Злоупотреба с лични данни след кражба - възможно ли е

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот qwerryyy » 02 Юни 2015, 12:54

Всичко е възможно, ние виждаме често такива примери, нали? Отпуснати кредити с крадени лични карти не са ежедневие, затова трябва да сте много внимателни и веднага да обявите документите за загубени или откраднати.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот Bass » 03 Юни 2015, 11:43

Отиваш в районното и пишеш жалба, че ти е отраднат портфейла с всичката информация вътре. Звъниш в банката да ти блокират картите и после отиваш и палиш свещ да не стане мизерия. Няма как да си защитиш инфото. То, за да ти направят мизерия, вече и документ не трябва. Ей го, ако влезеш в сайта на търговския регистър, всички документи на фирмите (с включени ЕГН-та и не знам си какво на собственици) са публични и достъпни за сваляне. Сиреч, цялата история с личната карта, освен ако не е за разпознаването ти, ако те намерят като труп някъде, се обезмисля.
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот qwerryyy » 03 Юни 2015, 15:18

Bass написа:Отиваш в районното и пишеш жалба, че ти е отраднат портфейла с всичката информация вътре. Звъниш в банката да ти блокират картите и после отиваш и палиш свещ да не стане мизерия. Няма как да си защитиш инфото. То, за да ти направят мизерия, вече и документ не трябва. Ей го, ако влезеш в сайта на търговския регистър, всички документи на фирмите (с включени ЕГН-та и не знам си какво на собственици) са публични и достъпни за сваляне. Сиреч, цялата история с личната карта, освен ако не е за разпознаването ти, ако те намерят като труп някъде, се обезмисля.

:shock: :shock: :shock: Ужас! Мога само да се радвам, че няма какво да ми вземат ако ми откраднат личната карта, та дано да не се намеря труп някъде.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот Bass » 04 Юни 2015, 12:14

qwerryyy написа:
Bass написа:Отиваш в районното и пишеш жалба, че ти е отраднат портфейла с всичката информация вътре. Звъниш в банката да ти блокират картите и после отиваш и палиш свещ да не стане мизерия. Няма как да си защитиш инфото. То, за да ти направят мизерия, вече и документ не трябва. Ей го, ако влезеш в сайта на търговския регистър, всички документи на фирмите (с включени ЕГН-та и не знам си какво на собственици) са публични и достъпни за сваляне. Сиреч, цялата история с личната карта, освен ако не е за разпознаването ти, ако те намерят като труп някъде, се обезмисля.

:shock: :shock: :shock: Ужас! Мога само да се радвам, че няма какво да ми вземат ако ми откраднат личната карта, та дано да не се намеря труп някъде.

Е, те нямат какво да ти откраднат, ама може да ти дръпнат един кредит. На един приятел така му бяха преджобили дънките и след два месеца му звъняха от Техномаркет със запитване що не си е пуснал вноската по кредита за лаптопа. Излишно е да казвам, че не знаеше за какъв лаптоп става дума.
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот Pipilota » 04 Юни 2015, 13:21

Аз се учудвам на простотията на хората в магазините, бе не виждаш ли, че тоя човек на картата не е същия, дори общи черти може да нямат, голяма е простотия това!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот Bass » 05 Юни 2015, 10:26

Pipilota написа:Аз се учудвам на простотията на хората в магазините, бе не виждаш ли, че тоя човек на картата не е същия, дори общи черти може да нямат, голяма е простотия това!

А, много гледат. Нали повечето са на проценти, от това им зависят заплатите.
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот Mon_ton » 05 Юни 2015, 12:17

Да не му се случва на човек да си загуби личните документи с такива изроди, които са се навъдили из обществото ни!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот Локумът » 09 Юни 2015, 15:12

Че всичко е възможно е ясно, затова документите добре прибрани да не стане някой фал. :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Юни 2015, 09:33

Затова трябва да си пазим добре всичките неща, за да не стане някой фал. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот Rali_hr » 11 Юни 2015, 13:44

Няма невъзможни неща, нали знаете? :) Аз много се притеснявам да не си загубя документите, токова ценни неща имам вътре - лична карта, някоя друга празна дебитна..
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron