За или против инхалаторите сте? Ползвате ли ги у дома?

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

За или против инхалаторите сте?

Мнениеот moni.sparrow » 02 Юни 2014, 13:43

След изчетени многобройни статии, разговор с лекар, не успях да стигна до решението дали да купя инхалатор за децата, става въпрос за такъв с физиологичен разтвор. :?

Говорих с педиатъра на децата, разбрах за ползите, но не успях да разбера за евентуални вреди от инхалаторите. :!: Детето често боледува от инфекции на горните дихателни пътища, увеличава се третата сливица, появява се задна хрема, все такива неприятни неща си лови в детската градина. :(

Моля родители, които са се сдобили с инхалатор за дечицата си с такава цел, нека да ми помогне в избора за или против инхалаторите и да сподели какви да евентуалните вреди за здравето! :roll:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: За или против инхалаторите сте?

Мнениеот dessiblond » 02 Юни 2014, 13:52

За нито една вреда от инхалаторите не мога да се сетя, ти имаш ли нещо по-специално предвид, което да те безпокои. Само помня, че физиологичния разтвор трябва да се взимат малко милилитри инжекционен разтвор, понеже голямата банка, след 12 часа вече не е стерилна ;)
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: За или против инхалаторите сте?

Мнениеот pepa1974 » 02 Юни 2014, 15:16

Моя съседка работи в детска градина и каза, че вече всяко второ дете с инхалатор. Това не ми се струва нормално, не е ли по-добре да се каляват, да дишат чист въздух?
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: За или против инхалаторите сте?

Мнениеот MollyDolly » 02 Юни 2014, 16:09

pepa1974 написа:Моя съседка работи в детска градина и каза, че вече всяко второ дете с инхалатор. Това не ми се струва нормално, не е ли по-добре да се каляват, да дишат чист въздух?

То е идеална идеята с чистия въздух, но къде? Не е достатъчно веднъж седмично да се качва на Витоша, а и до колкото зная с инхалатора минават много по-бързо всякакви настинки и инфекции на дихателните пътища ;)
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: За или против инхалаторите сте?

Мнениеот megi8050 » 03 Юни 2014, 08:34

И с двете ръце съм ЗА.Аз имах същия проблем с детето си.От както си купихме инхалатор,само докато я усетя,че започват сополки и включвам машинката.И с малкият ми син досега не съм купувала спрей за нос.Аз освен с физ.р-р го ползвам и с отвара от лайка и сода за хляб,много ефикасно,поне за моите деца.Успех с борбата с горни дихателни пътища!
megi8050
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Юни 2014, 08:22

Re: За или против инхалаторите сте?

Мнениеот MerryPop » 05 Юни 2014, 13:57

megi8050 написа:И с двете ръце съм ЗА.Аз имах същия проблем с детето си.От както си купихме инхалатор,само докато я усетя,че започват сополки и включвам машинката.И с малкият ми син досега не съм купувала спрей за нос.Аз освен с физ.р-р го ползвам и с отвара от лайка и сода за хляб,много ефикасно,поне за моите деца.Успех с борбата с горни дихателни пътища!

и аз ползвам само физ. р-р или отвара, но за содата не знаех, как действа тя, не е опасна за самата машинка :?
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: За или против инхалаторите сте?

Мнениеот Pipilota » 05 Дек 2014, 11:00

MollyDolly написа:
pepa1974 написа:Моя съседка работи в детска градина и каза, че вече всяко второ дете с инхалатор. Това не ми се струва нормално, не е ли по-добре да се каляват, да дишат чист въздух?

То е идеална идеята с чистия въздух, но къде? Не е достатъчно веднъж седмично да се качва на Витоша, а и до колкото зная с инхалатора минават много по-бързо всякакви настинки и инфекции на дихателните пътища ;)

Това е лудост, вместо да се изгражда имунитет и организма да се учи да се бори, ние с толкова помощ си мисля, че ще се направи голяма мечешка услуга на децата ни.. аз не бих инхалирала при всяка настинка, евентуално при пневмония или бронхит! Масово децата са с инхалатори, положението става такова, че без инхалатори не могат! :!: :!:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За или против инхалаторите сте?

Мнениеот fawla » 21 Яну 2016, 12:29

Инхалаторите определено са голям плюс, когато става въпрос за леки настинки, а и не само, защото облекчават мого и могат ад спомогнат лекуването и без да се налага приема на антибиотици. Но не бива да се правят без да се консултирате с лекар, а разтвора в ромашни условия трябва да е физиологичен :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: За или против инхалаторите сте?

Мнениеот Дороти » 29 Окт 2018, 16:09

Твърдо За. Колко АБ сме си спестили, не е истина! Само да е кротко детето да го търпи. Голямото ми дете е търпеливо, ама малкото много ме озорва да задържа инхалатора на лицето й.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: За или против инхалаторите сте?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Окт 2018, 18:53

Нямам против, сега последно време чувам много положителни отзиви, стана като нещо задължително за децата, ние нямаме и не сме използвали, а може би би било добре, когато беше синът ми малък и боледуваше много.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта