съм с дебели пантофи, от колкото с килими през зимата!
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Килими, пътеки, мокети – за или против сте?

Мнениеот pepa1974 » 02 Юни 2014, 15:22

Килимите създават уют и имам в хола и другите стаи, но в коридорите и кухнята-в никакъв случай, само ще събират прах и мръсотия.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Как и с какво почиствате килимите вкъщи?

Мнениеот Mauritius » 29 Сеп 2014, 13:46

Малко ме е срам да се си призная, но тази година съвсем съм изключила да занеса килимите да ги изперат и вчера, когато реших да ги сложа, разбрах това :? :oops:

От една страна това е добър избор, тъй като на автомивките не вършат почти никаква работа, прибираш си го ароматизиран, и когато решиш да го четкаш всичко е по старому :roll: Чудя се къде и как е възможно да се почистят килимите вкъщи, не стоят чак така нещата,
carpet-.jpg
carpet-.jpg (27.9 KiB) Прегледано 1275 пъти
но е доста по-приятно да мирише вкъщи на чисто, а мириса на прах, най-често е от килима :(

Няколко пъти съм ги носила на бара, но това е доста далеч и ефекта е поносим, но не е най-доброто :( Ще се радвам ако някой ми каже как ефективно да почиствам килимите в домашни условия :?
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Как и с какво почиствате килимите вкъщи?

Мнениеот веселказасмяна » 29 Сеп 2014, 13:49

Понякога и аз се опитвам да чистя килимите вкъщи, това се случва през зимата, когато не му е точно времето да ги нося, а и не зная колко дълго ще съхнат! Чистя с продукт на Медикс, но не се получава добре, общо взето се набива в самия килим. Иначе ходим и на бара и сме доволни ;)
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Как и с какво почиствате килимите вкъщи?

Мнениеот Mauritius » 30 Сеп 2014, 11:00

преди време си купихме парочистачка, най-вече, за да чистя диваните с тях, но я използвам и за килимите, като преди това изчетквам с препарат и четка, тъй като имаме котка, а след това с парочистачката, доволна съм като цяло, това е през зимата естествено, а лятото се обаждаме на фирма, която идва и ги взима от вкъщи, след това ги връща изпрани, чисти и ароматизирани - доволна съм ;)
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта