Помощ при приготвяне на домашен сапун!

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Помощ при приготвяне на домашен сапун!

Мнениеот Loreyn » 15 Окт 2015, 16:56

Rali_hr написа:А къде остана добрият стар домашен сапун. Някой има ли представа как се прави той? Много е ефикасен срещу петна. :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: Петна по кожата или петна по дрехите, защото... има разлика, но да, имах записана рецептата някъде!
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Помощ при приготвяне на домашен сапун!

Мнениеот Slavena » 16 Окт 2015, 09:36

Loreyn написа:
Rali_hr написа:А къде остана добрият стар домашен сапун. Някой има ли представа как се прави той? Много е ефикасен срещу петна. :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: Петна по кожата или петна по дрехите, защото... има разлика, но да, имах записана рецептата някъде!

все пак домашния сапун е бил наистина полезен за тялото, колко поколения наши са се къпали с такъв, а сега имаме толкова екземи и проблеми с кожата.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Помощ при приготвяне на домашен сапун!

Мнениеот Ginger » 16 Окт 2015, 12:58

Slavena написа:
Loreyn написа:
Rali_hr написа:А къде остана добрият стар домашен сапун. Някой има ли представа как се прави той? Много е ефикасен срещу петна. :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: Петна по кожата или петна по дрехите, защото... има разлика, но да, имах записана рецептата някъде!

все пак домашния сапун е бил наистина полезен за тялото, колко поколения наши са се къпали с такъв, а сега имаме толкова екземи и проблеми с кожата.

И така може да е, но не бих тръгнала да си правя май, като се зная каква съм, а все пак в домашния сапун се съдържа сода каустик, което гори жестоко!
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Помощ при приготвяне на домашен сапун!

Мнениеот Kremiliya » 20 Окт 2015, 11:27

Как ще съдържа такива неща. Всъщност нямам идея. Аз имам у нас домашен сапун от едно време, използвам го понякога, особено за петна. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Помощ при приготвяне на домашен сапун!

Мнениеот lini_leni » 20 Окт 2015, 12:38

Kremiliya написа:Как ще съдържа такива неща. Всъщност нямам идея. Аз имам у нас домашен сапун от едно време, използвам го понякога, особено за петна. :)

За да получи осапунването това е необходимо силна основа, каквато е натриевата и мазнина :idea: А може и калиева, ако искаш сапунчето да е по-меко ;)
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Помощ при приготвяне на домашен сапун!

Мнениеот hristina.angelova » 04 Юни 2018, 13:33

Става със зехтин,палмово масло и всики други,дори със обикновенн олио става.В нета има сапунен калкулатор,който изчислява колко вода и сода каустик да сложиш в зависимост колко мазнини и какъв вид са те(зехтин,св.мас,шарлан....),много лесно
hristina.angelova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юни 2018, 13:30

Предишна

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта