Злоупотреба с лични данни след кражба - възможно ли е

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Злоупотреба с лични данни след кражба - възможно ли е

Мнениеот lini_leni » 16 Апр 2014, 14:57

Отдавна е факт това, че личните ни данни не са толкова лични и че се налага да раздаваш личната си карта на ляво и дясно като визитка, за най-елементарни неща, като да изтеглиш пари!!! Супер възмутена съм! :evil: :evil: :evil: :evil:

Е, в такава ситуация направо се предизвикват партиите да злоупотребят с личните ти данни и без това може и да не разбереш :!: , но пък като разбереш, така или иначе няма значение за тях, единствено може малко ограбен се почувстваш! :idea:
Какво се случи с вашите лични данни, беше ли злоупотребено с тях? :roll: Е, като ги хванахте, какво следва от тук нататък с тях, не мисля, че би имало последствия за нито една от злоупотребилите партии! :?:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Хванахте ли ги в злоупотреба с личните ви данни?

Мнениеот zheleva212 » 16 Апр 2014, 15:13

Не разбирах дали ти си измежду пострадалите, но аз съм една от тях, както и майка ми! Сега трябва да се занимавам с жалби и глупости... разочарована съм, тъй като дори и да подам жалба няма да има никаква санкция :!: :( :(
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Хванахте ли ги в злоупотреба с личните ви данни?

Мнениеот pepa1974 » 16 Апр 2014, 18:59

А как се проверява и къде, дали са злоупотребили с личните ти данни?
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Хванахте ли ги в злоупотреба с личните ви данни?

Мнениеот Harmony » 17 Апр 2014, 09:42

Ето в този сайт се проверява: https://www.cik.bg/reg_podpiski? ;)
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот donni » 02 Юни 2014, 13:16

Вчера сестра ми си загубила портфейла или по-скоро е бил откраднат. Разбира се, в него държи лична карта, дебитни и кредитни карти, каквото се сетите.

По едно време се звъни вкъщи на вратата, отварям някакво момче, обяснява ми, че е намерил портфейл, аз нищо не знам. :shock: Сестра ми е с адрес по лична карта на мястото, където аз живея в момента. :idea: Звъня на сестра ми, тя ми потвърждава. Момчето връща портфейла, пием кафе, давам му някой лев от благодарност, беше си разговорлив, каза ми, че поне за пети път му се случва да връща документи. :o :o

След като осмислих нещата до идването на сестра ми се сетих, че евентуално това може да е някаква организирана кражба, при което да се връщат документите, за да не се подава жалба в полицията, а в последствие да се злоупотребява с личните данни! :idea: :idea: :idea:

Посъветвах сестра ми да отиде в полицията и да си смени личната карта и да сигнализира на банките за същото, за да няма измамени. Все още не зная по какъв начин биха злоупотребили с личните й данни, но нещо тази история ми намирисва!

Според вас какви са възможните злоупотреби с лични данни, при положение, че оригинала на личните документи е при сестра ми? :? :roll:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот valiopaf » 02 Юни 2014, 13:19

Е, няма кой знае какво да стане, най-много някой бърз кредит, дето ще е теглил стотици левове, а ти ще трябва да връщаш с хиляди :D не, не е смешно, но щом се опасявате за това е по-добре да отиде и да подаде жалба за откраднатите документи, да спре картите, да ги поднови, включително и личната и всичко ок? ;)
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот Rali_hr » 05 Дек 2014, 17:47

Най-добре тичай да обявиш картата за изгубена, че после може да стане страшно! Обаче се чудя, с нашите сбъркани закони, дали ако някой ти открадне личната карта и после наистина вземе едни кредит, дали пак няма да си го плащаш като добра душа и това е...
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот Harmony » 08 Дек 2014, 14:05

Хехе, това си е голяма схема, не зная как си се сетила, но във всеки случай не е безопасно. Личната карта не зная дали има смисъл да я сменя, при положение, че не може да си смени личните данни, като ЕГН, например, по-скоро най-добрият начин е да се обяви за открадната, така че ако се случи нещо, банките да могат да се свържат с полицията и да се потвърди кражбата :idea:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот Kremiliya » 08 Дек 2014, 15:31

Harmony написа:Хехе, това си е голяма схема, не зная как си се сетила, но във всеки случай не е безопасно. Личната карта не зная дали има смисъл да я сменя, при положение, че не може да си смени личните данни, като ЕГН, например, по-скоро най-добрият начин е да се обяви за открадната, така че ако се случи нещо, банките да могат да се свържат с полицията и да се потвърди кражбата :idea:

Банките добре, ама онези с бързите кредити са опасни.. :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот Anka » 16 Яну 2015, 16:47

Трябва бързо да се действа, когато стане така, особено ако става въпрос за пълнолетен човек, ако е някое дете може да не се шашкате толкова, но пълнолетния бързо може да се ви заичи с кредит ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта